1. Typ i tryb studiów
Kierunek doradztwo w obszarach wiejskich jest dostępny tylko w trybie stacjonarnym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnej uczelni. Nauka na studiach dziennych jest darmowa.
Tematyka zajęć na powyższym kierunku będzie oscylować głównie wokół nauk ekonomicznych i przyrodniczych, dzięki czemu zdobędziesz wszechstronne wykształcenie z tego obszaru.
2. Program studiów i przedmioty
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku doradztwo w obszarach wiejskich: propedeutyka doradztwa rolniczego, budownictwo wiejskie, integrowana ochrona roślin, dobra praktyka rolnicza, integrowana ochrona roślin.
Jako student kierunki doradztwo w obszarach wiejskich będziesz miał okazję zdobyć kompleksową wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych, biologicznych i ekonomicznych. Ponadto dowiesz się więcej na temat rolnictwa oraz polityki rolnej. W planie zajęć przewidziano wiele interesujących przedmiotów związanych z powyższą tematyką, między innymi takich jak;
-
Rachunkowość rolnicza
-
Dobra praktyka rolnicza
-
Podstawy działalności gospodarczej
3. Nabywane umiejętności
Studia na kierunku doradztwo w obszarach wiejskich będą miały w dużej mierze charakter praktyczny, dzięki czemu wykształcisz szereg cennych umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Przede wszystkim nauczysz się projektowania i organizacji produkcji rolnej. Ponadto rozwiniesz kompetencje z obszaru ekonomii i finansów, co z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej praktyce zawodowej. Program kształcenia zakłada realizacje licznych wyjazdów terenowych czy praktyk studenckich, dzięki którym zyskasz cenne doświadczenie.
4. Gdzie studiowac doradztwo w obszarch wiejskich
Jakie uczelnie w Polsce oferują kierunek doractwo w obszarach wiejskich: