Już od kilku lat możemy zaobserwować prężny rozwój coachingu w Polsce. Szybko rozwijająca się branża sprawia, że nieustannie rośnie zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie. Jako absolwent tych studiów możesz stać się jedynym z nich!
Do kogo skierowane są te studia i czym będziesz się zajmować w ich trakcie? Przede wszystkim skupisz się na aspektach filozofii praktycznej z uwzględnieniem wszelkich aspektów pracy coacha. Zapoznasz się również z wiedzą w dziedzinie psychologii z naciskiem na pogłębienie samoświadomości oraz na działania rozwojowo-pomocowe. Nie będą to jednak studia o charakterze jedynie teoretycznym. Czeka na Ciebie pokaźna liczba warsztatów mediacyjnych czy zajęć kształtujących Twoje umiejętności interpersonalne. Wszystko to, aby kompleksowo przygotować Cię do roli coacha.
Jako absolwent studiów doradztwo filozoficzne i coaching będziesz mógł pracować w szeroko pojętym biznesie oraz w usługach z zakresu doradztwa filozoficznego lub etycznego dla osób prywatnych oraz firm. Ścieżkę kariery mogą też stanowić dla Ciebie zawody wymagające wysokich umiejętności interpersonalnych, takich jak rzecznik prasowy. Ja widzisz, możliwości jest naprawdę dużo, a praca na pewno przyniesie Ci wiele satysfakcji. Jeżeli zatem uwielbiasz pracę z ludźmi i chcesz pomóc im w rozwiązywaniu problemów na tle personalnym i zawodowym to na pewno powinieneś wziąć ten kierunek pod uwagę.
Żeby dostać się na doradztwo filozoficzne i coaching, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty: język polski, język obcy, matematyka.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Kierunek doradztwo filozoficzne i coaching prowadzony jest przez:
MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU DORADZTWO FILOZOFICZNE I COACHING