1. Tryb i typ studiów
Unikatowy w skali Polski kierunek coaching medyczny pozwala połączyć zajmowanie się zarówno medycyną, jak i psychologią. Są to studia, które możesz realizować przede wszystkim w trybie stacjonarnym, co umożliwia realizację założeń programowych oraz pozwala kontynuować tematyczne zainteresowania na kołach naukowych. Studia dzienne odbywają się od poniedziałku do piątku; studenci są także zobowiązani do odbycia obowiązkowej praktyki zawodowej.
Studia na kierunku coaching medyczny możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
2. Program studiów i przedmioty
Coach ma pomagać swoim klientom odkrywać i osiągać życiowe cele. Niejednokrotnie pacjenci źle reagują na wiadomość o chorobie lub mają problemy ze stresem.
Specjaliści w zakresie coachingu medycznego są nieocenionymi pomocnikami lekarzy i pielęgniarek, ponieważ wspierają chorych od strony psychicznej i ułatwiają im przebrnięcie przez czas złego stanu zdrowia.
Program kształcenia konstruowany jest z przedmiotów odnoszących się stricte do coachingu i medycyny, ale także do takich nauk jak psychologia, filozofia czy socjologia.
3. Nabywane umiejętności
Wśród najważniejszych cech coacha medycznego wykazuje się kreatywność, spostrzegawczość, komunikatywność, empatię, odpowiedzialności.
Głównym celem coachów medycznych jest udzielanie pomocy psychologicznej dzięki poprawnej komunikacji z pacjentem, a komunikacja ta powinna opierać się przede wszystkim na zaufaniu i wzajemnej akceptacji.
Zdobywane na kierunku coaching medyczny kompetencje są niezwykle użyteczne w wielu branżach, stanowią również doskonałe uzupełnienie wiedzy zdobytej na innych studiach medycznych.
4. Dla kogo ten kierunek
Szukasz innowacyjnego kierunku w ramach studiów magisterskich i jesteś zainteresowany zdrowiem oraz psychologią? Jeśli tak to coaching medyczny może okazać się świetną okazją do rozpoczęcie ciekawej kariery zawodowej, w której nie obcy będzie Ci kontakt z człowiekiem.
Być może będzie to znakomita ścieżka rozwoju naukowego, która połączy Twoje zainteresowania w dziedzinie komunikacji interpersonalnej i psychologii z medycyną. Jeżeli zatem myślisz, że odnajdziesz się w tym zawodzie to na pewno będzie to odpowiedni kierunek dla Ciebie!
Kto może aplikować na kierunek Coaching medyczny? Przede wszystkim mile widziani będą absolwenci studiów licencjackich takich jak: psychologia, zdrowie publiczne, dietetyka czy fizjoterapia.
5. Gdzie studiować coaching medyczny
Jakie uczelnie w Polsce oferują kierunek coaching medyczny: