Analityka z diagnostyką molekularną studia - kierunek studiów
Studia na kierunku Analityka z diagnostyką molekularną to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).
Studia na kierunku analityka z diagnostyką molekularną
Kierunek analityka z diagnostyką molekularną to odpowiedź na oczekiwania współczesnych pracodawców. Studia tego typu umożliwiają zdobycie wszechstronnego wykształcenia, które bierze pod lupę nauki odnoszące się do biologii i chemii. Propozycja kształcenia szczególnie będzie odpowiadała osobom, które są sumienne, precyzyjne, lubią nauki matematyczne i przyrodnicze.
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia 2025/2026 na kierunku analityka z diagnostyką molekularną najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: chemia, biologia, fizyka, matematyka, geografia, informatyka, język obcy.
*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).
Praca po studiach
Absolwenci odnajdują się w badaniach molekularnych, mikrobiologicznych, biochemicznych i instrumentalnych. Rzetelne wykształcenie pozwala im spełniać się w branży kosmetycznej, farmaceutycznej czy żywnościowej. Będą przeprowadzać analizy materiału biologicznego, chociażby klinicznego, pochodzenia roślinnego i zwierzęcego czy żywności.
Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października.
Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia.
Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek.
Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Czas trwania
Czas trwania studiów na kierunku analityka z diagnostyką molekularną na poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Przedmioty maturalne
Analityka z diagnostyką molekularną - jakie przedmioty zdawać na maturze
Podczas rekrutacji na kierunek analityka z diagnostyką molekularną na większości
uczelni publicznych najczęściej punktowane są następujące przedmioty maturalne:
biologia, chemia, fizyka, geografia, informatyka, język obcy nowożytny, język polski, matematyka.
Z kolei uczelnie niepubliczne przyjmują kandydatów zazwyczaj na podstawie kolejności zgłoszeń i złożenia
wymaganych dokumentów w terminie, aż do wyczerpania limitu miejsc.
Przedmioty maturalne brane pod uwagę w procesie
rekrutacji na kierunek analityka z diagnostyką molekularną na poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Limity
Orientacyjne limity miejsc na kierunku analityka z diagnostyką molekularną na
poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat limitów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Progi
Progi punktowe na kierunek analityka z diagnostyką molekularną na
poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat progów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Dalsza część artykułu pod reklamą
WIEDZA, KTÓRĄ ZDOBĘDZIESZ, STUDIUJĄC ANALITYKA Z DIAGNOSTYKĄ MOLEKULARNĄ
W programie studiów na kierunku Analityka z diagnostyką molekularną znajdziesz takie przedmioty jak np.:
techniki badawczo pomiarowe w ocenie środowiska,
toksykologia,
anatomia i fizjologia człowieka,
botanika lekarska
chemia fizyczna,
farmakognozja,
analityka,
anatomia i fizjologia człowieka,
diagnostyka biochemiczna,
klasyczna i molekularna diagnostyka mikrobiologiczna.
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
specjalistycznej wiedzy i umiejętności w zakresie stosowania metod analizy chemicznej i instrumentalnej oraz diagnostyki molekularnej w chemii, biotechnologii i ochronie środowiska,
posługiwania się wszystkimi dostępnymi, nowymi technikami analitycznymi i diagnostycznymi,
szczegółowej problematyki branżowej czy projektowania procedur oceny jakości i ich wdrażania w różnych gałęziach przemysłu,
umiejętność korzystania z literatury i krytycznej oceny wyników badań,
przygotowania prac badawczych.
Dalsza część artykułu pod reklamą
JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ANALITYKA Z DIAGNOSTYKĄ MOLEKULARNĄ?
Studenci analityki z diagnostyką molekularną mają okazję poznać najważniejsze metody, które są stosowane podczas przeprowadzania analizy chemicznej i diagnostyki molekularnej. Zapoznają się także z problematyką branżową. W trakcie realizowanych zajęć nauczysz się posługiwać nowymi i innowacyjnymi technikami.
Będziesz zajmował się badaniem materiału klinicznego, pochodzenia roślinnego i zwierzęcego, a także żywności. Odnajdą się tutaj osoby, którym nie są obce zagadnienia matematyczne i przyrodnicze, a także osoby skrupulatne i sumienne, które zawodowo chciałyby pracować w laboratorium. Pamiętaj, że zajęcia odbywają się w przystosowanych do tego pracowniach. Studenci odbywają praktyki zawodowe.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Analityka z diagnostyką molekularną możemy podzielić na:
Kierunek analityka z diagnostyką molekularną umożliwi Ci zgłębianie nauk ścisłych, również o podłożu medycznym. Będziesz miał/a okazję zapoznać się z technikami badawczo-pomiarowymi w ocenie środowiska, anatomią i fizjologią człowieka, diagnostyką biochemiczną, klasyczną i molekularną, diagnostyką mikrobiologiczną. Zajęcia w dużej części odbywają się w nowocześnie wyposażonych laboratoriach.
Studenci szczycą się umiejętnościami analitycznymi i diagnostycznymi podczas pracy w laboratoriach różnego typu, opracowują statystyczne dane medyczne. Rozwijają zdolności komunikacyjne, a także predyspozycje językowe, co ułatwia badawczą współpracę o charakterze międzynarodowym.
Dalsza część artykułu pod reklamą
ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ANALITYKA Z DIAGNOSTYKĄ MOLEKULARNĄ?
Studia na kierunku Analityka z diagnostyką molekularną trwają 3 lata (studia I stopnia).
Dalsza część artykułu pod reklamą
JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ANALITYKA Z DIAGNOSTYKĄ MOLEKULARNĄ?
Studia na kierunku analityka z diagnostyką molekularną to odpowiedź współczesnego rynku pracy. Absolwenci są przygotowani do wykonywania analizy materiału biologicznego, między innymi klinicznego, pochodzenia roślinnego i zwierzęcego czy żywności.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Analityka z diagnostyką molekularną:
branża kosmetyczna
branża farmaceutyczna
branża żywnościowa
laboratoria badawcze
instytuty naukowe
Absolwenci szczycą się zdolnościami analityczno-diagnostycznymi i badawczymi. Przeprowadzają badania o podłożu molekularnym, mikrobiologicznym, biochemicznym, instrumentalnym. Znajdują pracę zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Poziom i forma studiów
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
ul. Rzemieślnicza 5 ,
81-855 Sopothttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=sopocka%20szko%C5%82a%20wy%C5%BCszahttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/e3ff6-sans-studia-trojmiasto.jpgSopocka Akademia Nauk Stosowanych
ul. Bankowa 5 w Katowicachhttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJq50dkTbOFkcR6qGXE6SyeGohttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/61beb-us-studia-katowice.jpgUniwersytet Śląski w Katowicach
ul. Koszykowa 86; ,
02-008 Warszawahttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ9fSNrpbMHkcR9efpda02X_0https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6fd17-polsko-japońska-akademia-technik-komputerowych.jpgPolsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie