Dziś mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jaką we współczesnym świecie odgrywa rola produkcji. To dzięki jej sprawnemu działaniu mamy nieustanny dostęp do wszelkich dóbr konsumpcyjnych. Przed współczesną produkcją stoi również niemało wyzwań. Specjaliści nieustannie doskonalą ją i robią wszystko, by te działania przynosiły najlepsze efekty. Jak udoskonalić produkcję? Jak sprawić, że jej wydajność będzie jeszcze większa? Jak pomagać pracownikom produkcji dodatkowymi systemami wspomagającymi?
W praktyce oznacza to, że na rynku nieustannie potrzebni są specjaliści, którzy doskonalić będą te procesy. Uczelnie w Warszawie przychodzą naprzeciw tym wymaganiom i przygotowały unikalny kierunek studiów – automatyzację i robotyzację procesów produkcyjnych. Kto odnajdzie się na tych studiach? Przede wszystkim pasjonaci przedmiotów ścisłych, którzy chcieliby pracować w przyszłości w jednym z najpotężniejszych sektorów gospodarczych.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku automatyzacja i robotyzacja procesów produkcji możemy podzielić na:
1. Typ:
-
Studia I stopnia (inżynierskie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
Studia na kierunku automatyzacja i robotyzacja procesów produkcji w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają trzy i pół roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające półtora roku.
Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
2. Program studiów i przedmioty
Studia na kierunku automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych to stosunkowo młoda propozycja kształcenia, którą można odnaleźć na rynku akademickim. Uczelnie bacznie obserwują trendy na rynku pracy i starają się aktualizować swoje propozycje w sposób, odzwierciedlający zapotrzebowanie na pracowników. Dlatego też jeśli swoją przygodę akademicką chcesz rozpocząć w stolicy, to otrzymasz taką możliwość, ponieważ studia w Warszawie na tym unikalnym kierunku rozpoczniesz na Politechnice Warszawskiej.
Co znajduje się w programie tego typu kierunków? Przede wszystkim musisz mieć świadomość, że czeka cię mnóstwo zajęć poświęconych podstawowym naukom ścisłym. Ich perfekcyjne opanowanie pozwoli ci bowiem na wdrożenie w dużo bardziej skomplikowane zagadnienia. Podczas trwania nauki na tym kierunku dowiesz się bowiem, jak różnorodnie wspomagać procesy produkcyjne i je automatyzować. Czekają na ciebie przedmioty poświęcone:
-
programowaniu
-
konstruowaniu
-
projektowaniu procesów produkcyjnych