Mechatronika pojazdów i maszyn roboczych - Warszawa

Mechatronika pojazdów i maszyn roboczych - Warszawa

Studia na kierunku mechatronika pojazdów i maszyn roboczych w Warszawie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Mechatronika pojazdów i maszyn roboczych stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku mechatronika pojazdów i maszyn roboczych

Pokaż więcej

15.01.2024

Mechatronika pojazdów i maszyn roboczych studia Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Mechatronika pojazdów i maszyn roboczych w Warszawie to studia inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Mechatronika pojazdów i maszyn roboczych - Warszawa
Studia na kierunku mechatronika pojazdów i maszyn roboczych w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku mechatronika pojazdów i maszyn roboczych w Warszawie rozpocznie się 3 czerwca 2024 r. i potrwa do 28 sierpnia 2024 r. | Mechatronika pojazdów i maszyn roboczych Warszawa - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku mechatronika pojazdów i maszyn roboczych możesz podjąć na 1 uczelni publicznejPolitechnice Warszawskiej (Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych PW).
 

Opis kierunku

Mechatronika pojazdów i maszyn roboczych to kierunek stworzony z myślą o osobach, które chciałyby otrzymać wszechstronne wykształcenie techniczne. Matematyka, fizyka czy informatyka – to zagadnienia z tych podstawowych dyscyplin studenci zgłębiać będą najpierw. Później czekać ich będą zajęcia, dzięki którym jak projektować i wdrażać nowoczesne rozwiązania mechatroniczne przemyśle motoryzacyjnym. Jakich przedmiotów nie może zabraknąć w programie dydaktycznym? Laboratorium materiałów konstrukcyjnych, teoria maszyn i podstaw automatyki czy pomiary wielkości dynamicznych to jedynie przykładowe z nich!

 

Praca po studiach

Podczas studiów uczestnicy zajęć zdobędą niezbędną wiedzę i umiejętności, które ułatwią im odnalezienie się na wymagającym rynku pracy. Absolwenci mechatroniki pojazdów i maszyn roboczych znajdą zatrudnienie w różnorodnych przedsiębiorstwach przemysłowych. Są cenionymi pracownikami w firmach z sektora motoryzacyjnego, lotniczego czy kosmonautycznego. Odnajdują się również w przemyśle energetycznym, robotyki, a także transporcie samochodowym i kolejowym.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek mechatronika pojazdów i maszyn roboczych w Warszawie?

Musisz mieć świadomość, że jeśli chcesz znaleźć się na listach osób przyjętych na studia w Warszawie, to swoją naukę powinieneś zacząć możliwie szybko.

Przedmioty, dzięki którym będziesz mógł spełnić swoje marzenia, to: matematyka, chemia, fizyka, czy nawet informatyka. Pamiętaj, by część z nich zdawać na poziomie rozszerzonym.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU MECHATRONIKA POJAZDÓW I MASZYN ROBOCZYCH?

Mechatronika uznawana jest dziś za jedną z najpopularniejszych dyscyplin kształcenia. Studenci chętnie decydują się na studia o tym profilu, bo wiedzą, że to właśnie w tej branży tkwi największy potencjał. Dziś bowiem mechanizmy elektryczne wykorzystywane są w niemal wszystkich dziedzinach życia, a tym najogólniej zajmuje się mechatronika. To dzięki niej możemy korzystać z wielu nowoczesnych rozwiązań, które ułatwiają nam funkcjonowanie we współczesnym świecie. Z mechanizmów elektrycznych korzystamy bowiem w kuchni, w trakcie przemieszczania się po mieście tramwajem, czy siedząc na fotelu dentystycznym.

Przykłady można by zliczać bez końca. Z racji tego, że mechatronika ma dominujący charakter na tle innych nauk inżynieryjnych, to obecnie zaczęto doprecyzowywać jej charakter. Dzięki temu wyodrębniły się dyscypliny takie jak mechatronika pojazdów i maszyn roboczych. Ten profil kształcenia mogą wybrać osoby, które od zawsze interesują się nowinkami technologicznymi, a do tego nie boją się wyzwań, jakie stawia współczesna nauka. Jeśli i ty zaliczasz się do grona tych pasjonatów, możesz śmiało wybrać studia na kierunku mechatronika pojazdów i maszyn roboczych.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku mechatronika pojazdów i maszyn roboczych możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (inżynierskie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku mechatronika pojazdów i maszyn rolniczych w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają trzy i pół roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające półtora roku.

