Informatyka - Wrocław

Studia we Wrocławiu na kierunku

informatyka

Odkryj kierunek informatyka we Wrocławiu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

25.09.2023

Informatyka studia Wrocław 2023 | woj. dolnośląskie

Informatyka we Wrocławiu to 3-letnie, 3,5-letnie lub 4-letnie studia I stopnia (inżynierskie i licencjackie) oraz 1,5-letnie lub 2-letnie studia II stopnia (magisterskie), których program oferuje 36 różnych specjalności. Studia można podjąć na 8 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej). Ceny na informatyce we Wrocławiu w 2023 r. zaczynają się od 6600 zł za pierwszy rok studiów.

Studia na kierunku informatyka w mieście Wrocławiu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3 do 4 lat (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku informatyka w mieście Wrocławiu rozpocznie się 15 marca 2023 r. i potrwa do 16 października 2023 r. | Informatyka Wrocław - terminy rekrutacji >

Opis kierunku

Informatyka to kierunek studiów, który oferuje zdobycie wiedzy z wielu dziedzin branży IT. W programie nauczania na studentów czekają zajęcia z programowania i projektowania obiektowego, systemów operacyjnych, baz danych. Rozbudowany charakter studiów daje przyszłym absolwentom wybór dostosowanej do niego ścieżki zawodowej kariery.

Dynamiczny rozwój branży IT sprawia, że na rynku pracy poszukiwani są specjaliści z dziedzin informatyki. Absolwenci dzięki znajomości wielu językach programowania, mogą podjąć pracę na przykład w firmach wytwarzających oprogramowanie, czy wytwórniach gier komputerowych. Studia na kierunku informatyka pozwalają też na zdobycie niezbędnej wiedzy do przyszłej pracy jako administrator baz danych, analityk systemowy, projektant stron internetowych.
 

Uczelnie

We Wrocławiu informatykę możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 4 uczelniach publicznych: Politechnice Wrocławskiej, Uniwersytecie Wrocławskim, Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Taduesza Kościuszki we Wrocławiu oraz niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Wrocławskiej Akademii Biznesu w Naukach Stosowanych, Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu, Wrocławskiej Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej, Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania Copernicus we Wrocławiu, Uniwersytecie Dolnośląskim DSW, Wyższej Szkole Zarządzania "Edukacja" we Wrocławiu.

 

Specjalności

Współczesne studia z informatyki charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku informatyka we Wrocławiu: administrator sieci komputerowychbezpieczeństwo systemów komputerowychgrafika komputerowa i multimediainżynier aplikacji i systemów mobilnychinżynieria oprogramowaniatester oprogramowania.

 

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia we Wrocławiu na kierunku informatyka w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: fizyka, informatyka, język obcy, matematyka.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

 

Ceny

Studia stacjonarne na kierunku informatyka w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacićCeny wahają się od 6600 zł do 9000 zł za pierwszy rok studiów. (Wykaz opłat za studia znajdziesz w dziale poniżej)

 

czytaj dalej wszystko o Informatyka - Wrocław

Zobacz, na jakich uczelniach w mieście Wrocławiu jest kierunek INFORMATYKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Wrocławski

Uniwersytet Wrocławski

Informatyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lub 3,5 roku • 1,5 roku lub 2 lata
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku informatyka

Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych

Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych

Informatyka stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu

Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu

Informatyka stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku informatyka

Uniwersytet Dolnośląski DSW

Uniwersytet Dolnośląski DSW

Uczelnie, gdzie informatyka jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej

Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej

Bioinformatyka stopień: (I), czas trwania: 4 lata • 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku bioinformatyka

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Informatyka w biznesie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku informatyka w biznesie

Politechnika Wrocławska

Inżynieria biomedyczna stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku inżynieria biomedyczna

Pokaż więcej

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Informatyka we Wrocławiu?

Rekrutacja na uczelnie publiczne w Polsce odbywa się na podstawie konkursu świadectw. Uczelnie niepubliczne we Wrocławiu przyjmują kandydatów najczęściej na podstawie kolejności zgłoszeń.

Informatyka wywodzi się z nauk matematycznych. Nic więc dziwnego, że kandydaci na ten kierunek muszą wykazać się nie lada wiedzą z zakresu matematyki czy fizyki. Przyszli studenci mogą też napisać egzamin maturalny z chemii. Uczelnie wśród kandydatów cenią także zdolności językowe.

