Automatyka, robotyka, informatyka przemysłowa - Warszawa

Automatyka, robotyka, informatyka przemysłowa - Warszawa

Studia na kierunku automatyka, robotyka i informatyka przemysłowa w Warszawie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Automatyka, robotyka i informatyka przemysłowa stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 2 lata • 3,5 roku • 1,5 roku
forma: stacjonarne, niestacjonarne

15.01.2024

Automatyka, robotyka, informatyka przemysłowa studia Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Automatyka, robotyka, informatyka przemysłowa w Warszawie to studia inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Automatyka, robotyka, informatyka przemysłowa - Warszawa
Studia na kierunku automatyka, robotyka i informatyka przemysłowa w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku automatyka, robotyka i informatyka przemysłowa w Warszawie rozpocznie się 3 czerwca 2024 r. i potrwa do 28 sierpnia 2024 r. | Automatyka, robotyka i informatyka przemysłowa Warszawa - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku automatyka, robotyka, informatyka przemysłowa możesz podjąć na  1 uczelni publicznejPolitechnice Warszawskiej (Wydział Mechatroniki PW).
 

Opis kierunku

Automatyka, robotyka, informatyka przemysłowa to kierunek, dzięki któremu można otrzymać wszechstronne wykształcenie z pogranicza różnorodnych dyscyplin ścisłych. Studenci otrzymują stabilną wiedzę matematyczną, fizyczną czy informatyczną. To bardzo dobrze przyswojone podstawy teoretyczne pozwolą na świadomą naukę programowania, projektowania i konstruowania nowoczesnych urządzeń usprawniających przemysł. Program kształcenia przewiduje realizację przedmiotów takich jak np. przetwarzanie sygnałów, optomechatronika, sieci przemysłowe i inteligentne urządzenia polowe, robotronika czy programowanie niskopoziomowe.

 

Praca po studiach

Po zakończeniu kształcenia absolwenci automatyki, robotyki, informatyki przemysłowej nie muszą obawiać się o brak ofert zatrudnienia. Czekać na nich będzie zatrudnienie we wszelkich przedsiębiorstwach przemysłowych o różnorodnych profilach działalności (przemysł motoryzacyjny, rolniczy, spożywczy itd.). Sektor informatyczny czy ośrodki badawczo-rozwojowe to miejsca, w których również będzie czekać praca! Ponadto, możesz zdecydować się na rozwój kariery w biurach projektowych, tworząc urządzenia wykorzystujące technologie informatyczne do sterowania i nadzorowania ich pracy.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na studia na kierunek automatyka, robotyka, informatyka przemysłowa w Warszawie?

Ten profil kształcenia ma do zaoferowania dla swoich studentów naprawdę wiele. Próg uczelni przekraczają jednak wyłącznie najlepsi absolwenci szkół średnich. Jeśli chcesz być jednym z nich, powinieneś odpowiednio wcześnie przygotować się do procedury rekrutacyjnej.

Nie powinno cię zdziwić, że priorytet powinny dla ciebie stanowić przedmioty takie jak: matematyka, fizyka, czy informatyka. To od nich w dużej mierze zależy, czy znajdziesz się na listach osób przyjętych na wymarzone studia.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AUTOMATYKA, ROBOTYKA, INFORMATYKA PRZEMYSŁOWA?

Ostatnie dziesięciolecia to przede wszystkim nieustanny rozwój cywilizacyjnych. Nie tak odległe czasy przedwojenne i współczesność dzieli prawdziwa otchłań. Niektórzy ludzie pamiętają jeszcze czasy, gdzie posiadanie telewizora oznaczało synonim bogactwa. Dziś nawet nie wyobrażamy sobie, że najnowsze zdobycze techniki mogłyby być nam odebrane. Oznacza to, że na rynku nieustannie potrzebni są nowi inżynierowie i konstruktorzy, którzy czuwać będą nad zbilansowanym rozwojem technicznym.

Studia na kierunku automatyka, robotyka, informatyka przemysłowa tworzą zatem innowacyjną propozycję kształcenia, która zaadresowana jest przede wszystkim do pasjonatów nauk ścisłych, których fascynuje świat nauki i techniki. Jeśli chciałbyś rozpocząć przygodę z tym kierunkiem studiów, musisz pamiętać jedynie, że oprócz wszechstronnych zainteresowań technicznych powinna towarzyszyć ci przede wszystkim rozbudowana wiedza z przedmiotów ścisłych, ponieważ to ona stanowić będzie dla ciebie punkt wyjścia podczas nauki wyższej.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku automatyka, robotyka, informatyka przemysłowa możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (inżynierskie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku automatyka, robotyka, informatyka przemysłowa w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od trzech i pół roku do czterech lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata lub półtora roku.

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Dziś rynek zatrudnienia został zdominowane przez oferty przygotowane dla absolwentów uczelni technicznych. Ośrodki akademickie w Polsce bacznie przyglądają się tym trendom i starają się zapewniać swoim studentom jak najlepsze wykształcenie. Uczelnie w Warszawie – jak na stolicę przystało – również przygotowały ciekawą ofertę kształcenia, który zaspokoi intelektualną ciekawość pasjonatów nauki. Studia na kierunku automatyka, robotyka i informatyka przemysłowa znalazły się w ofercie uczelni, które znajdziesz w dziale poniżej. Możesz mieć pewność, że na tej uczelni rozwiniesz kwalifikacje ścisłe.

Sama nazwa kierunku wskazuje, że ma on charakter interdyscyplinarny. Automatyka, robotyka i informatyka przemysłowa mają jednak wspólny człon dydaktyczny. Mowa oczywiście o jednej z najpotężniejszych dziedzin, czyli o królowej nauk – matematyce. To jej doskonałe opanowanie stanowić będzie podstawę nauki każdego studenta. Znajomość prawideł matematyki pozwoli bowiem na szersze zrozumienie skomplikowanych zagadnień ścisłych, które dotyczą przykładowo:

  • projektowania części maszyn
  • programowania

 

Uczelnie w Warszawie - kierunek automatyka, robotyka i informatyka przemysłowa:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Warszawska (Wydział Mechatroniki PW) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku automatyka, robotyka, informatyka przemysłowa w Warszawie?

Studia na kierunku Automatyka, robotyka, informatyka przemysłowa w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Automatyka, robotyka i informatyka przemysłowa w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia od 3,5 do 4 lat inżynier
studia II stopnia od 1,5 do 2 lat magister inżynier

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU AUTOMATYKA, ROBOTYKA, INFORMATYKA PRZEMYSŁOWA?

Kierunki studiów, które znalazły się w ofercie politechnik, przynoszą współcześnie najlepsze perspektywy związane z przyszłym zatrudnieniem. Jeśli zatem w kręgu twoich zainteresowań znajdują się treści ścisłe, to śmiało wykorzystaj ich potencjał. Kierunki inżynieryjne zagwarantują ci bowiem nie tylko wiedzę, lecz szereg kompetencji, które zostaną od razu docenione przez pracodawców.

Studia w Warszawie na kierunku automatyka, robotyka, informatyka przemysłowa przygotują cię do pracy w różnorodnych sektorach gospodarczych, gdzie wykorzystywane są najnowsze zdobycze technologiczne. Może to być przykładowo przemysł:

  • motoryzacyjny
  • lotniczy
  • medyczny

 

Poza tym czekają na ciebie wszelkie instytucje, które zajmują się wdrażaniem zautomatyzowanych mechanizmów. Możesz rozpocząć także pracę w obecnie bardzo popularnej branży IT.

Gdzie studiować na kierunku automatyka, robotyka, informatyka przemysłowa w Warszawie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Politechnice Warszawskiej.

Uczelnie na których można studiować kierunek automatyka, robotyka, informatyka przemysłowa w Warszawie

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Automatyka, robotyka, informatyka przemysłowa w Warszawie?

Poziom i tryb studiów


Automatyka, robotyka, informatyka przemysłowa w Warszawie

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

Pokaż wszystkie

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia inżynierskie wybrać

Co zdawać na maturze

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia