BIZNES I ADMINISTRACJA

BIZNES I ADMINISTRACJA

Dodaj do ulubionych

BIZNES I ADMINISTRACJA studia – kierunek studiów

Studia na kierunku biznes i administracja to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia na kierunku biznes i administracja
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności biznes i administracja możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | biznes i administracja - uczelnie >

Opis kierunku

Program nauczania na kierunku biznes i administracja będzie oscylował wokół zagadnień związanych z szeroko pojętym biznesem i gospodarką, administracją oraz naukami prawnymi. Studenci nauczą się technik mediacji i negocjacji, wykorzystywanych w środowisku biznesowym, a także poznają zasady dokonywania wyceny nieruchomości i dowiedzą się więcej na temat procesu budowlanego i prowadzenia działalności deweloperskiej.

 

Specjalności

Współczesne studia z biznesu i administracji charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku biznes i administracja: gospodarka nieruchomościami, nowoczesna polityka ekologiczna, prawo i inwestycje, prawo w administracji publicznej.

 

Praca po studiach

Absolwenci znajdą zatrudnienie w urzędach administracji publicznej, agencjach nieruchomości, firmach deweloperskich, przedsiębiorstwach gospodarki komunalnej oraz w firmach budowlanych i konsultingowych.

WYMAGANIA REKRUTACYJNE

Kierunek biznes i administracja skierowany jest do absolwentów studiów wyższych, którzy chcieliby związać swoją przyszłość z krajowym lub międzynarodowym biznesem. Osoby zainteresowane powyższymi studiami powinni odpowiednio wcześniej zapoznać się z wymogami określonymi przez uczelnie. W przypadku wyższych szkół niepublicznych zazwyczaj należy przedstawić dyplom ukończenia studiów oraz opłacić czesne.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK BIZNES I ADMINISTRACJA

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
stacjonarne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
stacjonarne

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie

Biznes i administracja stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne

UCZELNIE, GDZIE BIZNES I ADMINISTRACJA JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Zarządzanie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie

BIZNES I ADMINISTRACJA - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Biznes i administracja studia niestacjonarne

Biznes i administracja studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Biznes i administracja studia II stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku biznes i administracja

stacjonarne
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIZNES I ADMINISTRACJA?

Studia na kierunku biznes i administracja mają wymiar praktyczny, dzięki czemu studenci będą mieli szansę zdobyć nie tylko specjalistyczną wiedzę, ale także umiejętności, które wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej. Program nauczania przewiduje realizacje licznych warsztatów, gier strategicznych oraz case studies, co pozwoli poznać specyfikę pracy w biznesie.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku biznes i administracja możemy podzielić na:

1. Poziom:

2. Forma

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Osoby, które zdecydują się studiować na kierunku biznes i administracja zdobędą interdyscyplinarną wiedzę z zakresu nauk administracyjnych, prawnych i społecznych. W planie znajdą się zajęcia o tematyce oscylującej wokół zagadnień związanych z finansami i rachunkowością, gospodarką, historią najnowszą oraz zarządzaniem. Studenci nauczą się także technik komunikacji i negocjacji, które z powodzeniem wykorzystają podczas pracy w szeroko pojętym biznesie.

Wybierając odpowiednią specjalizacje dowiedzą się, w jaki sposób zarządzać nieruchomościami, wyceniać je oraz prowadzić agencje nieruchomości lub firmę deweloperską. Co więcej, poznają zasady nadzorowania procesu budowlanego oraz nauczą się stosować regulacje z zakresu prawa budowlanego w praktyce zawodowej. W planie zajęć znajdzie się także lektorat z języka obcego, dzięki któremu studenci rozwiną swoje zdolności językowe i poznają specjalistyczną terminologię branżową. Tym samym zwiększą swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIZNES I ADMINISTRACJA?

Studia na kierunku biznes i administracja trwają 2 lata (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BIZNES I ADMINISTRACJA?

Ze względu na interdyscyplinarny program nauczania na kierunku biznes i administracja, studenci zdobędą wszechstronne wykształcenie i tym samym zwiększą swoje szanse na zdobycie ciekawej i dobrze płatnej pracy zawodowej. Przede wszystkim idealnie odnajdą się jako pracownicy jednostek administracji publicznej oraz przedsiębiorstw krajowych i międzynarodowych. Równie ciekawą opcją może być praca w agencjach nieruchomości, firmach deweloperskich, firmach konsultingowych, czy w branży inwestycyjnej. Absolwenci będą także przygotowani do założenia własnej działalności gospodarczej.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku biznes i administracja:

 • agencje nieruchomości

 • firmy budowlane

 • przedsiębiorstwa międzynarodowe

 • firmy konsultingowe

 • urzędy gmin

 • starostwa powiatowe

 • urzędy wojewódzkie

 • zakłady miejskie

 • własna działalność gospodarcza.

Zobacz inne kierunki Prawnicze i administracja

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Prawnicze i administracja - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIZNES I ADMINISTRACJA

Komentarze (0)

wsaib

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Krupnicza 33, 31-123 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJC0cMNgxbFkcRB9jDVXm1yK8 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/3f77d-uj-krakow.jpg Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/34f7e-ujd-czestochowa.jpg Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
 • ul. Plac Polski 3/4 50-156 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJFcT9oH7CD0cR7RuVE8m7mEU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a332-asp-worclaw.jpg Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
 • Drzwi otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ0Z9P6HfLHkcRaeqX_nj9aBE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/166b7-wsr-studia-warszawa.jpg Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie
 • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
 • ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2, 00 -908 Warszawa 46 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ8WBAKPfKHkcRBWVI4EFdjeM https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/113ce-wat.jpg Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie