Akwakultura - biznes i technologie

Akwakultura - biznes i technologie

Akwakultura – biznes i technologie studia - kierunek studiów

Podobno dna mórz i oceanów wciąż pozostają dla badaczy tajemnicą porównywalną do tych, jakie kryje kosmos. Zbiorniki wodne przez swoją obszerność, niedostępność i wielkie ryzyko związane z eksploracją nie są łatwym polem do badań i stanowią wielkie wyzwanie dla odkrywców. Mało kto odważył się zanurkować tak głęboko, żeby mieć możliwość poznania życia organizmów wodnych egzystujących na samym dnie, nie wspominając o pozyskaniu ich do hodowli. Jesteś miłośnikiem przyrody z zachwytem podziwiającym wszystkie akwaria w zasięgu wzroku? Zastanawiałeś się, jaką korzyść ze zwierząt wodnych mogą czerpać ludzie? Zawsze charakteryzowała cię niesamowita ciekawość otaczającego świata, a przede wszystkim życia i hodowli organizmów wodnych? Fascynują cię obszary nieodkryte nigdy przedtem przez żadnego człowieka? Nigdy nie mogłeś podjąć decyzji, czy chciałbyś zająć się odkrywaniem tajemnic zatopionych na dnie wód, pójść ścieżką biznesu, czy może wykonywać zawód związany z nowoczesnymi technologiami? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to studia na kierunku akwakultura – biznes i technologie są stworzone dla ciebie. Łączą one bowiem wszystkie wymienione dziedziny nauki tworząc z nich świetnie działającą, uzupełniającą się wzajemnie całość.

Czego nauczysz się w toku studiów na kierunku akwakultura – biznes i technologie? Edukacja związana z pierwszym członem składającym się na nazwę kierunku da ci gruntowną wiedzę na temat organizmów wodnych – dowiesz się o optymalnych warunkach ich życia, zapotrzebowaniach żywieniowych i zależnościach, jakie łączą je z resztą systemu wodnego. Nauczysz się hodowli roślinnych i zwierzęcych organizmów żyjących zarówno w słodkich, jak i słonych zbiornikach wodnych celem pozyskania z nich żywności i produktów wykorzystywanych przez człowieka. Posiądziesz wiedzę z zakresu chemicznej analizy składu wody. Dzięki umiejętności korygowania niekorzystnych dla danego gatunku parametrów wody, będziesz w stanie założyć własny zbiornik, który stanie się idealnym środowiskiem rozwoju wybranych przez ciebie organizmów. Biznesowy aspekt kierunku wprowadzi cię w świat handlu wyhodowanymi zwierzętami, poznasz tajniki negocjacji i skutecznej sprzedaży. Wiedza technologiczna pozwoli ci na wdrożenie maszyn usprawniających proces hodowli zwierząt, ich badania oraz analizy.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku akwakultura – biznes i technologie? Zakres możliwości jest dość wąski, jednak nie umniejsza to ciekawości i wartościowości tego obszaru. Będziesz mógł pracować w laboratoriach badawczych zajmujących się akwakulturą. Jeśli zechcesz, staniesz się pracownikiem firm, których zadaniem jest nadzór prawidłowości w zakresie handlu organizmami wodnymi. Po studiach z powodzeniem otworzysz własny biznes akwarystyczny.

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Przy rekrutacji na akwakulturę – biznes i technologie na Uniwersytecie Gdańskim brany jest pod uwagę język obcy oraz dwa z następujących przedmiotów: biologia, fizyka, chemia, geografia, informatyka, matematyka.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK AKWAKULTURA - BIZNES I TECHNOLOGIE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Gdański

Uniwersytet Gdański

Uniwersytet Gdański

Kierunek akwakultura - biznes i technologia prowadzony jest przez:

Wydział Oceanografii i Geografii UG

Zobacz inne kierunki Biologiczne i przyrodnicze

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując akwakulturę – biznes i technologie.

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • gromadzenia, przetwarzania i analizowania próbek wody
  • funkcjonowania organizmów wodnych
  • podstaw weterynarii
  • biznesowej terminologii
  • technik negocjacji
  • podstaw branży IT i budowy maszyn używanych w akwakulturze
  • badania organizmów wodnych

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku akwakultura – biznes i technologie?

Absolwent kierunku akwakultura – biznes i technologie znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • laboratoriach badawczych
  • pracownik administracyjny zajmujący się sprawami akwakultury
  • pracownik firm zajmujących się nadzorem akwakultury

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU AKWAKULTURA - BIZNES I TECHNOLOGIE

Komentarze (0)