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia mechatroniczne biją obecnie rekordy popularności wśród absolwentów szkół średnich. Uczelnie w Warszawie podchwycają ten trend i przygotowują takie oferty kształcenia, które zadowolą nawet najbardziej wymagających studentów. O tym, gdzie odnajdziesz w Warszawie kierunki studiów takie jak mechatronika pojazdów i maszyn roboczych, dowiesz się w dziale poniżej. Pamiętaj, by przed rozpoczęciem do procesu rekrutacji dobrze przeanalizować swoje priorytety i wymagania względem studiów wyższych.

Jak zapewne się domyślasz program kształcenia studiów o tym profilu jest niezwykle wymagający. Jeśli w szkole przedmioty ścisłe nigdy nie sprawiały ci problemu, to możesz odetchnąć z ulgą. Swoją przygodę z tym kierunkiem rozpoczniesz od zgłębienia podstawowych nauk ścisłych. Gdy posiądziesz podstawy teoretyczne, będziesz mógł przejść do nauki dużo bardziej skomplikowanych zagadnień. W siatce programowej odnajdziesz przedmioty takie jak:

  • teoria maszyn
  • podstawy automatyki
  • drgania mechaniczne
  • laboratorium mechaniki płynów

Uczelnie w Warszawie - kierunek mechatronika pojazdów i maszyn roboczych:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Warszawska (Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych PW) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku mechatronika pojazdów i maszyn roboczych w Warszawie?

Studia na kierunku Mechatronika pojazdów i maszyn roboczych w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

Mechatronika pojazdów i maszyn roboczych w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier
studia II stopnia 1,5 roku magister inżynier

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU MECHATRONIKA POJAZDÓW I MASZYN ROBOCZYCH?

Dlaczego młodzi ludzie tak chętnie wybierają kierunki studiów, które znajdują się w ofercie politechnik? Statystyki pokazują, że to są wciąż te grupy kierunków, które dają najlepsze perspektywy zatrudnienia. Warto rozważyć zatem tę ścieżkę edukacji, ponieważ dzięki niej to ty znajdziesz się w grupie najbardziej pożądanych pracowników na aktualnym rynku pracy.

Dodatkowo dziś sektor przemysłu motoryzacyjnego rozwija się wyjątkowo prężnie. To w nim potrzebni są bowiem specjaliści, którzy zadbają chociażby o to, by zbilansowany rozwój motoryzacji odbywał się w zgodzie z naturą. Okazuje się zatem, że dziś: projektowanie, konstruowanie i programowanie wszelkich rozwiązań mechanicznych jest wyjątkowo na czasie. Możesz pracować także we wszelkich instytucjach, które zajmują się prowadzeniem testów nad innowacyjnymi rozwiązaniami. Czekać na ciebie będą także wszelkie:

  • ośrodki badawcze
  • instytucje naukowe

 

Twoja kariera może rozwijać się także na arenie międzynarodowej, co znacznie uatrakcyjni twoje zarobki.

Gdzie studiować na kierunku mechatronika pojazdów i maszyn roboczych w Warszawie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Politechnice Warszawskiej.

Uczelnie na których można studiować kierunek mechatronika pojazdów i maszyn roboczych w Warszawie

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Mechatronika pojazdów i maszyn roboczych w Warszawie?

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Warszawie

studia w Warszawie

 

MECHATRONIKA POJAZDÓW I MASZYN ROBOCZYCH - ważne informacje

studia inżynierskie i techniczne w Warszawie

studia inżynierskie i techniczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Poziom i tryb studiów


Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku mechatronika pojazdów i maszyn roboczych w Warszawie

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Mechatronika pojazdów i maszyn roboczych w Warszawie

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

Pokaż wszystkie

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia inżynierskie wybrać

Jakie są kierunki inżynierskie w Warszawie

Co zdawać na maturze

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia