Prawo w zarządzaniu przedsiębiorstwem

Prawo w zarządzaniu przedsiębiorstwem

Dodaj do ulubionych

Prawo w zarządzaniu przedsiębiorstwem studia - specjalność na kierunku zarządanie

 

Dla kogo te studia?

Prawo w zarządzaniu przedsiębiorstwem to interdyscyplinarne studia, które, jak sama nazwa wskazuje, łączą zarządzanie z wiedzą prawniczą. Rozwiązanie jest bardzo na miejscu, ponieważ wyspecjalizowanie w zakresie prawa może być niezwykle korzystne dla postępującego zarządzania jednostkami gospodarczymi.

Studia prawnicze w tym zakresie potrzebują odważnych, wygadanych kandydatów, którzy nie boją się własnego zdania, a siłą argumentów potrafią zbić z tropu swoich przeciwników. Wiedza prawnicza i informacje z zakresu zarządzania pozwolą podejmować samodzielne decyzje w przypadku problemów odnoszących się do funkcjonowania przedsiębiorstwa. Zawieranie umów, bilanse, sprawy podatkowe i administracyjne to zagadnienia, które wymagają pomocy prawnej. Bo w końcu nie samym zarządzaniem żyje człowiek!

 

Program studiów

Program kształcenia w rozsądny sposób łączy dwie kategorie nauczania – prawo i zarządzanie. Tak charakterystyczne studia, jak prawo w zarządzaniu przedsiębiorstwem wymaga konkretnych przedmiotów i przedmiotów, które ukażą, w jaki sposób teorię wykorzystać w praktyce. Z pewnością nie zabraknie zajęć takich jak: postępowanie karno-skarbowe, postępowanie egzekucyjne w administracji i sądowe postępowanie egzekucyjne, prawo upadłościowe i naprawcze, ochrona konkurencji, prawo międzynarodowe gospodarcze. Zagadnienia uwzględnione w programie zawierają wszelkie akty i regulacje prawne, stawiają na wykształcenie umiejętności organizacyjnych i kierowniczych, a także umożliwiają zapoznanie się z tym, w jaki sposób funkcjonuje przedsiębiorstwo.

 

Praca po studiach

Wykształcenie obejmujące prawo w zarządzaniu przedsiębiorstwem będzie niezwykle przydatne na stanowiskach, które wiążą się z zarządzaniem w niemal każdej jednostce gospodarczej niezależnie od formy prawnej. Szczególnie istotne będzie dla stanowisk, które wymagają znajomości przepisów prawnych, a także na stanowiskach menedżerskich.

Abiturienci zatrudniani są jako asystenci radcy prawnego, specjaliści do spraw umów, kierownicy biura zarządu, doradcy prawni, pracownicy działu kadr, menedżerowie zarządzający wiedzą w przedsiębiorstwie, specjaliści do spraw zarządzania ryzykiem. Zajmują się przede wszystkim organizacją i zarządzaniem przedsiębiorstwami i organizacjami publicznymi, mediacją i negocjacjami, doradztwem, obsługą spółek handlowych, kierowaniem zespołem, organizacją firmy.

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

W przypadku kierunku prawo w zarządzaniu przedsiębiorstwami najważniejsze jest złożenie wymaganych dokumentów w terminie wskazanym przez wybraną uczelnię. Dokładne informacje znajdziesz na stronach uczelni.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PRAWO W ZARZĄDZANIU PRZEDSIĘBIORSTWEM

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Prawo w zarządzaniu przedsiębiorstwem - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i tryb studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku prawo w zarządzaniu przedsiębiorstwem

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW - PRAWO W ZARZĄDZANIU PRZEDSIĘBIORSTWEM:

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

   • organizacji i zarządzania przedsiębiorstwem,
   • mediacji i negocjacji,
   • tworzenia umów różnego typu, m.in. handlowych,
   • interpretowania regulacji prawnych odnoszących się do funkcjonowania przedsiębiorstw,
   • stosowania wiedzy z zakresu cywilnego, handlowego i administracyjnego.

   Jak wyglądają studia - prawo w zarządzaniu przedsiębiorstwem?

   Znajomość prawa w zarządzaniu przedsiębiorstwem to duży plus, a niejednokrotnie as w rękawie różnego typu przedsiębiorców. Zawsze warto wiedzieć, na co można sobie pozwolić. Oryginalny i niezwykle praktyczny kierunek możesz realizować zarówno stacjonarnie, jak i niestacjonarnie. Studia dzienne odbywają się od poniedziałku do piątku, studia zaoczne zaś podczas zjazdów weekendowych.

   W programie kształcenia z pewnością znajdziemy przedmioty obowiązkowe i fakultatywne, ale także zajęcia specjalizacyjne. Studenci uczęszczają między innymi na prawo handlowe i postępowanie rejestracyjne, prawo upadłościowe i naprawcze, postępowanie egzekucyjne w administracji i sądowe postępowanie egzekucyjne, ochronę konkurencji. Dzięki wszechstronnemu wykształceniu będziesz wiedział/a na czym polegają czynności prawne dokonywane w działalności gospodarczej, jakie kroki stosować w przypadku nieuczciwej konkurencji, a także jak wyglądają ubezpieczenia emerytalne czy rentowne.

   Studenci zdobędą umiejętności zarządcze, a także będą mogli zawierać umowy, wykorzystując przy tym prawo pracy, prawo podatkowe czy prawo bilansowe. Predyspozycje kierownicze i komunikacyjne pozwolą ubiegać się o stanowiska menedżerskie, a także dadzą możliwość kierowania własną działalnością gospodarczą. Kierunek prawo w zarządzaniu przedsiębiorstwem jest niezwykle funkcjonalny, dlatego też daje bardzo wiele możliwości odnalezienia się w różnorodnych branżach. Zarządzanie i przepisy prawne to w dzisiejszych czasach niemal przepis na sukces.

   Ile trwają studia - prawo w zarządzaniu przedsiębiorstwem?

   Unikatowy studia prawo w zarządzaniu przedsiębiorstwem możesz realizować na pierwszym stopniu, to znaczy na studiach licencjackich. Kształcenie trwa trzy lata, czyli sześć semestrów, i daje możliwość uzyskania tytułu licencjata, który pozwala w określonym zakresie podjąć obowiązki w pracy zawodowej, a także umożliwia kontynuowanie kształcenia na studiach drugiego stopnia w ramach kierunków pokrewnych prawu, administracji, zarządzaniu czy ekonomii. Tytuł magistra wzbogaca sylwetkę absolwenta o nowe kompetencje i umiejętności.

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU PRAWO W ZARZĄDZANIU PRZEDSIĘBIORSTWEM:

   Absolwent kierunku analityka weterynaryjna znajdzie zatrudnienie w/jako:

   • asystent radcy prawnego,
   • specjalista do spraw umów,
   • kierownik biura zarządu,
   • doradca prawny,
   • pracownik działu kadr,
   • menedżer zarządzający wiedzą w przedsiębiorstwie,
   • specjalista do spraw zarządzania ryzykiem.

   Zobacz inne kierunki Prawnicze i administracja

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Zobacz inne kierunki Prawnicze i administracja - podyplomowe

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRAWO W ZARZĄDZANIU PRZEDSIĘBIORSTWEM

   Komentarze (0)

   wsaib

   Popularne

   studia

   matura 2022

    

   Teraz najważniejsze

   wyniki matur 2022

   matura poprawkowa 2022

   rekrutacja na studia

   studia

   kierunki studiów

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować

    

    

   Nadchodzące wydarzenia