W procesie rekrutacji na studia na kierunku informatyka najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: fizyka, informatyka, język obcy, matematyka, chemia.

 

Informatyka Uniwersytet Wrocławski - przedmioty maturalne

Kandydaci na studia na kierunku informatyka na Uniwersytecie Wrocławskim w roku 2023/2024 muszą wykazać się wynikami egzaminów maturalnych z trzech przedmiotów obowiązkowych: języka obcego nowożytnego, matematyki oraz informatyki Ponadto kandydaci mogą wybrać jeden przedmiot do wyboru spośród: fizyka, matematyka, informatyka. dowiedz się więcej

Informatyka Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu - przedmioty maturalne

W rekrutacji 2023/2024 na kierunek informatyka w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu brane są pod uwagę wyniki z języka obcego nowożytnego, matematyki oraz jednego przedmiotu do wyboru spośród: język polski, geografia, historia, wiedza o społeczeństwie, fizyka, chemia, biologia, informatyka czy filozofia. dowiedz się więcej

 

 

Rekrutacja na informatykę w uczelniach niepublicznych (prywatnych)

Uczelnie niepubliczne we Wrocławiu przyjmują kandydatów najczęściej na podstawie kolejności zgłoszeń.

* Przed rekrutacją na wybrany kierunek należy wcześniej zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi w poszczególnych szkołach wyższych. Szczegółowe wytyczne znaleźć można na oficjalnych stronach rekrutacyjnych uczelni. Lista przedmiotów branych pod uwagę w rekrutacji może różnić się na poszczególnych uczelniach publicznych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Informatyka w mieście Wrocławiu

Aktualności rekrutacyjne

Pokaż wszystkie

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie studiować informatykę we Wrocławiu

W Wrocławiu informatykę można studiować na czterech uczelniach: Uniwersytecie Wrocławskim, Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu, jako specjalność na Politechnice Wrocławskiej oraz jako specjalność na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, a także na kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu, Wrocławskiej Akademii Biznesu w Naukach Stosowanych, Wrocławskiej Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej, Uniwersytecie Dolnośląskim DSW, Wrocławskiej Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej.

Gdzie studiować informatykę bezpłatnie we Wrocławiu

Informatykę we Wrocławiu można studiować bezpłatnie tylko w formie stacjonarnej czterech uczelniach: Uniwersytecie Wrocławskim, Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu jako specjalność na Politechnice Wrocławskiej oraz jako specjalność na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Podstawą rekrutacji na uczelnie publiczne jest konkurs świadectw. 

Gdzie studiować informatykę niestacjonarnie we Wrocławiu

Studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku informatyka we Wrocławiu można podjąć na uczelniach: 

 • Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej
 • Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
 • Uniwersytet Dolnośląski DSW
 • Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu

Jako specjalność:

 • Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej
 • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Ile kosztują studia niestacjonarne na informatyce we Wrocławiu

Studia niestacjonarne na uczelniach publicznych i prywatnych są płatne. Ceny za jeden rok akademicki na kierunku informatyka we Wrocławiu wahają się od 6600 zł do 9000 zł za pierwszy rok studiów.  

Czy są studia niestacjonarne bezpłatne

Studia niestacjonarne oferowane przez wrocławskie uczelnie publiczne i niepubliczne są płatne. Wyjątkiem są jedynie studnia stacjonarne na uczelniach publicznych. 

Pokaż wszystkie

Opis kierunku

Informatyka pozwala studentom zapoznać się z nowoczesnymi sposobami przetwarzania informacji. W trakcie studiów uczestnicy zajęć przyglądają się technologiom wytwarzania systemów przetwarzających dane oraz mają okazję zdobyć wiele cennych certyfikatów, które ułatwią im późniejszy rozwój kariery zawodowej. Studenci informatyki na wrocławskich uczelniach zapoznają się z rozwojem i zastosowaniami informatyki zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Absolwenci tego kierunku znają metody i techniki stosowane w rozwiązywaniu problemów informatycznych, a także rozumieją budowę m.in. systemów komputerowych, systemów operacyjnych czy sieci komputerowych. Uczestnicy zajęć szkolą się w zakresie tworzenia aplikacji komputerowych i mobilnych, a także projektowania grafiki trójwymiarowej i animacyjnej.

Informatyka należy do najpopularniejszych kierunków w Polsce. W roku akademickim 2022/2023 na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych studiach magisterskich wybrana była przez ponad 40 tys. kandydatów (o 4616 więcej niż rok wcześniej).
Wśród wrocławskich uczelni publicznych informatyka znalazła się wśród najpopularniejszych kierunków na Uniwersytecie Wrocławskim (ponad 700 zgłoszeń).
 

 

Praca po studiach

Absolwenci mogą aplikować na takie stanowiska jak m.in.: programista, analityk komputerowy, twórca stron internetowych i aplikacji mobilnych, grafik czy nauczyciel informatyki. Ponadto mogą oni rozpocząć własną działalność gospodarczą.

 

Program studiów i przedmioty

Informatyka, która jest dziedziną zajmującą się m.in. przetwarzaniem danych, wymaga od studentów znajomości różnorodnych zagadnień matematycznych, technicznych i fizycznych. Nauka na tym kierunku nie jest prosta i wiąże się ciężką pracą. W trakcie zdobywania wykształcenia informatycznego studenci będą rozwiązywać skomplikowane problemy matematyczne i przeprowadzać analizy danych.

Przykładowe przedmioty przewidywane w programie kierunku infromatyka we Wrocławiu:

 • podstawy inżynierii oprogramowania;
 • programowanie i projektowanie obiektowe;
 • architektura systemów komputerowych;
 • wnioskowanie statystyczne itd;
 • programowanie aplikacji mobilnych;
 • systemy operacyjne;
 • algorytmy i struktury danych;
 • bazy danych;
 • matematyka dyskretna

Studenci informatyki wrocławskich uczelni będą mogli rozwijać się w specjalnościach, które najbardziej ich zainteresują i będą odpowiadać ich predyspozycjom. Dzięki temu przyszli informatycy poznają w trakcie studiów tajniki m.in.: grafiki komputerowej, programowania czy zarządzania bazami danych.

Przykładowe przedmioty specjalizacyjne na studiach informatyka we Werocławiu:

 • zastosowanie specjalistycznych technologii informatycznych;
 • grafika komputerowa;
 • tester oprogramowania;
 • programista aplikacji w chmurze itd.

 

Ogólne cele kształcenia

Informatyka to dziedzina, która swój dynamiczny rozwój zawdzięcza w szczególności postępowi technologicznemu. Dzięki profesjonalnym narzędziom oraz nowoczesnym technikom informatycznym studenci tego kierunku zdobywają wyjątkowe zdolności związane m.in. z tworzeniem i testowaniem aplikacji mobilnych, administrowaniem środowiskami serwerowymi, projektowaniem i zarządzaniem bezpieczeństwem sieci teleinformatycznych czy programowaniem.

Studenci informatyki nie tylko uczą się tego, w jaki sposób wykorzystywać matematyczne rozwiązania podczas analizy problemów powszechnych w przestrzeni cyfrowej, ale także poznają architekturę systemów komputerowych czy specyfikę baz danych. Dzięki profesjonalnie dobranym programom nauczania uczestnicy zajęć zdobywają komplementarną wiedzę, która umożliwia im rozpoczęcie pracy w różnorodnych środowiskach komputerowych.

Kompetencje informatyków cenione są przez współczesnych pracodawców na całym świecie. Społeczeństwo rozwija się technologicznie stale i dynamicznie, co oznacza, że dziedziny informatyczne bez przerwy kształtują coraz to nowsze specjalności, które pozwalają dogłębniej zbadać zjawiska zachodzące w świecie cyfrowym i komputerowym. Absolwenci informatyki mogą aplikować np. na stanowisko dewelopera, projektanta, analityka, administratora baz danych czy testera oprogramowania. Ponadto osoby te mogą rozpocząć własną działalność gospodarczą.
 

Gdzie studiować na kierunku informatyka we Wrocławiu?

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych: Uniwersytecie Wrocławskim, Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Taduesza Kościuszki we Wrocławiu, jako specjalność na Politechnice Wrocławskiej, jako specjalność na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu, Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu, Dolnośląskiej Szkole Wyższej, jako specjalność w Wrocławskiej Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej, Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania we Wrocławiu oraz Wyższej Szkole Zarządzania "Edukacja" we Wrocławiu.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku informatyka, w roku akademickim 2023/2024, Uniwersytet Wrocławski oferuje 120 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Bezpłatne studia oferuje również Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na uczelniach niepublicznychCeny wahają się od 6600 zł do 9000 zł za pierwszy rok studiów.

Kierunek informatyka - uczelnie we Wrocławiu:

czytaj dalej uczelnie we Wrocławiu

 

Limity miejsc

Liczba miejsc na poszczególnych kierunkach studiów jest ograniczona, a kandydaci przyjmowani są przez uczelnie na podstawie zdobytych w trakcie postępowania kwalifikacyjnego punktów – w ramach rekrutacji tworzona jest lista rankingowa.

Limity miejsc na kierunku informatyka we Wrocławiu:

 • Uniwersytet Wrocławski: 120

*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

 

Ile kosztują studia

Bezpłatne studia można rozpocząć w ramach studiów stacjonarnych w uczelni publicznej. Za szansę studiowania przeważnie muszą zapłacić studenci niestacjonarni publicznych szkół wyższych oraz studenci prywatnych uczelni.

Informatyka studia we Wrocławiu - ceny 2023

 • Uniwersytet Dolnośląski DSW – od 6600 zł
 • Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej – od 9000 zł
 • Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu – od 7800 zł
 • Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych – od 6600 zł

*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2023/2024). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Kandydaci mogą poznać swoje wyniki w terminie określonym przez daną uczelnię. Dane na ten temat publikowane są w prywatnych profilach kandydatów w systemie IRK lub ERK. Informacje dotyczą nie tylko decyzji uczelni, ale również liczby punktów zdobytych przez kandydata w postępowaniu kwalifikacyjnym oraz zajmowanego przez niego miejsca na liście rankingowej

Terminy wyników rekrutacji na studia 2023 w uczelniach publicznych we Wrocławiu:

 • Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu – do lipca 2023
 • Uniwersytet Wrocławski – 17.07.2023

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Dokumenty rekrutacyjne można składać zazwyczaj zaraz po ogłoszeniu wyników rekrutacji. Kandydaci najczęściej decydują się na doręczenie zestawu osobiście, bezpośrednio do siedziby wybranej uczelni. Niektóre szkoły wyższe umożliwiają jednak dostarczenie plików za pomocą poczty – tradycyjnej lub elektronicznej.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Termin składania dokumentów rekrutacyjnych dla każdej uczelni jest indywidualny i może się różnić w zależności od ustaleń danej szkoły wyższej. Zazwyczaj pliki można dostarczać zaraz po ogłoszeniu wyników rekrutacji. Kandydaci najczęściej mają na to zaledwie kilka dni, dlatego należy spieszyć się z dopełnieniem formalności! Spóźnienie lub dostarczenie niekompletnego zestawu dokumentów może skutkować skreśleniem z listy osób zakwalifikowanych na studia.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Terminy składania dokumentów na studia 2023 w uczelniach publicznych we Wrocławiu:

 • Uniwersytet Wrocławski – od 18.07.2023 do 21.07.2023
 • Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu – do 09.08.2023

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

 

Ile zarabia się po Informatyce?

Mogłoby się wydawać, że współczesny rynek nie jest w stanie pomieścić świeżo upieczonych absolwentów Informatyki. Nic bardziej mylnego. Dynamiczny rozwój nowych technologii sprawia, że wykształceni specjaliści poszukiwani są bez chwili wytchnienia, a na dodatek najpotrzebniejsze specjalizacje mogą liczyć na intratne wynagrodzenia. Absolwentów Informatyki możemy spotkać w różnych miejscach i to od nich uzależnione są zarobki. Ile więc zarabiają absolwenci tego kierunku?

Średnie zarobki absolwentów Informatyki w 2023 roku:

 • inżynier oprogramowania – 11000 złotych
 • administrator sieci informatycznej –5550 złotych
 • administrator systemów IT – 7530 złotych
 • architekt systemów IT – 16450 złotych

 

Czy warto iść na Informatykę?

Patrząc i analizując zachowanie oraz potrzeby rynku, odpowiedź na to pytanie wydaje się oczywista. Studia informatyczne bezdyskusyjnie określić można mianem perspektywicznych, czyli otwierających szerokie możliwości zawodowe. Potrzeby rynku oraz popularność samego kierunku wpływają na to, że ofert dydaktycznych nieustannie przybywa, a zatem kandydaci na studia mogą swobodnie poruszać się wśród propozycji kształcenia.

 

Gdzie warto studiować Informatykę?

Kandydaci na studia we Wrocławiu, którzy wybrali Informatykę na obszar swojego kształcenia mogą wybierać spośród wielu uczelni. W tym zestawie figurują dwie uczelnie publiczne.

Informatyka studia – uczelnie publiczne (państwowe) we Wrocławiu:

 • Uniwersytet Wrocławski
 • Akademia Wojsk Lądowych im. Tadeusza Kościuszki

Coraz częściej uwagę kandydatów przykuwają oferty uczelni niepublicznych, a tych w stolicy Dolnego Śląska jest co najmniej kilka.

Informatyka studia – uczelnie niepubliczne (prywatne) we Wrocławiu:

 • Uniwersytet WSB Merito
 • Uniwersytet Dolnośląski DSW
 • Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
 • Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej

Uczelnie w mieście Wrocławiu - kierunek informatyka:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu stacjonarne studia I stopnia więcej
Politechnika Wrocławska (Wydział Podstawowych Problemów Techniki) stacjonarne studia I i II stopnia więcej
Uniwersytet Dolnośląski DSW stacjonarne, niestacjonarne studia I stopnia więcej
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu (Wydział Zarządzania UE Wrocław) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Uniwersytet Wrocławski (Wydział Matematyki i Informatyki UWr) stacjonarne studia I i II stopnia więcej
Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych stacjonarne, niestacjonarne studia I stopnia więcej
Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Jakie opinie mają studia na kierunku informatyka we Wrocławiu?

Studia na kierunku informatyka to przygoda życia, która nie kończy się wraz z zakończeniem nauki.

Amelia, studentka wrocławskiego uniwersytetu, mówi:

Matematyka nigdy nie stanowiła dla mnie żadnego problemu, więc już w szkole średniej zaczęłam się zastanawiać, jakie studia pozwolą mi na pełne wykorzystanie potencjału. Nie pomyliłam się w przypadku informatyki, w ogóle nie żałuję tego wyboru. Dodatkowo we Wrocławiu poznałam fantastycznych ludzi, z którymi nawet projektowanie złożonych systemów informatycznych nie jest wyzwaniem.

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Informatyka Wrocław studia i stopnia

Informatyka Wrocław studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Informatyka Wrocław studia stacjonarne

Informatyka Wrocław studia niestacjonarne

Zobacz, co wybierają inni

Pokaż wszystkie

Kierunki informatyczne w mieście Wrocławiu

Rozwiń

Popularne kierunki informatyczne niestacjonarne w mieście Wrocławiu

25 Uczelni we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków akademickich. Na 10 uczelniach publicznych i kilkunastu niepublicznych studiuje blisko 100 tysięcy studentów. Według rankingów oceniających blisko 200 szkół wyższych, uczelnie we Wrocławiu są jednymi z najlepszych w kraju.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują wrocławskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów we Wrocławiu

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W MIEŚCIE WROCŁAWIU NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK INFORMATYKA

Komentarze (2)

DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Witam! W ramach kampanii informacyjnej mam przyjemność być Waszym Doradcą Online. Chętnie odpowiem na wszystkie nurtujące pytania dotyczące studiowania na naszej uczelni. Zachęcam do podjęcia dyskusji. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online Akademia Finansów i Biznesu Vistula https://www.vistula.edu.pl/

oedsw odpowiedz

Drodzy Państwo, studia inżynierskie I stopnia z zakresu informatyki można podjąć w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Dostepne specjalizacje to m.in. Programowanie gier komputerowych czy też Projektowanie systemów informatycznych i analiza danych. Więcej informacji znaleźć można na naszej stronie dlakandydata.dsw.edu.pl/oferta-edukacyjna/studia-inzynierskie/informatyka Zapraszam! W razie pytań służę pomocą Pozdrawiam, Online Ekspert Dolnośląskiej Szkoły Wyższej

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia