Akwakultura - biznes i technologie

Akwakultura - biznes i technologie

Akwakultura – biznes i technologie studia - kierunek studiów

Studia na kierunku akwakultura - biznes i technologie to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

Akwakultura – biznes i technologie to innowacyjny kierunek stworzony z myślą o studentach, którzy dostrzegają potencjał płynący z mądrego zarządzania środowiskiem wodnym. W trakcie nauki poznawać będą więc zagadnienia z planowaniem rozwoju czy ekonomią i nauczą się, jak zdobycze te odnosić do nauk przyrodniczych, które ściśle związane są z akwakulturą.

Ten kierunek studiów ma praktyczny charakter, dzięki czemu studenci będą potrafili pozyskaną wiedzę wykorzystywać podczas codziennych aktywności zawodowych. Po zakończeniu nauki mogą ubiegać się o zatrudnienie w firmach i laboratoriach, zajmujących się akwakulturą, a także w różnorodnych podmiotach administracyjnych związanych z tym obszarem działalności.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Przy rekrutacji na akwakulturę – biznes i technologie na Uniwersytecie Gdańskim brany jest pod uwagę język obcy oraz dwa z następujących przedmiotów: biologia, fizyka, chemia, geografia, informatyka, matematyka.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK AKWAKULTURA - BIZNES I TECHNOLOGIE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   CZĘSTO WYBIERANE

   Miasto
   SORTOWANIE:

   SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU AKWAKULTURA - BIZNES I TECHNOLOGIE

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Biologiczne i przyrodnicze

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując akwakulturę – biznes i technologie.

   Program studiów i przedmioty

   Czego nauczysz się w toku studiów na kierunku akwakultura – biznes i technologie? Edukacja związana z pierwszym członem składającym się na nazwę kierunku da ci gruntowną wiedzę na temat organizmów wodnych – dowiesz się o optymalnych warunkach ich życia, zapotrzebowaniach żywieniowych i zależnościach, jakie łączą je z resztą systemu wodnego.

   Nauczysz się hodowli roślinnych i zwierzęcych organizmów żyjących zarówno w słodkich, jak i słonych zbiornikach wodnych celem pozyskania z nich żywności i produktów wykorzystywanych przez człowieka. Posiądziesz wiedzę z zakresu chemicznej analizy składu wody. Dzięki umiejętności korygowania niekorzystnych dla danego gatunku parametrów wody, będziesz w stanie założyć własny zbiornik, który stanie się idealnym środowiskiem rozwoju wybranych przez ciebie organizmów.

   Biznesowy aspekt kierunku wprowadzi cię w świat handlu wyhodowanymi zwierzętami, poznasz tajniki negocjacji i skutecznej sprzedaży. Wiedza technologiczna pozwoli ci na wdrożenie maszyn usprawniających proces hodowli zwierząt, ich badania oraz analizy.

    

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

   • gromadzenia, przetwarzania i analizowania próbek wody
   • funkcjonowania organizmów wodnych
   • podstaw weterynarii
   • biznesowej terminologii
   • technik negocjacji
   • podstaw branży IT i budowy maszyn używanych w akwakulturze
   • badania organizmów wodnych

   Jak wyglądają studia na kierunku akwakultura – biznes i technologia?

   1. Typ i tryb studiów

   Studenci, którzy zdecydują się aplikować na kierunek akwakultura – biznes i technologia zdobędą wszechstronne wykształcenie z obszaru nauk przyrodniczych i biologicznych.

    

   Studia na kierunku akwakultura - biznes i technologie możemy podzielić na:

   1. Typ:

   • Studia I stopnia (licencjackie)

    

   2. Tryb:

   • studia stacjonarne

    

   Powyższe studia można realizować tylko w trybie stacjonarnym, co w praktyce oznacza, że zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach porannych i popołudniowych.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Program nauczania na kierunku akwakultura – biznes i technologia będzie oscylował głównie wokół nauk przyrodniczych i biologicznych. Studenci będą mieli okazję korzystać z bogatej oferty zajęć i wykładów, w której znajdą się następujące przedmioty:

    

   • Systematyka i podstawy biologii organizmów hodowlanych
   • Hydrofizyka z elementami hydrauliki
   • Genetyka ryb

    

   W czasie studiów zdobędziesz także specjalistyczną wiedzę na temat technologii oczyszczania wód i szeroko pojętej ekologii. W programie przewidziano także realizacje przedmiotów związanych z gospodarką czy naukami społecznymi.

    

   3. Nabywane umiejętności

   W czasie studiów na kierunku akwakultura – biznes i technologia zdobędziesz również cenne umiejętności praktyczne. W planie znajdzie się wiele warsztatów oraz laboratoriów badawczych, na których rozwiniesz swoje kompetencje z obszaru akwakultury i biologii.

   Ponadto, wszyscy kandydaci będą zobowiązani do odbycia kilkumiesięcznych praktyk, na których zdobędą doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

    

   4. Dla kogo ten kierunek

   Podobno dna mórz i oceanów wciąż pozostają dla badaczy tajemnicą porównywalną do tych, jakie kryje kosmos. Zbiorniki wodne przez swoją obszerność, niedostępność i wielkie ryzyko związane z eksploracją nie są łatwym polem do badań i stanowią wielkie wyzwanie dla odkrywców. Mało kto odważył się zanurkować tak głęboko, żeby mieć możliwość poznania życia organizmów wodnych egzystujących na samym dnie, nie wspominając o pozyskaniu ich do hodowli.

   Jesteś miłośnikiem przyrody z zachwytem podziwiającym wszystkie akwaria w zasięgu wzroku? Zastanawiałeś się, jaką korzyść ze zwierząt wodnych mogą czerpać ludzie? Zawsze charakteryzowała cię niesamowita ciekawość otaczającego świata, a przede wszystkim życia i hodowli organizmów wodnych? Fascynują cię obszary nieodkryte nigdy przedtem przez żadnego człowieka? Nigdy nie mogłeś podjąć decyzji, czy chciałbyś zająć się odkrywaniem tajemnic zatopionych na dnie wód, pójść ścieżką biznesu, czy może wykonywać zawód związany z nowoczesnymi technologiami?

   Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to studia na kierunku akwakultura – biznes i technologie są stworzone dla ciebie. Łączą one bowiem wszystkie wymienione dziedziny nauki tworząc z nich świetnie działającą, uzupełniającą się wzajemnie całość.

    

   5. Gdzie studiować akwakulturę - biznes i technologie

   Popularne uczelnie na których można studiować kierunek akwakultura - biznes i technologie:

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia na kierunku akwakultura - biznes i technologie trwają 3 lata (studia I stopnia).

   Studia pierwszego stopnia na kierunku akwakultura – biznes i technologia trwają trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł licencjata.

   Czas trwania studiów na kierunku akwakultura - biznes i technologie na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku akwakultura – biznes i technologie?

   Praca po studiach

   Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku akwakultura – biznes i technologie? Zakres możliwości jest dość wąski, jednak nie umniejsza to ciekawości i wartościowości tego obszaru. Będziesz mógł pracować w laboratoriach badawczych zajmujących się akwakulturą.

   Jeśli zechcesz, staniesz się pracownikiem firm, których zadaniem jest nadzór prawidłowości w zakresie handlu organizmami wodnymi. Po studiach z powodzeniem otworzysz własny biznes akwarystyczny.

    

   Absolwent kierunku akwakultura – biznes i technologie znajdzie zatrudnienie w/jako:

   • laboratoriach badawczych
   • pracownik administracyjny zajmujący się sprawami akwakultury
   • pracownik firm zajmujących się nadzorem akwakultury

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU AKWAKULTURA - BIZNES I TECHNOLOGIE

   Komentarze (0)