Logopedia z fonoaudiologią to kierunek, którego program kształcenia można podzielić na dwie grupy. Pierwszą grupę stanowią tzw. przedmioty teoretyczne, w której znajdują się między innymi anatomia, fizjologia, kultura żywego słowa czy psychologia. Druga grupa to zbiór przedmiotów treści kierunkowych, czyli między innymi: akustyka, foniatria, fonologia i fonetyka współczesnego języka polskiego.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Logopedia z fonoaudiologią możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Studenci kierunku Logopedia z fonoaudiologią nabywają licznych umiejętności. Są to umiejętności w zakresie: diagnozowania, prowadzenia terapii i rehabilitacji zaburzeń głosu, mowy i słuchu, kształtowania i korygowania emisji głosu oraz techniki mówienia, tworzenia kreatywnych programów terapeutycznych, wykorzystywania nowoczesnych technologii medycznych w praktyce fonoaudiologa- logopedy.
Studenci Logopedii z fonoaudiologią pozyskują również wiedzę psychologiczną, pedagogiczną, a także wiedzę w zakresie fizykoterapeutycznych metod rehabilitacyjnych wykonywanych w patologii głosu i mowy, jak również wiedzę niezbędną do współpracy z nauczycielami, psychologami, pedagogami i lekarzami różnych specjalności, na przykład: pediatrami, psychiatrami, czy neurologami.
3. Gdzie studiować logopedię z fonoaudiologią
Jakie uczelnie w Polsce oferują kierunek logopedia z fonoaudiologią: