1. Typ i tryb studiów
Diagnostyka ekoprzestępczości to kierunek, który obejmuje treści z zakresu nauk technicznych, humanistycznych, ścisłych, gospodarki przestrzennej oraz informatycznych.
Studia na kierunku diagnostyka ekoprzestępczości możemy podzielić na:
2. Forma:
Powyższy kierunek można realizować w trybie stacjonarnym. Wykłady oraz ćwiczenia prowadzone są w siedzibie Uczelni 5 dni w tygodniu. Godziny zajęć ustalone są w planie przygotowywanym na każdy semestr.
2. Program studiów i przedmioty
Program zajęć to innowacyjne zagadnienia w zakresie walki z naruszeniami przepisów środowiskowych. Celem kształcenia jest przekazanie słuchaczom wiedzy w ramach działań prewencyjnych ekoprzestępczości czy zarządzania zasobami wód i prawa wodnego.
W programie studiów na kierunku diagnostyka ekoprzestępczości uwzględniono takie przedmioty w zakresie np.:
-
przestępstw przeciwko bioróżnorodności,
-
prawnych form ochrony przyrody,
-
diagnostyki przestępczości,
-
działań przestępczych w gospodarce przestrzennej.
3. Nabywane umiejętności
W czasie studiów na kierunku diagnostyka ekoprzestępczości studenci uczą się technik wykrywania oraz zapobiegania przestępstwom obejmującym niebezpieczne substancje i gospodarkę przestrzenną.
Absolwenci potrafią samodzielnie prowadzić sprawy w zakresie przeciwdziałania przestępstw czy wykroczeń. Wykonują kontrole, interwencje i realizują działania ograniczające przestępczość środowiskową.
4. Dla kogo ten kierunek
Diagnostyka ekoprzestępczości przeznaczone są dla osób zainteresowanych bezpieczeństwem państwa. To także doskonała propozycja dla kandydatów specjalizujących się zarówno w naukach ścisłych, przyrodniczych, jak i humanistycznych.
5. Gdzie studiować diagnostyka ekoprzestępczości
Popularne uczelnie, na których można studiować kierunek diagnostyka ekoprzestępczości: