Akustyka – protetyka słuchu

Akustyka – protetyka słuchu

Dodaj do ulubionych

Akustyka – protetyka słuchu studia - kierunek studiów

Studia na kierunku akustyka - protetyka słuchu to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)

Akustyka – protetyka słuchu to studia, dzięki którym studenci zdobędą interdyscyplinarne wykształcenie z pogranicza nauk medycznych i inżynieryjnych. W trakcie wszystkich lat nauki dowiedzą się oni, jak zbudowany jest narządu słuchu oraz jakie patologie występują w jego obszarze. Nauczą się również wykonywania specjalistycznych protez słuchowych.

Absolwenci akustyki – protetyki słuchu mogą liczyć na zatrudnienie przede wszystkim w pracowniach protetycznych. Czekają na nich również szpitale, kliniki czy poradnie specjalistyczne, gdzie będą mogli konsultować z pacjentami, co powinna uwzględniać dopasowana do indywidualnych potrzeb proteza słuchowa.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Przy rekrutacji na akustykę – protetykę słuchu, na uczelni im. Adama Mickiewicza w Poznaniu brane są pod uwagę język polski i język obcy oraz jeden z następujących przedmiotów: fizyka, informatyka, matematyka, chemia, biologia, geografia.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK AKUSTYKA – PROTETYKA SŁUCHU

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Akustyka – protetyka słuchu - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i tryb studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku akustyka - protetyka słuchu

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Wiedza, która zdobędziesz, studiując akustykę – protetykę słuchu

   Program studiów i przedmioty

   Czego nauczysz się w toku studiów na kierunku akustyka – protetyka słuchu? Są to w głównej mierze studia praktyczne, jednak opanowane przez ciebie umiejętności będą oscylować począwszy od teorii w zakresie definiowania pojęć fali dźwiękowej i mechanizmu przekształcania bodźca słuchowego na dźwięk w mózgu, skończywszy na umiejętności dokładnego dopasowywania protezy do budowy ucha pacjenta.

   Jako absolwent kierunku akustyka – protetyka słuchu zostaniesz uposażony w niezbędną do poprawnego diagnozowania zaburzeń słuchu wiedzę medyczną, poznasz budowę i działanie układu słuchowego. Dzięki przyswojeniu niezbędnej wiedzy praktycznej, staniesz się ekspertem w tworzeniu i dobieraniu protez i implantów swoim pacjentom. Poznasz również podstawy języka migowego, co umożliwi ci porozumienie się z niesłyszącymi.

    

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

   • zagadnień fizycznych związanych z falami dźwiękowymi
   • podstawy anatomii człowieka i szczegółowej budowy kanału słuchowego
   • teoretycznych podstaw akustyki
   • podstaw matematyki i biologii
   • podstaw języka migowego
   • tworzenia i dopasowywania implantów słuchowych

   Jak wyglądają studia na kierunku akustyka – protetyka słuchu?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Specjalnośc protetyka słuchu można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. W przypadku pierwszej opcji zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnych uczelni. Jeżeli natomiast zdecydujesz się na studia niestacjonarne, na naukę poświęcisz wybrane weekendy semestru.

    

   Studia na kierunku akustyka - protetyka słuchu możemy podzielić na:

   1. Typ:

   • Studia I stopnia (licencjackie)

    

   2. Tryb:

   • studia stacjonarne
   • studia niestacjonarne

    

   Osoby które aplikują na powyższe studia zdobędą wszechstronne wykształcenie z zakresu nauk medycznych, technicznych i ścisłych.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Jako student kierunku akustyka – protetyka słuchu będziesz miał możliwość korzystania z szerokiej oferty zajęć, wykładów i warsztatów praktycznych o tematyce związanej z naukami technicznymi i medycznymi. W planie znajdą się między innymi następujące przedmioty:

    

   • wprowadzenie do akustyki
   • teoria drgań
   • podstawy analizy sygnałów

    

   Ponadto, w czasie studiów, zdobędziesz specjalistyczną wiedzę na temat budowy i wykorzystywania nowoczesnych aparatów słuchowych. Co więcej, wykształcisz cenne kompetencje medyczne i dowiesz się w jaki sposób diagnozować i leczyć choroby układu słuchowego.

    

   3. Nabywane umiejętności

   W czasie studiów na kierunku akustyka – protetyka słuchu wykształcisz wiele cennych kwalifikacji i umiejętności praktycznych. Jako student nauczysz się projektowania oraz dopasowywania odpowiednich aparatów słuchowych i implantów. Co więcej, dowiesz się w jaki sposób sprawować opiekę nad pacjentem oraz przeprowadzać wybrane badania diagnostyczne. Uzyskaną wiedzę i kompetencje wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wyznaczonym do tego miejscu.

    

   4. Dla kogo ten kierunek

   Na co dzień większość z nas uprzyjemnia sobie drogę do pracy czy szkoły słuchawkami, z których płyną rozmaite dźwięki. Dla wielu ludzi muzyka jest największym hobby i sposobem na życie – stąd niesamowita popularność licznych muzycznych kapeli i wynikająca z niej obecność setek tysięcy wiernych słuchaczy na koncertach.

   Pojedyncze dźwięki tworzące muzykę i składające się na zupełnie inne doznania słuchowe są wszędzie. Nasze uszy odbierają nieustannie niezliczoną ilość drgań powietrza, będących następnie przetworzonych przez mózg i zrozumianych jako dwięk. Słuch nie tylko daje nam przyjemność z słuchania ulubionej muzyki, ale także umożliwia prowadzenie konwersacji. Słuch jest również zmysłem chroniącym nas przed niebezpieczeństwem poruszania się w ruchu ulicznym.

   Dzięki usłyszeniu klaksonu zbliżającego się z zawrotną prędkością samochodu jesteśmy w stanie uskoczyć i uratować swoje życie. Niestety milionom ludzi los poskąpił zdolności słyszenia. Na przeciw temu faktowi wychodzi kierunek akustyka – protetyka słuchu. Jeśli fascynuje cię zjawisko odbierania bodźców dźwiękowych przez człowieka, nigdy nie miałeś problemów z fizyką i biologią, a ponadto chciałbyś umożliwiać niesłyszącym powrót do normalnego funkcjonowania, kierunek akustyka – protetyka słuchu jest dla ciebie!

    

   5. Gdzie studiować akustykę - protetykę słuchu

   Popularne uczelnie na których można studiować kierunek akustyka - protetyka słuchu:

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia na kierunku akustyka - protetyka słuchu trwają 3 lata (studia I stopnia).

   Studia pierwszego stopnia na kierunku akustyka – protetyka słuchu będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów i zakończą się uzyskaniem tytułu licencjata lub inżyniera. Natomiast, na studia drugiego stopnia będziesz musiał przeznaczyć dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu zdobędziesz tytuł magistra.

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku akustyka – protetyka?

   Praca po studiach

   Gdzie znajdziesz zatrudnienie po ukończeniu studiów na kierunku akustyka – protetyka słuchu? Zakładając, że bierzesz pod uwagę pracę wyłącznie z szerokorozumianym dźwiękiem, śmiało można powiedzieć – wszędzie. Przede wszystkim kliniki leczące głuchotę przyjmą cię z otwartymi ramionami. Będziesz mógł tam nie tylko badać wadę pacjenta i diagnozować go pod kątem medycznym, ale przede wszystkim dobierać odpowiedni dla niego aparat słuchowy.

   Bez trudu zatrudnisz się także w punktach protetycznych, instytucjach naukowych i szkolnictwie, gdzie podzielisz się zdobytą na studiach wiedzą. Chcąc odbiec od wykonywania zadań z dziedzin medycznych, wyposażony w teoretyczną wiedzę o dźwięku, będziesz mógł pracować w rozgłośniach radiowych i teatrach przy nadzorze poprawności nagłośnienia.

    

   Absolwent kierunku akustyka – protetyka znajdzie zatrudnienie w/jako:

   • klinikach medycznych
   • punktach protetycznych
   • szkolnictwie
   • szpitalach
   • rozgłośniach radiowych

   Zobacz inne kierunki Medyczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU AKUSTYKA – PROTETYKA SŁUCHU

   Komentarze (0)