Kierunki studiów obejmujące tę tematykę skupiają się na poruszeniu podstaw zasady ekonomii, rachunkowości rolniczej, analizy kosztów i zysków. Studenci poznają też przepisy i regulacje dotyczące działalności rolniczej, prawa własności czy umów rolniczych.
Uczą się planowania i organizacji produkcji, zarządzania zasobami ludzkimi czy marketingu produktów rolnych. Zapoznają się również z nowoczesnymi technologiami w produkcji rolniczej, mechanizacją, automatyzacją systemów zarządzania informacją w rolnictwie.
Prowadzone są praktyczne zajęcia, gdzie uczestnicy uczą się obsługi nowoczesnych narzędzi i technologii stosowanych w branży. Obowiązkowe praktyki zawodowe w gospodarstwach rolnych i instytucjach doradczych umożliwiają z kolei zdobycie doświadczenia zawodowego.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku doradztwo i administracja rolnicza możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Absolwenci potrafią tworzyć plany produkcyjne, organizacji pracy w gospodarstwie rolnym. Obsługują i wdrażają nowoczesne technologie w produkcji rolniczej i automatyzacji. Znają też zrównoważone praktyki rolnicze.
Oceniają opłacalność produkcji rolnej, analizują rynki rolne i prognozują ewentualne ryzyko inwestycyjne. Przeprowadzają badania, analizy danych rolniczych i interpretują wyniki badań.
Znają też programy wsparcia dla rolników, dotacje, subwencje czy zarządzanie projektami rolnymi. Potrafią współpracować z innymi rolnikami i doradcami.