Na liście wyników wyszukiwania znajdują się wszystkie polskie uczelnie publiczne (państwowe) oraz promowane uczelnie niepubliczne (prywatne).
Kolejność profili partnerów w wynikach wyszukiwania zależy od określonych czynników. Więcej informacji o pozycjonowaniu znajdziesz w Regulaminie dostępnym tutaj
Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono
×
Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×
Co ma wpływ na wyniki wyszukiwania i
Nie znaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania
Gotowe
Wyróżniony
Profil tego partnera wyświetla się wyżej w wynikach wyszukiwania, ponieważ partner wykupił dodatkową, płatną usługę w otouczelnie.pl polegającą na pozycjonowaniu partnera w wynikach wyszukiwania.
Prawo dla licencjatów i magistrów studia – kierunek studiów
Dla kogo ten kierunek?
Studia prawnicze mają niezwykle długą i bogatą historię oraz bardzo dobrą renomę, dzięki czemu obecnie nadal cieszą się dużą popularnością i zainteresowaniem studentów, którym zależy na zdobyciu wszechstronnego wykształcenia oraz kompleksowego przygotowania zawodowego. Jednak ukończenie prawa wiąże się z dużym wysiłkiem i przede wszystkim długim czasem nauki, który wynosi aż pięć lat. Na szczęście powstał kierunek, który umożliwia zdobycie równoważnego wykształcenia w przeciągu zaledwie dwóch, maksymalnie trzech lat. Prawo dla licencjatów i magistrów to studia skierowane do absolwentów wybranych studiów wyższych, którzy mogą rozpocząć naukę od wyższych semestrów i zakończyć studia w krótszym czasie.
Idealni kandydaci na studia prawnicze powinni interesować się naukami społecznymi, humanistycznymi i prawniczymi oraz posiadać duże zdolności organizacyjne. Jeżeli spełniasz powyższe warunki, to kierunek prawo dla licencjatów i magistrów będzie dla ciebie idealnym wyborem.
Program studiów
Program nauczania na kierunku prawo dla licencjatów i magistrów został w pełni dopasowany do realiów współczesnego świata i obecnego rynku pracy. Studenci, którzy aplikują na ten nowatorski kierunek będą mieli okazję ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę z obszaru nauk społecznych, politycznych, ekonomicznych czy administracyjnych. W czasie licznych zajęć poznasz różnorodne dziedziny prawa, między innymi prawo rzymskie, cywilne, karne czy finansowe. Jako student będziesz doskonalił także swój warsztat prawniczy i zdobędziesz cenne umiejętności praktyczne, które powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. W programie nauczania przewidziano także realizacje lektoratu z języka obcego, na którym poznasz specjalistyczną terminologię branżową.
Praca po studiach
Absolwenci studiów prawniczych, dzięki wszechstronnej wiedzy i kwalifikacjom, nie mają problemu ze znalezieniem ciekawej i przyszłościowej pracy zawodowej. Dlatego też po ukończeniu kierunku prawo dla licencjatów i magistrów będziesz mógł liczyć na wiele możliwości rozwoju zawodowego.
Po ukończeniu studiów, doskonale odnajdziesz się jako pracownik działów prawnych zarówno małych firm, jak i dużych międzynarodowych korporacji. Co więcej, możesz związać swoją przyszłość zawodową z firmami konsultingowymi i doradczymi czy z agencjami ubezpieczeniowymi. Bardzo dobra znajomość ogólnego i branżowego języka obcego, otworzy Ci drzwi do kariery międzynarodowej. Pamiętaj, że aby wykonywać samodzielny zawód prawnika, rady prawnego, sędziego czy komornika, konieczne jest odbycie specjalistycznej, dodatkowo płatnej aplikacji. Abiturienci jednolitych studiów magisterskich często decydują się kontynuować naukę na studiach doktoranckich.
Aby zostać studentem kierunku prawo dla licencjatów i magistrów będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych. Wszyscy kandydaci muszą pamiętać o terminowym dostarczeniu wymaganych dokumentów oraz o zapłacie czesnego.
PRAWO DLA LICENCJATÓW I MAGISTRÓW - zasady rekrutacji
Dalsza część artykułu pod reklamą
WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU PRAWO DLA LICENCJATÓW I MAGISTRÓW:
znajomość różnych dziedzin prawa
wiedza prawnicza
umiejętność analizy i tworzenia tekstów prawniczych
znajomość terminologii prawniczej
znajomość języka obcego
Dalsza część artykułu pod reklamą
Jak wyglądają studia na kierunku prawo dla licencjatów i magistrów?
Kierunek prawo dla licencjatów i magistrów dostępny jest zarówno w formie studiów stacjonarnych, jak i niestacjonarnych. Pierwsza opcja będzie idealnym wyborem dla osób, które mogą pozwolić sobie na codzienne uczestnictwo w zajęciach akademickich. Jeżeli natomiast chciałbyś połączyć naukę z innymi aktywnościami, to zdecyduj się na studia zaoczne. W tym przypadku zjazdy odbywają się w wybrane weekendy semestru.
Innowacyjny program nauczania zakłada kształcenie z zakresu nauk prawnych, ekonomicznych, społecznych czy administracyjnych. W siatce zajęć znajdzie się wiele insertujących przedmiotów, takich jak: prawo karne, prawo cywilne, historia ustroju i prawa w Polsce, logika prawnicza czy postępowanie cywilne. Studenci będą mieli okazję poznać wszystkie dziedziny prawa i nauczyć się stosowania przepisów i regulacji prawnych w praktyce.
Oprócz wiedzy teoretycznej wykształcisz także cenne umiejętności praktyczne i nauczysz się sporządzania i analizy tekstów prawnych, wystąpień publicznych oraz myślenia strategicznego. Wszystkie zajęcia będą prowadzone przez wybitnych naukowców i praktyków z branży prawniczej, którzy podzielą się z tobą swoją wiedzą i długoletnim doświadczeniem. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, które realniejszy w kancelariach prawnych, sądach, organach administracji publicznej czy podmiotach gospodarczych. Wszystkie niezbędne informacje z tego obszaru, znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni.
1. Gdzie studiować prawo dla licencjatów i magistrów
Jakie uczelnie w Polsce oferują kierunek prawo dla licencjatów i magistrów:
Kierunek prawo dla licencjatów i magistrów można zrealizować jedynie w trybie jednolitych studiów magisterskich. Czas nauki jest indywidualnie dopasowany do studenta i może się różnić w zależności od wielu czynników. Po ukończeniu studiów i obronie pracy dyplomowej uzyskasz tytuł magistra prawa, który otworzy przed tobą wiele zawodowych drzwi.
Dalsza część artykułu pod reklamą
JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU PRAWO DLA LICENCJATÓW I MAGISTRÓW:
ul. Fredry 10,
61-701 Poznańhttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJI9FtDzZbBEcRyR434R7X6sQhttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/aa7c5-umed-poznan.jpgUniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
ul. Estkowskiego 6,
61-755 Poznańhttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJz4wftEFbBEcRIt1aoL1_86Ihttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/0e64e-wyzsza-szkola-logistyki.jpgWyższa Szkoła Logistyki