Art & design studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Nie ma na świecie niczego bardziej kontrowersyjnego, wzbudzającego więcej różnorodnych, skrajnych emocji i odbieranego w sposób subiektywny, niż sztuka. Zagłębiając się w sylwetki najwybitniejszych artystów można dojść do wniosku, że byli to ludzie ekscentryczni, zdecydowanie wybijający się swoją osobowością wśród szarego tłumu. Nie ma w tym nic dziwnego, wszak żadne z tworów sztuki, aby zasłynąć, nie mogą być czymś banalnym. Istnieje nieskończona ilość sposobów wyrażania siebie poprzez działalność artystyczną - począwszy od abstrakcyjnych obrazów, na których widocznych jest zaledwie kilka pociągnięć pędzla, na elementach sztuki użytkowej tworzących wystrój naszego mieszkania skończywszy. Jeśli nosisz w sobie pokłady twórczych myśli, które chciałbyś spożytkować w artystyczny sposób szlifując potencjał pod okiem ekspertów, a ogrom twojej wyobraźni jest nieograniczony – studia na kierunku art & design są stworzone dla ciebie.

 

Program studiów i przedmioty

Jakich zajęć możesz oczekiwać po podjęciu studiów na kierunku art & design? Twórczych, rozwijających wyobraźnie i poszerzających otwartość artystyczną. Kierunek ten łączy w sobie pięć osobnych gałęzi sztuki, aby każdy ze studentów mógł znaleźć drogę, którą chciałby w przyszłości podążać. W toku studiów poznasz wszystkie techniki malarskie stosowane na przestrzeni wieków przez najsłynniejszych malarzy. Nauczysz się obsługi programów komputerowych umożliwiających tworzenie własnej grafiki czy animacji. Będziesz także tworzyć rzeźby w rozmaitych materiałach, aby na własnej skórze przekonać się, jaki produkt nadaje się do wykonania danego dzieła. Pod czujnym nadzorem wykwalifikowanych artystycznie wykładowców wyeliminujesz pojawiające się w twoich pracach błędy, powoli dążąc do perfekcji, aby ostatecznie ją osiągnąć. Poza wiedzą czysto praktyczną, poznasz historię ludzi tworzących sztukę. Zagłębisz skład materiałów, których będziesz używać zarówno na zajęciach, jak i w przyszłej pracy. Zostaniesz wtajemniczony w rynek pracy obejmujący obszar twoich zainteresowań – poprzez poznanie oczekiwań potencjalnych pracodawców, będziesz mógł rozwijać się w najbardziej pożądanym i opłacalnym kierunku.

 

Praca po studiach

Co po studiach, czyli gdzie podejmiesz pracę jako absolwent studiów na kierunku art&design? Mylą się ci, którzy uparcie twierdzą, że artysta nigdy nie będzie w stanie utrzymać się za zarobione w swojej dziedzinie pieniądze. Wybór pracy jest ogromny. Zdobytej w toku studiów umiejętności pracy z programami graficznymi zawdzięczysz możliwość pracy przy projektowaniu gier komputerowych, tworzenia ilustracji do gazet i magazynów, nanoszenia druku własnego autorstwa na koszulki, a także wykonywania i sprzedawania swoich projektów. Bez problemu podejmiesz pracę jako "wolny strzelec" w branży malarskiej oraz fotograficznej. Jeśli lepiej czujesz się w bardziej pragmatycznej i praktycznej stronie sztuki - podejmiesz współpracę z firmami zajmującymi się produkcją mebli i innych przedmiotów używanych w gospodarstwie domowym. Pracodawcy z kręgu IT docenią twoją pomoc przy tworzeniu wizualnego aspektu stron internetowych.

WAŻNE TEMATY

Co jest uwzględniane w procesie rekrutacyjnym?

Żeby dostać się na studia na kierunku art&design należy zaprezentować komisji zestaw prac zawierających wybrane prace prezentujące umiejętności i zainteresowania kandydata z zakresu sztuk wizualnych. Należy również odbyć rozmowę kwalifikacyjną.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ART&DESIGN

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

UCZELNIE, GDZIE ART&DESIGN JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU ART&DESIGN

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
  Województwo
  SORTOWANIE:

  Nic nie znaleziono

  Zobacz inne kierunki Biologiczne i przyrodnicze

  Typ studiów
  Województwo
  SORTOWANIE:

  Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku art&design

  Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • projektowania nadruków i nanoszenia ich na odzież metodą sitodruku
  • wykonywania przedmiotów użytkowych gospodarstwa domowego
  • projektowania przy użyciu programów graficznych
  • typografii
  • tworzenia ręcznych i komputerowych ilustracji
  • projektowania przestrzeni
  • fotografii artystycznej
  • rejestracji i montażu wideo

  Jak wyglądają studia na kierunku art & design?

   

  1. Typ i tryb studiów

  Kierunek art & design można realizować jedynie w trybie stacjonarnym, który będzie odpowiednim wyborem dla osób, które mogą pozwolić sobie na codzienną obecność na uczelni i w pełni poświęcić się zdobywaniu wykształcenie.

  Powyższe studia będą realizować program z zakresu nauk artystycznych i kulturowych, dzięki czemu zdobędziesz wszechstronne wykształcenie w tych dziedzinach.

   

  2. Program studiów i przedmioty

  Studenci, którzy aplikują na kierunek art & design będą mieli okazję ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę z obszaru nauk artystycznych i szeroko pojętej sztuki. W planie znajdzie się wiele ciekawych zajęć związanych z powyższą tematyką, między innymi:

  • Filozofia z elementami estetyki
  • Animacja kultury
  • Animacja artystyczna
  • Multimedia

  Jako student zaznajomisz się także z historią sztuki oraz specyfiką sztuki i kultury współczesnej. Ponadto, dowiesz się więcej na temat teorii sztuki oraz poznasz różnorodne zagadnienia filozoficzne.

   

  3. Nabywane umiejętności

  Ze względu na praktyczny wymiar studiów na kierunku art & design wykształcisz wiele cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej.

  Przede wszystkim, skupisz się na doskonaleniu swoich zdolności artystycznych. Tym samym nauczysz się fotografii artystycznej, grafiki projektowej, a także poznasz techniki malarskie. Studenci dowiedzą się także w jaki sposób analizować i interpretować działa sztuki. Program nauczania zakłada również realizacje lektoratu z języka angielskiego, dzięki któremu rozwiniesz swoje kompetencje językowe.

  Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

  Studia drugiego stopnia na kierunku art & design trwają dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra, który otworzy przed tobą wiele zawodowych drzwi.

  Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku art&design?

  Absolwent kierunku art&design znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • projektant wnętrz
  • projektant i wytwórca przedmiotów użytkowych
  • malarz
  • fotograf
  • grafik komputerowy
  • twórca ilustracji

  MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ART&DESIGN

  Komentarze (0)