Mechanika i projektowanie maszyn
Politechnika Warszawska
POKAŻ
Studia na kierunku mechanika i projektowanie maszyn to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).
Studia na kierunku mechanika i projektowanie maszyn | |
---|---|
Rok akademicki | 2024/2025 |
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3,5 roku (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia) |
Uczelnie
Studia na kierunku mechanika i projektowanie maszyn możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | mechanika i projektowanie maszyn - uczelnie >
W czasie studiów na kierunku mechanika i projektowanie maszyn studenci zdobędą kompleksowe przygotowanie techniczne, a także rozwiną wiedzę z zakresu matematyki, informatyki, grafiki inżynierskiej, czy elektrotechniki. Ponadto poznają techniki wytwarzania i nauczą się obsługi programów i narzędzi informatycznych stosowanych w procesie projektowania maszyn.
Specjalności
Współczesne studia z mechaniki i projektowania maszyn charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
Popularne specjalności na kierunku mechanika i projektowanie maszyn: energetyka cieplna, komputerowe wspomaganie projektowania inzynierskiego, lotnictwo, robotyka.
W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku mechanika i projektowanie maszyn najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: chemia, biologia, fizyka, matematyka, informatyka, język obcy.
*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).
Praca po studiach
Absolwenci znajdą pracę w przemyśle maszynowym i motoryzacyjnym. Ponadto mogą związać swoją przyszłość z firmami projektowymi, firmami wytwarzającymi maszyny oraz z ośrodkami naukowo-badawczymi. Dobrym rozwiązaniem będzie także założenie własnej działalności gospodarczej.
Ze względu na dużą liczbę chętnych na kierunek mechanika i projektowanie maszyn, kandydaci powinni odpowiednio wcześniej zapoznać się z wymogami rekrutacyjnymi obowiązującymi na danej uczelni wyższej.
Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku mechanika i projektowanie maszyn to:
Kandydaci na studia drugiego stopnia muszą przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych oraz posiadać kwalifikacje niezbędne do podjęcia studiów na kierunku mechanika i projektowanie maszyn.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
W programie studiów na kierunku mechanika i projektowanie maszyn znajdziesz takie przedmioty jak np.:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia na kierunku mechanika i projektowanie maszyn skierowane są do osób, które chciałyby zdobyć wykształcenie techniczne i zawodowo rozwijać się w tym kierunku. Ze względu na interdyscyplinarny program nauczania studenci będą mieli szansę zdobyć kompleksową wiedzę z zakresu matematyki, inżynierii, informatyk, fizyki oraz innych nauk ścisłych.
Studia na kierunku mechanika i projektowanie maszyn możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Program nauczania na kierunku mechanika i projektowanie maszyn zakłada realizacje zajęć z zakresu algebry, fizyki inżynierskiej, elektroniki, mechaniki oraz wielu innych zagadnień. Studenci dowiedzą się także więcej na temat konstrukcji maszyn i wytrzymałości konstrukcji.
Co więcej nauczą się projektowania maszyn z zastosowaniem nowoczesnych narzędzi i programów informatycznych. Ważnym elementem kształcenia będzie także doskonalenie zdolności z zakresu wytwarzania maszyn. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym studenci zyskają cenne doświadczenie zawodowe.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia na kierunku mechanika i projektowanie maszyn trwają 3,5 oku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).
Dalsza część artykułu pod reklamą
Ukończenie studiów na kierunku mechanika i projektowanie maszyn otwiera wiele zawodowych drzwi. Absolwenci znajdą zatrudnienie w firmach z przemysłu maszynowego i motoryzacyjnego. Ponadto mogą podjąć pracę w firmach projektowych oraz firmach zajmujących się produkcją i dystrybucją maszyn. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z ośrodkami naukowo-badawczymi, a także założenie własnej działalności gospodarczej.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku mechanika i projektowanie maszyn:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Miasta, które oferują studia na kierunku MECHANIKA I PROJEKTOWANIE MASZYN
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia