Zdrowie publiczne - studia online

Zdrowie publiczne - studia online

Dodaj do ulubionych

Zdrowie publiczne – studia online – kierunek studiów

 
Dla kogo ten kierunek
Zdrowie publiczne to interdyscyplinarny kierunek studiów, znajdujący wspólny mianownik dla nauk o zdrowiu, społecznych oraz medycznych, powstały w odpowiedzi na zainteresowanie przyszłych studentów podjęciem pracy w instytucjach państwowych i samorządowych, zajmujących się ochroną i promocją zdrowia oraz w zakładach opieki zdrowotnej. Z zapartym tchem oglądałeś każdy odcinek ulubionych seriali medycznych, stawiając w myślach coraz trafniejsze diagnozy? Nauka przedmiotów przyrodniczych zawsze była dla ciebie czystą przyjemnością? Czujesz misję do niesienia pomocy innym i chciałbyś związać swoją przyszłość z pracą w branży medycznej w jakiejkolwiek placówce związanej ze zdrowiem publicznym? Będziesz w stanie zorganizować cały swój czas w sposób umożliwiający rozpoczęcie studiów w niestandardowym trybie online? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco przynajmniej na jedno pytanie, to powinieneś spróbować swojego szczęścia na studiach na kierunku zdrowie publiczne – studia online!
 
Program studiów i przedmioty
Jaką wiedzę i umiejętności wyniesiesz ze studiów na kierunku zdrowie publiczne – studia online? Bardzo szerokie, których spektrum będzie obejmowało szereg różnych specjalności medycznych. Poznasz podstawy psychologii, które umożliwią ci świadome zarządzanie zasobami ludzkimi w placówkach medycznych oraz zaspokajanie emocjonalnych potrzeb pacjenta – będziesz w stanie odpowiednio go wesprzeć i prowadzić konwersację w atmosferze wzajemnego szacunku. Dowiesz się, w jaki sposób sprawowana jest polityka zdrowotna w Polsce oraz jak władze organizują ochronę zdrowia. Staniesz przed koniecznością nauki prawa zdrowia publicznego, abyś w przyszłości wystrzegał się najczęściej popełnianych błędów w zawodzie związanym z branżą medyczną. Znajomość etyki pracy w zdrowiu publicznym uczyni cię świadomym praktykiem swojego przyszłego zawodu. Ponadto tryb studiów wymusi na tobie doskonałą organizację czasu, aby dopasować go jak najlepiej do tylko z pozoru łatwiejszego studiowania online.
 
Praca po studiach
Gdzie będziesz mógł się zatrudnić jako absolwent studiów na kierunku zdrowie publiczne - studia online? Podejmiesz pracę we wszelkich instytucjach państwowych, samorządowych, społecznych i prywatnych działających w branży ochrony i promocji zdrowia. Jeśli chciałbyś nawiązywać bezpośredni kontakt z pacjentem, zatrudnisz się w placówkach medycznych takich jak szpitale, przychodnie medyczne, placówki rehabilitacyjne czy oświatowe, gdzie wykorzystasz w praktyce wiedzę psychologiczną, która umożliwi ci prawidłowe podejście do każdego, nawet najtrudniejszego z pacjentów. 

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku zdrowie publiczne – studia online, w procesie rekrutacji na Akademii Humanistyczno - Ekonomicznej w Łodzi brane jest pod uwagę świadectwo maturalne upoważniające do podjęcia studiów wyższych oraz opłata rekrutacyjna.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ZDROWIE PUBLICZNE - STUDIA ONLINE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku zdrowie publiczne - studia online

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Medyczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując zdrowie publiczne – studia online

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
   • organizacji ochrony zdrowia
   • prawa zdrowia publicznego
   • zarządzania jakością w opiece zdrowotnej
   • zarządzanie opieką zdrowotną w Polsce
   • polityki zdrowotnej
   • zarządzania strategicznego w opiece zdrowotnej
   • psychologii zarządzania i procesów decyzyjnych
   • doskonałej organizacji czasu wynikającej z konieczności dopasowania życia do trybu online

   Jak wyglądają studia na kierunku zdrowie publiczne-studia online?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Studia online na kierunku zdrowie publiczne można realizować tylko w trybie zaocznym. Większość zajęć będzie realizowana za pomocą specjalistycznej platformy e-learningowej. W ciągu semestru odbędą się tylko trzy obowiązkowe weekendowe zjazdy.

   Osoby, które aplikują na powyższy kierunek zdobędą wszechstronne wykształcenie z zakresu nauk o zdrowiu.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Studenci kierunku zdrowie publiczne-studia online zdobędą zaawansowaną wiedzę z zakresu nauk medycznych, biologicznych, administracyjnych czy prawnych. Program kształcenia zakłada realizacje wielu ciekawych i zarazem rozwijających przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką. Aktualny plan zajęć znajduje się na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych. Osoby, które aplikują na powyższy kierunek będą zobowiązane do wyboru specjalizacji dopasowanej do ich zainteresowań i planów zawodowych. W ofercie nauczania znajdą się między innymi następujące bloki specjalizacyjne:

   • Manager w ochronie zdrowia.
   • Edukator zdrowia.
   • Medycyna ratunkowa i zarządzanie kryzysowe.
   • Dietetyka i zdrowie

    

   3. Nabywane umiejętności

   Absolwenci kierunku zdrowie publiczne-studia online będą posiadać wiele cennych umiejętności praktycznych, które wyróżnią ich na współczesnym, wymagającym rynku pracy. W toku studiów, studenci nauczą się podejmowania działań administracyjnych z obszaru ochrony zdrowia oraz poznają zasady promocji zdrowego trybu życia. Ponadto rozwiną zdolności z zakresu zarządzania, co z powodzeniem wykorzystają podczas pracy na stanowiskach kierowniczych i menedżerskich.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia drugiego stopnia na kierunku zdrowie publiczne-studia online będą trwały dwa lata, czyli cztery semestry i zakończą się uzyskaniem tytułu magistra.

   Czas trwania studiów na kierunku zdrowie publiczne - studia online na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku zdrowie publiczne – studia online

   Absolwent kierunku zdrowie publiczne – studia online znajdzie zatrudnienie w/jako:
   • instytucjach państwowych, samorządowych, społecznych i prywatnych zajmujących się ochroną i promocją zdrowia
   • szpitalach
   • przychodniach medycznych
   • placówkach rehabilitacyjnych
   • placówkach oświatowych

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZDROWIE PUBLICZNE - STUDIA ONLINE

   Komentarze (0)