PRAWO - STUDIA DOKTORANCKIE

PRAWO - STUDIA DOKTORANCKIE

PRAWO - STUDIA DOKTORANCKIE studia – kierunek studiów

 

Prawo to niezwykle prestiżowy i wymagający kierunek, które od lat cieszą się dużą popularnością wśród studentów, którzy chcą zdobyć atrakcyjną i perspektywiczną pracę związaną ze swoim wykształceniem. Wiele z nich, po ukończeniu studiów magisterskich decyduje się na kontynuacje nauki na studiach doktoranckich i rozpoczęcie kariery naukowej.

Prawo-studia doktoranckie skierowane są do wszystkich osób, które chcą rozwijać się w tym kierunku, zdobywać cenne umiejętności i kwalifikacje, dzięki którym będą mogli połączyć pracę zawodową ze swoją pasją i zainteresowaniami. Jeżeli więc powyższy opis idealnie do ciebie pasuje, to powinieneś rozważyć wybór doktoranckich studiów prawniczych i związać swoją przyszłość z tą dyscypliną naukową.

 

Czego nauczysz się na kierunku prawo-studia doktoranckie?

 

W trakcie studiów doktoranckich ugruntujesz i rozwiniesz swoją wiedzę z zakresu kilku ważnych aspektów bezpośrednio związanych z niezwykle bogatą i złożoną dyscypliną, jaką jest prawo. Oferta kształcenia zostanie indywidualnie dostosowana do twoich potrzeb i zainteresowań naukowych.

Jako student będziesz uczestniczył w wybranych z szerokiej puli, zajęciach i wykładach, dzięki którym zdobędziesz nowe, cenne kwalifikacje oraz dowiesz się więcej na tematy związane z kwestiami prawniczymi. Jednak najwięcej czasu poświęcisz swojej pracy dyplomowej, która zakończy ten etap nauki. W tym celu, zaznajomisz się z zasadami tworzenia i redagowania tekstów naukowych. Ponadto, będziesz miał szansę uczestniczyć w licznych konferencjach naukowych, dzięki którym poznasz najnowsze osiągnięcia z obszaru nauk prawniczych oraz przedstawisz efekty własnych badań.

Podczas kursu przejdziesz także szkolenie pedagogiczne i dydaktyczne, które wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk, polegających na prowadzeniu zajęć uczelnianych. Naukę zakończy obrona pracy dyplomowej, którą napiszesz pod kierunkiem wybranego przez siebie opiekuna naukowego.

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

Po ukończeniu studiów na kierunku prawo-studia doktoranckie będziesz miał gruntowną wiedzę z zakresu nauk prawniczych oraz przygotowanie pedagogiczno-dydaktyczne. Uzyskane umiejętności praktyczne i kwalifikacje sprawią, że bez problemu znajdziesz atrakcyjną i perspektywiczną pracę zgodną ze swoim wykształceniem. Przede wszystkim będziesz kompleksowo przygotowany do rozpoczęcia kariery badawczo-naukowej i związania swojej przyszłości z polskimi i międzynarodowymi uczelniami wyższymi oraz ośrodkami badawczymi.

Ponadto, będziesz miał wszelkie kompetencje do objęcia stanowiska prawnika, adwokata lub radcy prawnego. Równie ciekawym rozwiązaniem jest znalezienie zatrudnienia w specjalistycznych wydawnictwach. Jako absolwent możesz także podjąć pracę w działach prawniczych, zarówno polskich, jak i międzynarodowych firm i dużych korporacji.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku prawo-studia doktoranckie musisz spełnić szereg warunków. Najważniejszym z nich jest przedstawienie dyplomu ukończenia studiów magisterskich. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą potwierdzić znajomość wybranych języków obcych na poziomie zaawansowanych oraz przejść rozmowę kwalifikacyjną w trakcie której opowiedzą o swoich zainteresowaniach i planach naukowych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PRAWO - STUDIA DOKTORANCKIE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Kierunek prawo - studia doktoranckie prowadzony jest przez:

Wydział Prawa i Administracji UW

Zobacz inne kierunki Prawnicze

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU PRAWO – STUDIA DOKTORANCKIE:

 • wiedza prawnicza
 • znajomość polskiego i międzynarodowego prawa
 • umiejętność tworzenia i redagowania tekstów naukowych
 • znajomość języka obcego
 • umiejętności pedagogiczne i dydaktyczne
 • umiejętność praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU PRAWO – STUDIA DOKTORANCKIE:

 • prawnik
 • adwokat
 • radca prawny
 • działy prawnicze w firmach i korporacjach
 • kariera naukowo-badawcza
 • uczelnie wyższe (polskie i międzynarodowe)
 • specjalistyczne wydawnictwa

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRAWO - STUDIA DOKTORANCKIE

Komentarze (0)