Informatyka - Katowice i Gliwice

Informatyka - Katowice i Gliwice

Informatyka - Katowice i Gliwice

Studia na Śląsku

na Kierunku Informatyka

Odkryj kierunek informatyka w Katowicach i Gliwicach i sprawdź gdzie możesz studiować 

Informatyka studia Katowice | woj. śląskie

W XXI wieku można zaryzykować stwierdzenie, że Informatyka niczym powietrze, jest nam niezbędna do życia. Każdego dnia korzystamy z jej źródła i choćby krótka chwila pozbawiająca nas tej możliwości, wywoływałaby u niektórych ataki paniki. Na Informatyce opiera się cały świat i ciężko byłoby spotkać osobę, która świadomie przyznałaby, iż wytwory tej dziedziny nie są mu do niczego potrzebne. 
Kierunek Informatyka w Katowicach i Gliwicach to bardzo szeroka dziedzina. Z jednej strony zakłada pozyskanie wiedzy z zakresu rozwijanych systemów informatyki i ich zastosowań oraz najważniejszych zagadnień informatycznych, takich jak aplikacje internetowe, czy inżynieria oprogramowania, a z drugiej strony przekazuje wiedzę na temat elektrotechniki, zagadnień technicznych z dziedziny systemów informatycznych i programowania komputerów, a nawet z obszarów związanych z inżynierią materiałową, metalurgią i robotyką. Skąd taki zakres tego kierunku? Studenci Informatyki w Katowicach i Gliwicach otrzymują szeroki wybór, w którym dokładnie kierunku chcieliby podążać. Oprócz kierunku Informatyka, o standardowym programie nauczania, mają do dyspozycji także Informatykę przemysłową i Informatykę stosowaną z komputerową nauką o materiałach.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W KATOWICACH I GLIWICACH JEST KIERUNEK INFORMATYKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Informatyka w Katowicach i Gliwicach?

Proces kwalifikacyjny na studia to konkurs świadectw, w którym należy pochwalić się jak najlepszą oceną z matematyki. Oprócz niej, pod uwagę brane są takie przedmioty jak: język obcy, fizyka, chemia, informatyka. Dla pewności, należy jeszcze sprawdzić system kwalifikacji, gdyż może on się różnić w zależności od wybranej uczelni, albo wydziału. Wymagania na kierunek Informatyka w Katowicach i Gliwicach są wysokie, chociażby z tego względu, aby w trakcie studiów poradzić sobie z nie najkrótszą listą przedmiotów, na której znajdują się, między innymi: hurtownie danych i systemy eksploracji danych, grafika komputerowa, modelowanie cyfrowe, analiza i projektowanie systemów informatycznych, systemy mikroprocesorowe i wbudowane.

szczegółowe wymagania na uczelniach

POPULARNE KIERUNKI INFORMATYCZNE W KATOWICACH I GLIWICACH

Jaka praca po studiach na kierunku Informatyka w Katowicach i Gliwicach?

Jaką pracę można znaleźć po ukończeniu studiów na kierunku Informatyka w Katowicach i Gliwicach? Absolwent bez trudu znajdzie zatrudnienie jako inżynier oprogramowania, administrator systemów i sieci komputerowych, programista aplikacji mobilnych, projektant lub analityk systemów bazodanowych, konsultant w zakresie kompleksowej informatyzacji przedsiębiorstw, wdrożeniowiec systemów informatycznych. 
 

Jakie opinie mają studia na kierunku Informatyka w Katowicach i Gliwicach?

Miejsce studiowania należy wybrać starannie, choćby z tego względu, że spędzi się w nim kilka lat. Jakie ma kierunek Informatyka w Katowicach i Gliwicach opinie? Łukasz, student Informatyki mówi:
„Studiuję w Katowicach i nie zamieniłbym tego miejsca na inne. Katowice to miasto, które ciągle się rozwija i przybywa miejsc pracy, co dla absolwenta jest najlepszą wiadomością, a poza tym ludzie, z którymi studiuję są świetni i tworzymy bardzo zgraną grupę. Czego jeszcze można oczekiwać od studiów? „

KIERUNKI INFORMATYCZNE W KATOWICACH I GLIWICACH

 


 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)