Automatyka i robotyka studia - Warszawa

Automatyka i robotyka studia - Warszawa

Automatyka i robotyka studia - Warszawa

Studia I stopnia w Warszawie

automatyka i robotyka

Odkryj automatykę i robotykę w Warszawie i i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Automatyka i robotyka studia I stopnia (inżynierskie) Warszawa | woj. mazowieckie

Co najlepiej charakteryzuje współczesność? To, że żyjemy w świecie niemal w pełni zautomatyzowanym. Na każdym kroku towarzyszą nam sprzęty takie jak szczoteczki elektryczne, miksery, czy odkurzacze. Nie wyobrażamy sobie bez nich życia i nawet nie zastanawiamy się nad mechanizmami ich działania. Trzeba jednak pamiętać, że za działaniem tych sprzętów stoi praca ludzi, którzy o automatyce i robotyce wiedzą wszystko.

Dzięki tej dyscyplinie naukowej nie tylko wygodnie funkcjonuje się w zaciszu domów. Wkracza ona także w funkcjonowanie chociażby nauk medycznych. Dlatego też studia na kierunku automatyka i robotyka cieszą się ogromną popularnością – obecnie będziemy bowiem dążyć do automatyzacji na jak największą skalę.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W WARSZAWIE JEST KIERUNEK AUTOMATYKA I ROBOTYKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku automatyka i robotyka (wydział mechaniczny energetyki i lotnictwa pw)

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek automatyka i robotyka w Warszawie?

Pamiętaj, że na studia na kierunku automatyka i robotyka dostają się wyłącznie najlepsi absolwenci szkół średnich, dlatego też swoje przygotowania powinieneś rozpocząć odpowiednio wcześnie.

Wśród twoich przedmiotów maturalnych muszą się znaleźć przede wszystkim te z kręgu ścisłego. Są to: matematyka, fizyka, czy informatyka. Duże znaczenie ma także bardzo dobra znajomość języka angielskiego. Część z wybranych przez siebie przedmiotów zdawaj na poziomie rozszerzonym – dzięki temu zdobędziesz znacznie więcej punktów.

szczegółowe wymagania na uczelniach

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU AUTOMATYKA I ROBOTYKA W WARSZAWIE

Studia I stopnia

Studia II stopnia

POPULARNE KIERUNKI INŻYNIERSKIE I TECHNICZNE W WARSZAWIE

POKAŻ WSZYSTKIE

KIERUNKI INŻYNIERSKIE I TECHNICZNE W WARSZAWIE

fotonika
informatyka
Rozwiń

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AUTOMATYKA I ROBOTYKA?

Kierunki studiów takie jak automatyka i robotyka są niezwykle wymagające, ponieważ ich programy kształcenia obfitują przede wszystkim w ćwiczenia praktyczne. Oznacza to, że studia w Warszawie na automatyce i robotyce rozpoczniesz zatem wyłącznie w trybie stacjonarnym. To wciąż najpopularniejsza forma nauki w Polsce, ponieważ ma wiele plusów. Można zaliczyć do nich przykładowo regularność zdobywanej wiedzy, możliwość aktywnych konsultacji z wykładowcami oraz – co równie ważne – brak dodatkowych opłat za czesne w przypadku uczelni państwowej.

Studenci, którzy wybiorą kierunek automatyka i robotyka, muszą mieć świadomość, że ich przygoda akademicka zacznie się od doskonałego opanowania podstawowych dyscyplin ścisłych. Szczegółowa wiedza z matematyki, fizyki i informatyki pozwoli na zrozumienie dużo bardziej skomplikowanych zagadnień. Pamiętaj zatem, że w siatce dydaktycznej odnajdziesz przedmioty, dzięki którym będziesz wiedział jak tworzyć rozwiązania, pozwalające na konstruowanie, budowanie i programowanie maszyn i całych systemów urządzeń, poddawanych procesom automatyzacji i robotyzacji. Wśród podstawowych przedmiotów studenci odnajdą zatem przykładowo:

  • analizę i równania różniczkowe
  • fizykę ogólną
  • podstawy programowania

 

Specyfika kierunków takich jak automatyka i robotyka zakłada jednak kształcenie wąskich umiejętności, którymi będzie mogła się poszczycić wąska grupa inżynierów. Program dydaktyczny obfitować będzie zatem w przedmioty takie jak:

  • aparatura automatyki i robotyki
  • podstawy techniki cyfrowej
  • systemy mikroprocesowe w sterowaniu

 

Celem każdego takiego szczegółowego przedmiotu jest wzbogacenie kompetencji każdego przyszłego inżyniera, który będzie mógł zająć się w przyszłości chociażby automatyzacją procesów produkcyjnych.

Ile trwają studia I stopnia na kierunku automatyka i robotyka w Warszawie?

Jeżeli w kręgu twoich zainteresowań znajdują się studia na kierunku automatyka i robotyka, to musisz mieć świadomość, że na początku kształcić się będziesz na nich przez trzy i pół roku, co można przełożyć na siedem semestrów. Tyle bowiem trwają studia I stopnia na politechnikach. Na zakończenie swojej nauki na tym stopniu przystąpisz do obrony pracy dyplomowej, która zagwarantuje ci prestiżowy tytuł inżyniera. To on otworzy ci pierwsze drzwi do fascynującego rozwoju zawodowego.

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU AUTOMATYKA I ROBOTYKA?

Na aktualnym rynku pracy pojawiają się oferty, które w dużej mierze zadedykowane są osobom z wykształceniem inżynierskim. W praktyce oznacza to zatem, że studia o tym profilu przynoszą wiele korzyści zawodowych, ponieważ statystyki pokazują, że to absolwenci politechnik znajdują najszybciej pracę w zawodzie. Dodatkowo uczelnie w Warszawie mają przygotowaną dla swoich studentów szeroką ofertę praktyk i staży, dzięki czemu zdobywanie niezbędnego doświadczenia zawodowego będzie mogło się dokonywać nawet podczas pierwszych lat kształcenia!

Dlatego też studia na kierunku automatyka i robotyka wciąż cieszą się tak ogromną popularnością wśród abiturientów szkół średnich. Dzięki nim znajdziesz pracę w niemal każdym sektorze przemysłowym, którzy wykorzystuje zdobycze automatyzacji i robotyzacji. Czekają na ciebie także:

  • biura projektowe
  • ośrodki testowe
  • instytucje badawcze

 

Pamiętaj, że twoja kariera może przebiegać na arenie międzynarodowej.

Komentarze (0)