Automatyka, robotyka i informatyka przemysłowa
Politechnika Warszawska
POKAŻ
Studia na kierunku Automatyka, robotyka i informatyka przemysłowa to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).
Studia na kierunku automatyka, robotyka i informatyka przemysłowa | |
---|---|
Rok akademicki | 2023/2024 |
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia) |
Uczelnie
Studia na kierunku automatyka, robotyka i informatyka przemysłowa możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | automatyka, robotyka i informatyka przemysłowa - uczelnie >
Studia na kierunku Automatyka, robotyka i informatyka przemysłowa umożliwiają pozyskanie wiedzy i umiejętności z zakresu projektowania i badań systemów automatyki i sterowania. Kształcenie przygotowuje do rozwiązywania problemów związanych z automatyzacją procesów produkcyjnych, a także do prowadzenia prac badawczych z zakresu automatyki, opracowywania i stosowania komputerowych technik projektowania, diagnostyki i automatyzacji badań eksperymentalnych oraz do opracowywania, wdrażania i nadzoru nad eksploatacją nowoczesnych urządzeń automatyki, systemów monitoringu i sterowania procesów przemysłowych.
Specjalności
Współczesne studia z automatyki, robotyki i informatyki przemysłowej charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
Popularne specjalności na kierunku automatyka, robotyka i informatyka przemysłowa: automatyka, informatyka przemysłowa, robotyka.
W procesie rekrutacji na studia 2023/2024 na kierunku automatyka, robotyka i informatyka przemysłowa najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, chemia, fizyka, informatyka, język obcy, matematyka.
*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).
Praca po studiach
Z dyplomem w kieszeni absolwenci kierunku Automatyka, robotyka i informatyka przemysłowa będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w dużych zakładach produkcyjnych stosujących zaawansowane systemy sterowania i wspierania decyzji.
Automatyka, robotyka i informatyka przemysłowa jest kierunkiem reprezentującym dziedziny inżynieryjno- techniczne, a zatem w postępowaniu kwalifikacyjnym, na pierwszym miejscu znajduje się matematyka.
Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku Automatyka, robotyka i informatyka przemysłowa:
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
W programie studiów na kierunku Automatyka, robotyka i informatyka znajdziesz takie przedmioty jak np.:
Automatyka, robotyka i informatyka przemysłowa to kierunek, który daje studentom możliwość wyboru konkretnego obszaru kształcenia.
Studia na kierunku Automatyka, robotyka i informatyka przemysłowa możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
W toku studiów studenci kierunku Automatyka, robotyka i informatyka przemysłowa zaznajamiają się między innymi z takimi zagadnieniami jak: zasady programowania strukturalnego, miernictwo elektryczne, podstawy konstrukcji urządzeń precyzyjnych, zarządzanie jakością, przetwarzanie sygnałów, sterowanie procesów ciągłych, metody sztucznej inteligencji, technika mikroprocesorowa, inżynieria oprogramowania.
Studenci nabywają wiedzę między innymi w zakresie struktury systemów mechatronicznych, teorii i metod optymalizacji, modelowania i symulacji komputerowych układów dynamicznych, sterowania ciągłych procesów opisanych modelem z czasem dyskretnym, metod sztucznej inteligencji stosowanych w projektowaniu układów i systemów wykorzystywanych w automatyce i robotyce.
Rozwijają umiejętności w zakresie projektowania użytkowych struktur systemu mechatronicznego, dokonywania implementacji sieci neuronowych na potrzeby systemów automatyki i robotyki, dokonywania analizy stabilności liniowych i nieliniowych układów sterowania, stosowania technik komputerowych przy analizie i syntezie złożonych układów regulacji.
Studia na kierunku Automatyka, robotyka i informatyka przemysłowa trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) oraz od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).
Absolwenci Automatyki, robotyki i informatyki przemysłowej przygotowani są do rozwiązywania problemów związanych z automatyzacją procesów produkcyjnych, wykonywania zadań inżynierskich w interdyscyplinarnych zespołach rozwiązujących problemy związane z projektowaniem i eksploatacją urządzeń mechatronicznych, czy rozwiązywania problemów konstrukcyjnych maszyn manipulacyjnych i robotów.
Będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w biurach projektowych, dużych zakładach produkcyjnych stosujących zaawansowane systemy sterowania i wspierania decyzji, ośrodkach naukowo- badawczych.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Automatyka, robotyka i informatyka przemysłowa:
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
Automatyka, robotyka i informatyka przemysłowa studia niestacjonarne
Automatyka, robotyka i informatyka przemysłowa studia stacjonarne
Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:
Automatyka, robotyka i informatyka przemysłowa studia I stopnia
Automatyka, robotyka i informatyka przemysłowa studia II stopnia
Miasta, które oferują studia na kierunku Automatyka, robotyka i informatyka przemysłowa
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia