ADMINISTRACJA MEDYCZNA - STUDIA PODYPLOMOWE

ADMINISTRACJA MEDYCZNA - STUDIA PODYPLOMOWE

Studia na kierunku administracja medyczna - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
  Więcej filtrów
  Poziom studiów
  Forma studiów
   Czas trwania
    Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia

    Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia

    Administracja medyczna - studia podyplomowe

    Studia na kierunku administracja medyczna to studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.

    Studia na kierunku administracja medyczna - studia podyplomowe
    Rok akademicki 2023/2024
    Forma studiów zjazdy
    Poziom studiów studia podyplomowe

    Uczelnie

    Studia na kierunku administracja medyczna - studia podyplomowe możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej | administracja medyczna - studia podyplomowe - uczelnie >

    Kierunek przeznaczony jest dla absolwentów szkół wyższych, którzy chcą rozpocząć pracę w publicznych i niepublicznych placówkach medycznych lub prywatnych firmach wykonujących działalność leczniczą.

    Celem studiów jest przygotowanie absolwentów do pracy w administracji i stanowiskach zarządczych w medycynie, poprzez połączenie nauki przedmiotów z zakresu administracji, medycyny i prowadzenia dokumentacji.

    JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

    W celu rekrutacji na kierunek administracja medyczna przeważnie nie trzeba posiadać wiedzy medycznej, gdyż jest ona uwzględniona w programie studiów. Konieczny może być jedynie dyplom ukończenia studiów I lub II stopnia oraz udokumentowanie płatności za studia. Warto pamiętać o terminach składania dokumentów, gdyż o przyjęciu na studia może decydować kolejność zgłoszeń. Lista wymaganych dokumentów jest zazwyczaj dostępna na stronie uczelni. Czasem, żeby kierunek się otworzył, wymagana jest minimalna liczba chętnych, a ilość miejsc na kierunku może być ograniczona.

    *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

    szczegółowe wymagania na uczelniach

    JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ADMINISTRACJA MEDYCZNA?

    Kierunek jest przeważnie prowadzony w trybie niestacjonarnym. Zajęcia teoretyczne prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę uczelni, a podczas praktyk studenci mogą liczyć na pomoc ekspertów z danej dziedziny. Zajęcia mogą się odbywać na terenie uczelni lub placówek medycznych w formie wykładów, ćwiczeń i warsztatów.

    Studia pozwalają na zdobycie wiedzy z zakresu funkcjonowania ochrony zdrowia. Studenci uczą się jak prowadzić dokumentację medyczną, archiwizować i organizować dokumenty, niezbędne w pracy szpitala czy innej placówki medycznej.

     

    1. Typ i tryb studiów:

    Studia na kierunku administracja medyczna możemy podzielić na:

    1. Poziom:

    2. Forma:

     

    2. Zdobywana wiedza i umiejętności

    W trakcie zajęć na kierunku administracja medyczna studenci zyskują wiedzę zarówno z zakresu administracji, jak i procedur medycznych. Podstawowa wiedza medyczna pozwala na lepsze zarządzanie dokumentacją szpitali czy przychodni. Studenci mogą się nauczyć, jak dokumentować poszczególne procesy, badania i działania wykonywane w placówkach medycznych. Możliwe są także przedmioty, które pomogą w ochronie danych osobowych i zabezpieczaniu przebiegu informacji, co jest ważne z perspektywy zarówno organizacji, jak i pacjentów, korzystających z usług.

    W programie uwzględnione są przedmioty, które odpowiadają za omówienie zagadnień teoretycznych, ale także zajęcia praktyczne, które pozwolą tę wiedzę ugruntować. Studenci przygotowują się do objęcia samodzielnych stanowisk kierowniczych, poprzez rozwijanie umiejętności miękkich. Uczą się planować, koordynować i realizować zadania, które należą do administratora w placówkach medycznych.

    ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ADMINISTRACJA MEDYCZNA?

    Studia na kierunku administracja medyczna trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).

    JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ADMINISTRACJA MEDYCZNA?

    Po ukończeniu studiów na kierunku administracja medyczna absolwenci mogą znaleźć pracę na stanowiskach zarządczych i administracyjnych w szeroko pojętej ochronie zdrowia. Miejsca pracy oferują zarówno placówki państwowe, takie jak np. szpitale czy przychodnie, jak i prywatne m.in.: kliniki, prywatne placówki medyczne czy ośrodki lecznicze. Studenci przygotowani są do samodzielnej pracy z dokumentacją medyczną i kończą kierunek z kwalifikacjami potrzebnymi do pracy na stanowiskach organizacyjnych i kierowniczych.

    Absolwenci kierunku administracja medyczna mają możliwość podjęcia pracy w miejscach takich jak np.:

    • szpitale
    • przychodnie
    • prywatne placówki medyczne
    • ośrodki lecznicze

    Zobacz inne kierunki medyczne

    Filtrowanie
    Województwo
    Poziom studiów

    Zobacz inne kierunki medyczne - podyplomowe

    Filtrowanie
    Województwo
    Poziom studiów

    Teraz najważniejsze

    matura 2024

    zmiany na maturze 2024

    arkusze maturalne

    wyniki matur 2023

    rekrutacja na studia

    studia

    kierunki studiów

    studia podyplomowe

     

    Ciekawe

     


    gdzie studiować

     

     

    Nadchodzące wydarzenia

    Komentarze (0)