AUTOMATYZACJA I ROBOTYZACJA PROCESÓW PRODUKCYJNYCH

AUTOMATYZACJA I ROBOTYZACJA PROCESÓW PRODUKCYJNYCH

AUTOMATYZACJA I ROBOTYZACJA PROCESÓW PRODUKCYJNYCH studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Współcześnie, niemal każda gałąź przemysłu i gospodarki staje się coraz bardziej zautomatyzowana, a co z tego wynika, często praca ludzka zostaje zastąpiona przez nowoczesne maszyny i roboty. Tego typu zabiegi wpływają bardzo pozytywnie na efektywność, dokładność i skuteczność wykonywanych usług, dlatego przedsiębiorcy często decydują się na podobne rozwiązania.

W związku z obecną tendencją i wymogami stawianymi przez współczesny rynek pracy, rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu nowoczesnych technologii, którzy posiadaliby umiejętności obsługi i projektowania maszyn. Odpowiedzią na te potrzeby jest niezwykle nowatorski i perspektywiczny kierunek, automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych.

Jego program skierowany jest do wszystkich osób o wszechstronnych zainteresowaniach z obszaru nauk ścisłych i zdolnościach technicznych, które jednocześnie chciałyby związać swoją przyszłość z tym kręgiem tematycznym. Jeżeli więc należysz do tego grona, to nie zastawiaj się i wybierz te interesujące i niezwykle rozwijające studia!

 

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych?

Ze względu na interdyscyplinarny i złożony charakter studiów będziesz miał okazję ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę z obszaru różnorodnych aspektów i obszarów tematycznych. Już na początku swojej drogi naukowej powtórzysz wiadomości z poprzednich etapów nauczania i zapoznasz się z nowymi zagadnieniami z zakresu matematyki i fizyki. Ponadto, dowiesz się więcej na temat elektroniki, automatyki, czy niezwykle interesującej dziedziny, jaką jest robotyka.

Co więcej, będziesz miał możliwość uczestnictwa w ciekawych i rozwijających zajęciach, na których wykształcisz umiejętności programowania robotów oraz sterowania nimi, a także nauczysz się podstaw budowy i konstrukcji maszyn. Zdobytą podczas kursu wiedzę będziesz miał okazję wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranym przez siebie miejscu pracy. Oprócz kompetencji kierunkowych, zdobędziesz także cenne zdolności językowe, które niewątpliwie zwiększą twoje szansę na międzynarodową karierę.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent tego niezwykle perspektywicznego kierunku będziesz miał gruntowną i wszechstronną wiedzę z obszaru nauk ścisłych oraz projektowania, programowania i nadzorowania maszyn i robotów przemysłowych. Jako że jest to niezwykle nowoczesna, dynamiczna i prężnie rozwijająca się dziedzina, bez problemu znajdziesz atrakcyjną pracę w pełni dopasowaną do twojego wykształcenia. Po ukończeniu nauki możesz zdobyć pracę w instytucjach wdrażających nowoczesne technologie.

Co więcej, idealnie odnajdziesz się na stanowisku inżyniera utrzymania ruchu, automatyka i robotyka. Równie ciekawą opcją jest podjęcie zatrudnienia w branży usługowej, handlowej lub produkcyjnej. Bardzo dobra znajomość ogólnego i specjalistycznego języka obcego sprawi, że otworzą się przed tobą możliwości rozpoczęcia międzynarodowej kariery. Dodatkowo, po zakończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich i tym samym zwiększyć swoje perspektywy zawodowe.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTU ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego perspektywicznego kierunku powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, matematyki, fizyki, chemii lub informatyki.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK AUTOMATYZACJA I ROBOTYZACJA PROCESÓW PRODUKCYJNYCH

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych

UCZELNIE, GDZIE AUTOMATYZACJA I ROBOTYZACJA PROCESÓW PRODUKCYJNYCH JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

Politechnika Koszalińska

Politechnika Koszalińska

Jednostka prowadząca / profil kierunku

Mechanika i budowa maszyn  stopień: (I)  (II)

Specjalności na kierunku mechanika i budowa maszyn

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU AUTOMATYZACJA I ROBOTYZACJA PROCESÓW PRODUKCYJNYCH

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Studia II stopnia

Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU AUTOMATYZACJA I ROBOTYZACJA PROCESÓW PRODUKCYJNYCH:

 • wiedza matematyczna
 • wiedza fizyczna
 • wiedza z zakresu automatyki i dynamiki
 • wiedza z zakresu kinematyki
 • umiejętność zarządzania przedsiębiorstwem
 • znajomość języka obcego
 • znajomość specjalistycznej terminologii
 • znajomość budowy i konstrukcji maszyn
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

Jak wyglądają studia na kierunku automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych można obecnie realizować tylko w trybie stacjonarnym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnej uczelni.

Program kształcenia na powyższych studiach będzie oscylował głównie wokół nauk ścisłych i technicznych.

 

2. Program studiów i przedmioty

Osoby, które aplikują na kierunek automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych będą miały okazję ugruntować i rozwinąć swoją dotychczasową wiedzę matematyczną, techniczną i informatyczną. W siatce zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów powiązanych z powyższymi obszarami tematycznymi, między innymi takich jak:

 • podstawy konstrukcji maszyn
 • kinematyka
 • podstawy teorii sygnałów
 • energoelektronika

 

3. Nabywane umiejętności

Jako student kierunku automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych wykształcisz szereg cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim, poznasz zasady programowania obiektowego oraz sterowania robotami przemysłowymi. Ponadto, dowiesz się więcej na teamy projektowania i eksploatacji różnego rodzaju nowoczesnych i zaawansowanych technologicznie maszyn. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym zyskasz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

AUTOMATYZACJA I ROBOTYZACJA PROCESÓW PRODUKCYJNYCH STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia pierwszego stopnia na kierunku automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych będą trwały trzy i pół roku czyli siedem semestrów. Po upływie tego czasu uzyskasz tytuł inżyniera. Jeżeli natomiast zdecydujesz się na studia drugiego stopnia, na naukę poświęciszdwa lata, czyli cztery semestry, po których zdobędziesz tytuł magistra.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU AUTOMATYZACJA I ROBOTYZACJA PROCESÓW PRODUKCYJNYCH:

 • automatyk
 • robotyk
 • inżynier utrzymania ruchu
 • projektant systemów informatycznych
 • własna działalność gospodarcza
 • elektryk
 • branża produkcyjna
 • kariera międzynarodowa

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU AUTOMATYZACJA I ROBOTYZACJA PROCESÓW PRODUKCYJNYCH

Komentarze (0)