Kierunki studiów obejmujące tematykę grafiki artystycznej są skoncentrowane na rozwijaniu umiejętności praktycznych i teoretycznych. Studenci uczą się technik rysunkowych, rozwijają umiejętności obserwacji i przedstawiania rzeczywistości.
Uczą się programów do tworzenia grafiki cyfrowej, takich jak Adobe Photoshop, Illustrator czy CorelDraw. Tworzą także animacje 2D i 3D, poznając podstawy modelowania i renderowania.
Zapoznają się ze studium historii sztuki, analizy dzieł sztuki oraz zasadami i pojęciami teorii sztuki. Praktyczne zajęcia obejmują różne techniki artystyczne, rozwijanie indywidualnego stylu i ekspresji. Studenci realizują też staże i praktyki w instytucjach artystycznych, galeriach czy agencjach reklamowych.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku grafika artystyczna możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Absolwenci potrafią precyzyjnie posługiwać się technikami rysunkowymi i malarskimi. Znają metody, takie jak litografia, akwaforta czy linoryt. Tworzą oryginalne prace graficzne przy użyciu tych tradycyjnych metod.
Biegle obsługują programy graficzne i tworzą grafiki komputerowe, ilustracje cyfrowe. Projektują interaktywne aplikacje, strony internetowe i gry komputerowe. Pracują też z narzędziami do tworzenia interfejsów użytkowników.
Samodzielnie planują, organizują i realizują projekty artystyczne. Potrafią pracować w zespołach projektowych, koordynować działania i zarządzać czasem.