TELEMEDYCYNA I PROJEKTY W OCHRONIE ZDROWIA

TELEMEDYCYNA I PROJEKTY W OCHRONIE ZDROWIA

TELEMEDYCYNA I PROJEKTY W OCHRONIE ZDROWIA studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Telemedycyna i projekty w ochronie zdrowia to nowoczesny i niezwykle perspektywiczny kierunek dopasowany do potrzeb zmieniającego się świata i współczesnego rynku pracy. W dobie informatyzacji niemal każdego aspektu życia i rozwoju nowoczesnej technologii w nawet tak złożonej i skomplikowanej dziedzinie, jaką jest medycyna może zostać zastosowana cyfryzacja.

Telemedycyna, inaczej nazywana medycyną na odległość jest formą usług medycznych, łączącą w sobie elementy informatyki, medycyny i telekomunikacji, której celem jest przeprowadzanie diagnozy na odległość. Jeżeli więc jesteś osobą o wielu zainteresowaniach naukowych i chciałbyś rozwijać się na kilku płaszczyznach jednocześnie, to studia na kierunku telemedycyna i projekty w ochronie zdrowia będą dla ciebie odpowiednim wyborem.

 

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku telemedycyna i projekty w ochronie zdrowia?

Ze względu na interdyscyplinarny i wielopłaszczyznowy charakter studiów będziesz miał szansę dowiedzieć się wieku nowych rzeczy i dogłębnie zaznajomić się z wieloma dziedzinami nauki, składającymi się na tę niezwykle bogatą i ciekawą dyscypliną jaką jest telemedycyna. W trakcie licznych, ciekawych i rozwijających wykładów i warsztatów dowiesz się więcej na temat nauk prawnych i społecznych.

Co więcej, zaznajomisz się z podstawami marketingu i zarządzania podmiotami medycznymi oraz pracownikami służby zdrowia. Ponadto, nauczysz się korzystać z nowoczesnych programów i narzędzi informatycznych, stosowanych w branży medycznej. Oprócz wiedzy kierunkowej rozwiniesz także swoje zdolności językowe z angielskiego, co niewątpliwie zwiększy twoje szanse na karierę międzynarodową. Uzyskaną wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranym przez siebie miejscu pracy, dzięki czemu uzyskasz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent tych niezwykle prestiżowych i perspektywicznych studiów będziesz miał gruntowną wiedzę i wszechstronne wykształcenie z obszaru kilku dziedzin naukowych i dyscyplin związanych z telemedycyną. Po ukończeniu nauki będziesz kompleksowo przygotowany do objęcia stanowiska kierowniczego w podmiotach służby zdrowia. Ponadto, idealnie sprawdzisz się w zawodzie analityka rynku medycznego, czy audytor w podmiotach ochrony zdrowia.

Dzięki znajomości rynku finansowego możesz także zawodowo zajmować się przeprowadzaniem kontroli finansowych w różnego rodzaju placówkach medycznych. Co więcej, znajdziesz zatrudnienie w branży IT, jako specjalista do spraw bezpieczeństwa danych lub wdrażania systemów telemedycznych. Bardzo dobra znajomość ogólnego i specjalistycznego języka angielskiego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery. Dodatkowo, po ukończeniu studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na studiach podyplomowych lub doktoranckich i rozważyć rozpoczęcie działalność naukową na polskich, jak i zagranicznych uczelniach wyższych.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

 

Aby zostać studentem tego niezwykle interesującego kierunku, w procesie rekrutacji powinieneś przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z obszaru podobnych nauk.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK TELEMEDYCYNA I PROJEKTY W OCHRONIE ZDROWIA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU TELEMEDYCYNA I PROJEKTY W OCHRONIE ZDROWIA

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Medyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU TELEMEDYCYNA I PROJEKTY W OCHRONIE ZDROWIA:

 • wiedza ekonomiczna
 • wiedza społeczna
 • wiedza medyczna
 • znajomość nowoczesnych technologii informatycznych
 • znajomość prawa
 • znajomość języka angielskiego
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wied

Jak wyglądają studia na kierunku telemedycyna i projekty w ochronie zdrowia?

Jeżeli zależy ci na kompleksowym i szerokim wykształceniu, to studia na kierunku telemedycyna i projekty w ochronie zdrowia mogą przynieść ci sporo satysfakcji. Mają one bowiem charakter uzupełniający. Mają one również formę nauki niestacjonarnej. W praktyce oznacza to, że program kształcenia realizować będziesz podczas weekendowych zjazdów naukowych. Taki tryb nauki pozwoli ci chociażby na równoległy rozwój zawodowy. Pamiętaj jednak, że studia niestacjonarne wiążą się z uiszczaniem opłat za czesne.

Zastanawiasz się zapewne, jaki profil mają studia na kierunku telemedycyna i projekty w ochronie zdrowia. Obejmuje on przede wszystkim obszar nauk prawnych i społecznych. Musisz pamiętać, że jest to przede wszystkim forma udzielania porad medycznych na odległość. Oznacza to w praktyce, że szczegółowo będziesz musiał zapoznać się także z zagadnieniami kręgu medycznego.

Czas twojego kształcenia pozwoli ci także na zapoznanie z podstawami marketingu i zarządzania podmiotami medycznymi, czy pracowników służby zdrowia. Do twoich podstawowych kompetencji będzie należało korzystanie z innowacyjnych programów, które każdego dnia wykorzystywane są w branży medycznej. Możesz mieć pewność, że ten interdyscyplinarny charakter kierunku wyposaży cię w nowe kompetencje, które zostaną docenione na aktualnym rynku zatrudnienia.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

TELEMEDYCYNA I PROJEKTY W OCHRONIE ZDROWIA STUDIA NIESTACJONARNE

Ile trwają studia na kierunku telemedycna i projekty w ochronie zdrowia?

Studia II stopnia na kierunku telemedycyna trwać będą dwa lata, co łatwo można przełożyć na cztery semestry aktywnego kształcenia. Będzie to czas, podczas którego zdobędziesz dodatkowe kompetencje i kwalifikacje, które wpłyną pozytywnie na jakość świadczonych przez ciebie usług. Przygotujesz się także do obrony pracy dyplomowej, dzięki której otrzymasz tytuł magistra.

 

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

TELEMEDYCYNA I PROJEKTY W OCHRONIE ZDROWIA STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU TELEMEDYCYNA I PROJEKTY W OCHRONIE ZDROWIA:

 • stanowiska kierownicze i menadżerskie w podmiotach medycznych
 • służba zdrowia
 • branża IT
 • analityk rynku medycznego
 • specjalista do spraw bezpieczeństwa danych
 • specjalista do spraw wdrażania systemów telemedycznych
 • firmy i korporacje międzynarodowe

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU TELEMEDYCYNA I PROJEKTY W OCHRONIE ZDROWIA

Komentarze (0)