Studia na kierunku 3D.MED umożliwiają zdobycie wiedzy z zakresu druku 3D, związanych z nim możliwości i ograniczeń. Kierunek obejmuje cały proces tworzenia wyrobów. Absolwent zdobywa wiedzę na temat m.in. metod przyrostowych, odpowiednich materiałów do druku, oceny ich biozgodności, projektowania i pozyskiwania modeli, podstaw prawnych dotyczących procedury certyfikacji, tworzenia dokumentacji projektowej niezbędnej do certyfikacji urządzeń, planowania i prowadzenia procesu wytwarzania przyrostowego oraz projektowania zakresu użytkowości i funkcjonalności wyrobów medycznych. Studia przygotowują także do pracy w zespołach projektowych i są nastawione na działania praktyczne.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku 3D.MED – technologie w medycynie możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Studenci kierunku 3D.MED zdobywają wiedzę niezbędną do pracy w laboratoriach, jednostkach badawczych czy medycznych. Studia łączą wiedzę techniczną z wiedzą medyczną, pozwalając na lepsze wykorzystanie technologii w przyszłej karierze.
Program studiów obejmuje przedmioty techniczne takie jak m.in. rynek technologii wytwarzania przyrostowego, zaawansowane modele siatkowe i bryłowe, materiałoznawstwo, podstawy fotogrametrii i skanowania. Dodatkowo dostępne są przedmioty związane z medycyną, czyli np. zastosowanie drukarek 3D w medycynie, projektowanie innowacyjnych rozwiązań medycznych, obrazowanie medyczne w druku 3D i ocena biologiczna wydruków do zastosowań medycznych.
Absolwenci będą mieli także możliwość nauki tworzenia drukarek 3D, zrobić swoją własną drukarkę i nauczyć się ją serwisować.