Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych - Warszawa

Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych - Warszawa

Studia na kierunku automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych w Warszawie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
forma: stacjonarne

15.01.2024

Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych studia Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych w Warszawie to studia inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych - Warszawa
Studia na kierunku automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych w Warszawie rozpocznie się 3 czerwca 2024 r. i potrwa do 28 sierpnia 2024 r. | Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych Warszawa - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych możesz podjąć na 1 uczelni publicznejPolitechnice Warszawskiej (Wydział Mechaniczny Technologiczny PW).
 

Opis kierunku

Współczesny przemysł – aby był jak najbardziej efektywny – powinien korzystać z nowoczesnych zdobyczy technologicznych. Dlatego też kierunki takie jak automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych cieszą się dużym zainteresowaniem. Kształcą one bowiem specjalistów, którzy będą wiedzieli, jakie rozwiązania wdrożyć, by usprawnić funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Studenci w trakcie kształcenia otrzymują rozległą wiedzę inżynieryjną, uczą się programowania czy nawet projektowania nowoczesnych maszyn! W planie zajęciowym studenta mogą znaleźć się przedmioty takie jak m.in. podstawy układów logicznych i komputerowych, roboty przemysłowe i mobilne, podstawy programowania obiektowego, napędy i sterowanie płynowe oraz inteligentne systemy zrobotyzowane.

 

Praca po studiach

Po zakończeniu kształcenia na absolwentów czekać będą różnorodne przedsiębiorstwa produkcyjne. Sektor motoryzacyjny, rolniczy, lotniczy, spożywczy – to właśnie tam i w wielu innych miejscach absolwenci wdrażać będą efektywne rozwiązania usprawniające codzienną pracę! Specjaliści ds. automatyzacji i robotyzacji procesów produkcyjnych znajdują zatrudnienie na stanowiskach np. diagnostów obiektów przemysłowych, inżynierów ds. automatyki przemysłowej, programistów różnorodnych systemów czy konsultantów zajmujących się nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi z obszaru automatyzacji i robotyzacji.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych w Warszawie?

Jak zapewne się domyślasz – studia na kierunku automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych mają profil ścisły. Oznacza to w praktyce, że i w procesie rekrutacji największe znaczenie mają przedmioty właśnie z tych obszarów. Musisz mieć bowiem perfekcyjnie opanowaną wiedzę i umiejętności z matematyki i fizyki.

Twoim dodatkowym atutem będzie bardzo dobra znajomość języka angielskiego. Pamiętaj też o tym, by większość z wybranych przez siebie przedmiotów zdawać na poziomie rozszerzonym. Wtedy będziesz mieć duże szanse, że znajdziesz się na listach osób przyjętych na studia.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU AUTOMATYZACJA I ROBOTYZACJA PROCESÓW PRODUKCYJNYCH?

Dziś mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jaką we współczesnym świecie odgrywa rola produkcji. To dzięki jej sprawnemu działaniu mamy nieustanny dostęp do wszelkich dóbr konsumpcyjnych. Przed współczesną produkcją stoi również niemało wyzwań. Specjaliści nieustannie doskonalą ją i robią wszystko, by te działania przynosiły najlepsze efekty. Jak udoskonalić produkcję? Jak sprawić, że jej wydajność będzie jeszcze większa? Jak pomagać pracownikom produkcji dodatkowymi systemami wspomagającymi?

W praktyce oznacza to, że na rynku nieustannie potrzebni są specjaliści, którzy doskonalić będą te procesy. Uczelnie w Warszawie przychodzą naprzeciw tym wymaganiom i przygotowały unikalny kierunek studiów – automatyzację i robotyzację procesów produkcyjnych. Kto odnajdzie się na tych studiach? Przede wszystkim pasjonaci przedmiotów ścisłych, którzy chcieliby pracować w przyszłości w jednym z najpotężniejszych sektorów gospodarczych.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku automatyzacja i robotyzacja procesów produkcji możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku automatyzacja i robotyzacja procesów produkcji w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają trzy i pół roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające półtora roku.

Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych to stosunkowo młoda propozycja kształcenia, którą można odnaleźć na rynku akademickim. Uczelnie bacznie obserwują trendy na rynku pracy i starają się aktualizować swoje propozycje w sposób, odzwierciedlający zapotrzebowanie na pracowników. Dlatego też jeśli swoją przygodę akademicką chcesz rozpocząć w stolicy, to otrzymasz taką możliwość, ponieważ studia w Warszawie na tym unikalnym kierunku rozpoczniesz na Politechnice Warszawskiej.

Co znajduje się w programie tego typu kierunków? Przede wszystkim musisz mieć świadomość, że czeka cię mnóstwo zajęć poświęconych podstawowym naukom ścisłym. Ich perfekcyjne opanowanie pozwoli ci bowiem na wdrożenie w dużo bardziej skomplikowane zagadnienia. Podczas trwania nauki na tym kierunku dowiesz się bowiem, jak różnorodnie wspomagać procesy produkcyjne i je automatyzować. Czekają na ciebie przedmioty poświęcone:

 • programowaniu
 • konstruowaniu
 • projektowaniu procesów produkcyjnych

Uczelnie w Warszawie - kierunek automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Warszawska (Wydział Mechaniczny Technologiczny PW) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych w Warszawie?

Studia na kierunku Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier
studia II stopnia 1,5 roku magister inżynier

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU AUTOMATYZACJA I ROBOTYZACJA PROCESÓW PRODUKCYJNYCH?

Kierunki studiów takie jak automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych cieszą się ostatnio dużą popularnością, ponieważ młodzi absolwenci szkół średnich dostrzegają ich duży potencjał zawodowy. Dziś każdy chce bowiem zdobyć takie wykształcenie, który pozwoli na znalezienie satysfakcjonującej i dobrej pracy. Uczelnie w Warszawie robią zatem wszystko, by spełnić te duże wymagania.

Absolwenci tego kierunku mają szczęście, ponieważ będą jedną z najbardziej rozchwytywanych grup zawodowych. Mogą oni znaleźć pracę w potężnej branży produkcyjnej i wybrać ten sektor, który wyda się im najbardziej interesujący. Pasjonaci motoryzacji mogą rozwijać się w tej branży produkcyjnej. Poza tym na zdolnych inżynierów czekają także inne obszary:

 • lotniczy
 • kosmonautyczny
 • rolniczy
 • spożywczy
 • i wiele innych

 

Studia na tym kierunku przygotowują także do pracy w różnego rodzaju instytucjach badawczych, czy testowych.

Gdzie studiować na kierunku automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych w Warszawie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Politechnice Warszawskiej.

Uczelnie na których można studiować kierunek automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych w Warszawie

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych w Warszawie?

Poziom i tryb studiów


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych Warszawa studia stacjonarne

Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych w Warszawie

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

Pokaż wszystkie

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia inżynierskie wybrać

Co zdawać na maturze

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia