Dodaj do ulubionych

Art & design studia - kierunek studiów

Studia na kierunku art & design to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

Art & design to studia artystyczne zadedykowane osobom chcącym rozwinąć unikalne kompetencje plastyczne. Studenci otrzymują również gruntowne wykształcenie teoretyczne, które pozwoli na bardziej świadomy rozwój artystyczny. Przyszli absolwenci tego kierunku poznają nowoczesne narzędzia wspierające projektowanie. Uczą się również, jak swój artystyczny potencjał wykorzystywać w sztukach projektowych związanych z niemal każdą dziedziną życia.

Biura projektowe, agencje marketingowe, reklamowe czy PR – wszędzie tam mogą liczyć na zatrudnienie absolwenci kierunku takiego jak art & design. Część osób po zakończeniu kształcenia poświęca się również samodzielnej działalności artystycznej.

 

Co jest uwzględniane w procesie rekrutacyjnym?

Żeby dostać się na studia na kierunku art&design należy zaprezentować komisji zestaw prac zawierających wybrane prace prezentujące umiejętności i zainteresowania kandydata z zakresu sztuk wizualnych. Należy również odbyć rozmowę kwalifikacyjną.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ART & DESIGN

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Jednostka prowadząca

Art & design stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku art & design

Art & design - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

ART & DESIGN STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

ART & DESIGN STUDIA II STOPNIA

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku art & design

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Studia II stopnia

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku art&design

Program studiów i przedmioty

Jakich zajęć możesz oczekiwać po podjęciu studiów na kierunku art & design? Twórczych, rozwijających wyobraźnie i poszerzających otwartość artystyczną. Kierunek ten łączy w sobie pięć osobnych gałęzi sztuki, aby każdy ze studentów mógł znaleźć drogę, którą chciałby w przyszłości podążać.

W toku studiów poznasz wszystkie techniki malarskie stosowane na przestrzeni wieków przez najsłynniejszych malarzy. Nauczysz się obsługi programów komputerowych umożliwiających tworzenie własnej grafiki czy animacji. Będziesz także tworzyć rzeźby w rozmaitych materiałach, aby na własnej skórze przekonać się, jaki produkt nadaje się do wykonania danego dzieła.

Pod czujnym nadzorem wykwalifikowanych artystycznie wykładowców wyeliminujesz pojawiające się w twoich pracach błędy, powoli dążąc do perfekcji, aby ostatecznie ją osiągnąć. Poza wiedzą czysto praktyczną, poznasz historię ludzi tworzących sztukę. Zagłębisz skład materiałów, których będziesz używać zarówno na zajęciach, jak i w przyszłej pracy.

Zostaniesz wtajemniczony w rynek pracy obejmujący obszar twoich zainteresowań – poprzez poznanie oczekiwań potencjalnych pracodawców, będziesz mógł rozwijać się w najbardziej pożądanym i opłacalnym kierunku.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • projektowania nadruków i nanoszenia ich na odzież metodą sitodruku
 • wykonywania przedmiotów użytkowych gospodarstwa domowego
 • projektowania przy użyciu programów graficznych
 • typografii
 • tworzenia ręcznych i komputerowych ilustracji
 • projektowania przestrzeni
 • fotografii artystycznej
 • rejestracji i montażu wideo

Jak wyglądają studia na kierunku art & design?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek art & design można realizować jedynie w trybie stacjonarnym, który będzie odpowiednim wyborem dla osób, które mogą pozwolić sobie na codzienną obecność na uczelni i w pełni poświęcić się zdobywaniu wykształcenie.

 

Studia na kierunku art & design możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Powyższe studia będą realizować program z zakresu nauk artystycznych i kulturowych, dzięki czemu zdobędziesz wszechstronne wykształcenie w tych dziedzinach.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy aplikują na kierunek art & design będą mieli okazję ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę z obszaru nauk artystycznych i szeroko pojętej sztuki. W planie znajdzie się wiele ciekawych zajęć związanych z powyższą tematyką, między innymi:

 

 • Filozofia z elementami estetyki
 • Animacja kultury
 • Animacja artystyczna
 • Multimedia

 

Jako student zaznajomisz się także z historią sztuki oraz specyfiką sztuki i kultury współczesnej. Ponadto, dowiesz się więcej na temat teorii sztuki oraz poznasz różnorodne zagadnienia filozoficzne.

 

3. Nabywane umiejętności

Ze względu na praktyczny wymiar studiów na kierunku art & design wykształcisz wiele cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej.

Przede wszystkim, skupisz się na doskonaleniu swoich zdolności artystycznych. Tym samym nauczysz się fotografii artystycznej, grafiki projektowej, a także poznasz techniki malarskie. Studenci dowiedzą się także w jaki sposób analizować i interpretować działa sztuki. Program nauczania zakłada również realizacje lektoratu z języka angielskiego, dzięki któremu rozwiniesz swoje kompetencje językowe.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Nie ma na świecie niczego bardziej kontrowersyjnego, wzbudzającego więcej różnorodnych, skrajnych emocji i odbieranego w sposób subiektywny, niż sztuka. Zagłębiając się w sylwetki najwybitniejszych artystów można dojść do wniosku, że byli to ludzie ekscentryczni, zdecydowanie wybijający się swoją osobowością wśród szarego tłumu.

Nie ma w tym nic dziwnego, wszak żadne z tworów sztuki, aby zasłynąć, nie mogą być czymś banalnym. Istnieje nieskończona ilość sposobów wyrażania siebie poprzez działalność artystyczną - począwszy od abstrakcyjnych obrazów, na których widocznych jest zaledwie kilka pociągnięć pędzla, na elementach sztuki użytkowej tworzących wystrój naszego mieszkania skończywszy.

Jeśli nosisz w sobie pokłady twórczych myśli, które chciałbyś spożytkować w artystyczny sposób szlifując potencjał pod okiem ekspertów, a ogrom twojej wyobraźni jest nieograniczony – studia na kierunku art & design są stworzone dla ciebie.

 

5. Gdzie studiować art & design

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek art & design:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku art & design trwają 2 lata (studia II stopnia).

Studia drugiego stopnia na kierunku art & design trwają dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra, który otworzy przed tobą wiele zawodowych drzwi.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku art&design?

Praca po studiach

Co po studiach, czyli gdzie podejmiesz pracę jako absolwent studiów na kierunku art&design? Mylą się ci, którzy uparcie twierdzą, że artysta nigdy nie będzie w stanie utrzymać się za zarobione w swojej dziedzinie pieniądze. Wybór pracy jest ogromny.

Zdobytej w toku studiów umiejętności pracy z programami graficznymi zawdzięczysz możliwość pracy przy projektowaniu gier komputerowych, tworzenia ilustracji do gazet i magazynów, nanoszenia druku własnego autorstwa na koszulki, a także wykonywania i sprzedawania swoich projektów. Bez problemu podejmiesz pracę jako "wolny strzelec" w branży malarskiej oraz fotograficznej.

Jeśli lepiej czujesz się w bardziej pragmatycznej i praktycznej stronie sztuki - podejmiesz współpracę z firmami zajmującymi się produkcją mebli i innych przedmiotów używanych w gospodarstwie domowym. Pracodawcy z kręgu IT docenią twoją pomoc przy tworzeniu wizualnego aspektu stron internetowych.

 

Absolwent kierunku art&design znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • projektant wnętrz
 • projektant i wytwórca przedmiotów użytkowych
 • malarz
 • fotograf
 • grafik komputerowy
 • twórca ilustracji

Zobacz inne kierunki Biologiczne i przyrodnicze

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ART & DESIGN

Komentarze (0)