NAUKI BIOLOGICZNE

NAUKI BIOLOGICZNE

Studia na kierunku nauki biologiczne możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
  Forma studiów
  Czas trwania
   Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

   Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

   Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

   Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

   NAUKI BIOLOGICZNE studia - kierunek studiów

   Dla kogo ten kierunek

   Studia na kierunku nauki biologiczne
   Rok akademicki 2024/2025
   Forma studiów stacjonarne
   Poziom studiów

   Terminy rekrutacji

   Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku nauki biologiczne rozpocznie się 6 maja 2024 r. i potrwa do 17 września 2024 r. | nauki biologiczne - terminy rekrutacji >

   Uczelnie

   Studia na kierunku nauki biologiczne możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | nauki biologiczne - uczelnie >

   Biologia to współcześnie jedna z najważniejszych i najistotniejszych dyscyplin naukowych, która zanjduje zastosowanie w wielu ważnych gałęziach przemysłu, między innymi w medycynie. Przedmiotem jej badań jest życie oraz funkcjonowanie organizmów żywych. Jednak na przestrzeni lat wyodrębniło się wiele , skupionych wokół innych zagadnień, pod dyscyplin naukowych, co wpłynęło na konieczność wykształcenia specjalistów, doskonale orientujących się w ich meandrach i potrafiących zastosować swoją wiedzę w praktyce.
   Nic więc dziwnego, że studia oscylujące tematycznie wokół nauk biologicznych, nieprzerwanie cieszą sie dużą popularnością wśród studentów, którzy chcą zdobyć wszechstronne wykształcenie orz szansę na atrakcyjną pracę. Szczególnie ambitni studenci, marzący o nieustannym samodoskonaleniu i rozpoczęciu kariery naukowej idealnie odnajdą się na prestiżowych i innowacyjnych studiach doktoranckich: nauki biologiczne. Jeżeli więc posiadasz przygotowanie kierunkowe i dyplom ukończenia studiów magisterskich, a do tego masz sprecyzowane plany na przyszłość, to koniecznie weź udział w rekrutacji!
    
    
   Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku nauki biologiczne?
   W trakcie tych niezwykle perspektywicznych i prestiżowych studiów doktoranckich będziesz miał szansę ugruntować swoją wiedzę, uzyskaną podczas poprzednich etapów nauczania oraz wzbogacić ją o zupełnie nowe, istotne elementy. Jako student będziesz musiał zdecydować w jakim kierunku chcesz się dalej kształcić oraz wokół, jakich zagadnień będzie oscylować twoja praca dyplomowa. W ofercie kształcenia przewidziano między innymi takie zagadnienia, jak: botanika, biologia środowiskowa czy biologia rozwoju.
   W ofercie kształcenia przewidziano wiele niezwykle interesujących zajęć fakultatywnych i obligatoryjnych, które umożliwią Ci zdobyć cenne kompetencje z zakresu biologii i pokrewnych nauk. Jednak zdecydowanie najwięcej czasu poświęcisz swojej pracy dyplomowej, która zakończy ten etap nauki. W tym celu, zaznajomisz się z zasadami tworzenia i redagowania większych tekstów i artykułów naukowych. Ponadto, będziesz uczestniczyć w licznych konferencjach naukowych, dzięki którym poznasz najnowsze osiągnięcia z obszaru biologii i będziesz mógł przedstawić własne wyniki badań. Jako student w trakcie kursu przejdziesz także szkolenie pedagogiczne i dydaktyczne, które będzie podstawą do odbycia praktyk studenckich, polegających na prowadzeniu zajęć akademickich. Naukę zakończy obrona pracy dyplomowej, którą napiszesz pod kierunkiem wybranego przez siebie opiekuna naukowego.
    
    
   Jaka praca po tym kierunku?
   Jako absolwent tych niezwykle prestiżowych i perspektywicznych studiów będziesz miał gruntowną wiedzę z obszaru nauk biologicznych, botaniki oraz innych powiązanych z tym dziedzin. Uzyskane umiejętności i wiedza kierunkowa umożliwi Ci podjęcie pracy w wielu interesujących branżach.
   Przede wszystkim możesz związać swoją przyszłość z branżą medyczną czy farmaceutyczną. Ponadto, idealnie odnajdziesz się jako pracownik specjalistycznych laboratoriów czy ośrodków badawczo-naukowych. Co więcej, będziesz miał wszelkie kompetencje do rozpoczęcia pracy w zawodzie wykładowcy akademickiego lub nauczyciela. Specjalistyczna wiedza biologiczna umożliwi Ci pracę w wydawnictwach naukowych specjalizujących się w tych dziedzinach.

   JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

   Aby zostać studentem kierunku nauki biologiczne musisz spełnić szereg warunków. Najważniejszym z nich jest przedstawienie dyplomu ukończenia studiów magisterskich. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą potwierdzić znajomość wybranych języków obcych na poziomie zaawansowanych oraz przejść rozmowę kwalifikacyjną w trakcie której opowiedzą o swoich zainteresowaniach i planach naukowych.

   NAUKI BIOLOGICZNE - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU NAUKI BIOLOGICZNE:

   • specjalistyczna wiedza biologiczna
   • wiedza z zakresu biologii środowiskowej
   • wiedza z zakresu biologii rozwoju
   • wiedza z zakresu botaniki
   • wiedza z obszaru nauk ścisłych
   • wiedza dydaktyczna i pedagogiczna
   • znajomość specjalistycznej terminologii branżowej
   • umiejętność prowadzenia zajęć akademickich
   • znajomość specjalistycznej terminologii
   • znajomość języka obcego

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU NAUKI BIOLOGICZNE:

   • ośrodki badawczo-naukowe
   • specjalistyczne laboratoria
   • uczelnie wyższe
   • oświata
   • media
   • firmy i korporacje międzynarodowe
   • wydawnictwa naukowe

   Zobacz inne kierunki biologiczne i przyrodnicze

   Filtrowanie
   Województwo
   Poziom studiów

   Zobacz inne kierunki biologiczne i przyrodnicze - podyplomowe

   Filtrowanie
   Województwo
   Poziom studiów

   Miasta, które oferują studia na kierunku NAUKI BIOLOGICZNE

   Teraz najważniejsze

   kalkulator maturalny

   matura 2024

   arkusze maturalne

   wyniki matur 2024

   rekrutacja na studia

   studia

   kierunki studiów

   studia podyplomowe

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować

    

    

   Nadchodzące wydarzenia

   Komentarze (0)