PRAWO DLA LICENCJATÓW I MAGISTRÓW

PRAWO DLA LICENCJATÓW I MAGISTRÓW

Studia na kierunku prawo dla licencjatów i magistrów możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie niestacjonarnym

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
  Czas trwania

   Nie znaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania

   Prawo dla licencjatów i magistrów studia – kierunek studiów

    

   Dla kogo ten kierunek?

   Studia prawnicze mają niezwykle długą i bogatą historię oraz bardzo dobrą renomę, dzięki czemu obecnie nadal cieszą się dużą popularnością i zainteresowaniem studentów, którym zależy na zdobyciu wszechstronnego wykształcenia oraz kompleksowego przygotowania zawodowego. Jednak ukończenie prawa wiąże się z dużym wysiłkiem i przede wszystkim długim czasem nauki, który wynosi aż pięć lat. Na szczęście powstał kierunek, który umożliwia zdobycie równoważnego wykształcenia w przeciągu zaledwie dwóch, maksymalnie trzech lat. Prawo dla licencjatów i magistrów to studia skierowane do absolwentów wybranych studiów wyższych, którzy mogą rozpocząć naukę od wyższych semestrów i zakończyć studia w krótszym czasie.

   Studia na kierunku prawo dla licencjatów i magistrów
   Rok akademicki 2023/2024
   Forma studiów niestacjonarne
   Poziom studiów studia jednolite magisterskie

   Uczelnie

   Studia na kierunku prawo dla licencjatów i magistrów możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie niestacjonarnym | prawo dla licencjatów i magistrów - uczelnie >

   Idealni kandydaci na studia prawnicze powinni interesować się naukami społecznymi, humanistycznymi i prawniczymi oraz posiadać duże zdolności organizacyjne. Jeżeli spełniasz powyższe warunki, to kierunek prawo dla licencjatów i magistrów będzie dla ciebie idealnym wyborem.

    

   Program studiów

   Program nauczania na kierunku prawo dla licencjatów i magistrów został w pełni dopasowany do realiów współczesnego świata i obecnego rynku pracy. Studenci, którzy aplikują na ten nowatorski kierunek będą mieli okazję ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę z obszaru nauk społecznych, politycznych, ekonomicznych czy administracyjnych. W czasie licznych zajęć poznasz różnorodne dziedziny prawa, między innymi prawo rzymskie, cywilne, karne czy finansowe. Jako student będziesz doskonalił także swój warsztat prawniczy i zdobędziesz cenne umiejętności praktyczne, które powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. W programie nauczania przewidziano także realizacje lektoratu z języka obcego, na którym poznasz specjalistyczną terminologię branżową.

    

   Praca po studiach

   Absolwenci studiów prawniczych, dzięki wszechstronnej wiedzy i kwalifikacjom, nie mają problemu ze znalezieniem ciekawej i przyszłościowej pracy zawodowej. Dlatego też po ukończeniu kierunku prawo dla licencjatów i magistrów będziesz mógł liczyć na wiele możliwości rozwoju zawodowego.

   Po ukończeniu studiów, doskonale odnajdziesz się jako pracownik działów prawnych zarówno małych firm, jak i dużych międzynarodowych korporacji. Co więcej, możesz związać swoją przyszłość zawodową z firmami konsultingowymi i doradczymi czy z agencjami ubezpieczeniowymi. Bardzo dobra znajomość ogólnego i branżowego języka obcego, otworzy Ci drzwi do kariery międzynarodowej. Pamiętaj, że aby wykonywać samodzielny zawód prawnika, rady prawnego, sędziego czy komornika, konieczne jest odbycie specjalistycznej, dodatkowo płatnej aplikacji. Abiturienci jednolitych studiów magisterskich często decydują się kontynuować naukę na studiach doktoranckich.

   JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

   Aby zostać studentem kierunku prawo dla licencjatów i magistrów będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych. Wszyscy kandydaci muszą pamiętać o terminowym dostarczeniu wymaganych dokumentów oraz o zapłacie czesnego.

   szczegółowe wymagania na uczelniach

   PRAWO DLA LICENCJATÓW I MAGISTRÓW - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU PRAWO DLA LICENCJATÓW I MAGISTRÓW:

   • znajomość różnych dziedzin prawa
   • wiedza prawnicza
   • umiejętność analizy i tworzenia tekstów prawniczych
   • znajomość języka obcego
   • znajomość terminologii prawniczej

   Jak wyglądają studia na kierunku prawo dla licencjatów i magistrów?

   Kierunek prawo dla licencjatów i magistrów dostępny jest zarówno w formie studiów stacjonarnych, jak i niestacjonarnych. Pierwsza opcja będzie idealnym wyborem dla osób, które mogą pozwolić sobie na codzienne uczestnictwo w zajęciach akademickich. Jeżeli natomiast chciałbyś połączyć naukę z innymi aktywnościami, to zdecyduj się na studia zaoczne. W tym przypadku zjazdy odbywają się w wybrane weekendy semestru.

   Innowacyjny program nauczania zakłada kształcenie z zakresu nauk prawnych, ekonomicznych, społecznych czy administracyjnych. W siatce zajęć znajdzie się wiele insertujących przedmiotów, takich jak: prawo karne, prawo cywilne, historia ustroju i prawa w Polsce, logika prawnicza czy postępowanie cywilne. Studenci będą mieli okazję poznać wszystkie dziedziny prawa i nauczyć się stosowania przepisów i regulacji prawnych w praktyce.

   Oprócz wiedzy teoretycznej wykształcisz także cenne umiejętności praktyczne i nauczysz się sporządzania i analizy tekstów prawnych, wystąpień publicznych oraz myślenia strategicznego. Wszystkie zajęcia będą prowadzone przez wybitnych naukowców i praktyków z branży prawniczej, którzy podzielą się z tobą swoją wiedzą i długoletnim doświadczeniem. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, które realniejszy w kancelariach prawnych, sądach, organach administracji publicznej czy podmiotach gospodarczych. Wszystkie niezbędne informacje z tego obszaru, znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni.

   Ile trwają studia?

   Kierunek prawo dla licencjatów i magistrów można zrealizować jedynie w trybie jednolitych studiów magisterskich. Czas nauki jest indywidualnie dopasowany do studenta i może się różnić w zależności od wielu czynników. Po ukończeniu studiów i obronie pracy dyplomowej uzyskasz tytuł magistra prawa, który otworzy przed tobą wiele zawodowych drzwi.

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU PRAWO DLA LICENCJATÓW I MAGISTRÓW:

   • działy prawne
   • międzynarodowe korporacje
   • kancelarie prawne
   • ekspert podatkowy
   • adwokat
   • radca prawny
   • kariera międzynarodowa

   Poziom i forma studiów

   Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

   Prawo dla licencjatów i magistrów studia stacjonarne

   Prawo dla licencjatów i magistrów studia niestacjonarne

   Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

   Prawo dla licencjatów i magistrów studia jednolite magisterskie

   Zobacz inne kierunki prawnicze i administracja

   Filtrowanie
   Województwo
   Poziom studiów

   Zobacz inne kierunki prawnicze i administracja - podyplomowe

   Filtrowanie
   Województwo
   Poziom studiów

   Miasta, które oferują studia na kierunku PRAWO DLA LICENCJATÓW I MAGISTRÓW

   Teraz najważniejsze

   matura 2024

   zmiany na maturze 2024

   arkusze maturalne

   wyniki matur 2023

   rekrutacja na studia

   studia

   kierunki studiów

   studia podyplomowe

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować

    

    

   Nadchodzące wydarzenia

   Komentarze (0)