Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studia na kierunku Studium legislacji to studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.
Studia możesz podjąć w trybie niestacjonarnym.
Studium legislacji to propozycja kształcenia podyplomowego, która adresowana jest do osób zainteresowanych pogłębieniem wiedzy oraz nabyciem umiejętności w zakresie sporządzania i opiniowania projektów aktów prawnych. Studia, choć każdy może wziąć udział w rekrutacji, kierowane są w szczególności do pracowników urzędów jednostek samorządu terytorialnego oraz innych urzędów administracji publicznej bądź radców prawnych.
Studium legislacji to kierunek studiów podyplomowych. Oznacza to, że adresatami tych studiów mogą być wyłącznie osoby, które mają za sobą już pewien etap wyższej edukacji, a zatem absolwenci studiów co najmniej pierwszego stopnia.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych
Studia podyplomowe na kierunku Studium legislacji to dwusemestralny proces kształcenia, wyróżniający się praktycznym charakterem. Zajęcia posiadają formę wykładów, ćwiczeń i konwersatoriów.
Studia na kierunku Studium legislacji możemy podzielić na:
1. Typ:
2. Tryb:
Słuchacze studiów podyplomowych na kierunku Studium legislacji zdobywają wiedzę z zakresu poszczególnych procedur prawodawczych, w ramach których ustanawiane są akty prawne powszechnie obowiązujące: ustawy, rozporządzenia czy akty prawa miejscowego. Uczą się jak sporządzać projekt aktu normatywnego w sposób zgodny z powszechnie uznawanymi i wiążącymi zasadami techniki prawodawczej, a także sporządzać opinię prawno- legislacyjną do projektu takiego aktu.
Przykładowe przedmioty dla kierunku Studium legislacji:
Kształcenie na kierunku Studium legislacji realizowane jest w ciągu dwóch semestrów, a zatem studia trwają 1 rok.
Jak już wspomnieliśmy, wiedza oraz umiejętności, jakie można pozyskać na studiach podyplomowych przydatne będą przede wszystkim pracownikom urzędów jednostek samorządu terytorialnego oraz innych urzędów administracji publicznej, zajmujących się przygotowywaniem lub opiniowaniem projektów aktów z zakresu legislacji wewnętrznej lub aktów prawnych, jak również radcom prawnym i innym osobom świadczącym usługi prawne na rzecz organów władzy publicznej.
Miasta, które oferują studia na kierunku STUDIUM LEGISLACJI - STUDIA PODYPLOMOWE
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia