Art & design studia - kierunek studiów

Nie ma na świecie niczego bardziej kontrowersyjnego, wzbudzającego więcej różnorodnych, skrajnych emocji i odbieranego w sposób subiektywny, niż sztuka. Zagłębiając się w sylwetki najwybitniejszych artystów można dojść do wniosku, że byli to ludzie ekscentryczni, zdecydowanie wybijający się swoją osobowością wśród szarego tłumu. Nie ma w tym nic dziwnego, wszak żadne z tworów sztuki, aby zasłynąć, nie mogą być czymś banalnym. Istnieje nieskończona ilość sposobów wyrażania siebie poprzez działalność artystyczną - począwszy od abstrakcyjnych obrazów, na których widocznych jest zaledwie kilka pociągnięć pędzla, na elementach sztuki użytkowej tworzących wystrój naszego mieszkania skończywszy. Jeśli nosisz w sobie pokłady twórczych myśli, które chciałbyś spożytkować w artystyczny sposób szlifując potencjał pod okiem ekspertów, a ogrom twojej wyobraźni jest nieograniczony – studia na kierunku art & design są stworzone dla ciebie.

Jakich zajęć możesz oczekiwać po podjęciu studiów na kierunku art & design? Twórczych, rozwijających wyobraźnie i poszerzających otwartość artystyczną. Kierunek ten łączy w sobie pięć osobnych gałęzi sztuki, aby każdy ze studentów mógł znaleźć drogę, którą chciałby w przyszłości podążać. W toku studiów poznasz wszystkie techniki malarskie stosowane na przestrzeni wieków przez najsłynniejszych malarzy. Nauczysz się obsługi programów komputerowych umożliwiających tworzenie własnej grafiki czy animacji. Będziesz także tworzyć rzeźby w rozmaitych materiałach, aby na własnej skórze przekonać się, jaki produkt nadaje się do wykonania danego dzieła. Pod czujnym nadzorem wykwalifikowanych artystycznie wykładowców wyeliminujesz pojawiające się w twoich pracach błędy, powoli dążąc do perfekcji, aby ostatecznie ją osiągnąć. Poza wiedzą czysto praktyczną, poznasz historię ludzi tworzących sztukę. Zagłębisz skład materiałów, których będziesz używać zarówno na zajęciach, jak i w przyszłej pracy. Zostaniesz wtajemniczony w rynek pracy obejmujący obszar twoich zainteresowań – poprzez poznanie oczekiwań potencjalnych pracodawców, będziesz mógł rozwijać się w najbardziej pożądanym i opłacalnym kierunku.

Co po studiach, czyli gdzie podejmiesz pracę jako absolwent studiów na kierunku art&design? Mylą się ci, którzy uparcie twierdzą, że artysta nigdy nie będzie w stanie utrzymać się za zarobione w swojej dziedzinie pieniądze. Wybór pracy jest ogromny. Zdobytej w toku studiów umiejętności pracy z programami graficznymi zawdzięczysz możliwość pracy przy projektowaniu gier komputerowych, tworzenia ilustracji do gazet i magazynów, nanoszenia druku własnego autorstwa na koszulki, a także wykonywania i sprzedawania swoich projektów. Bez problemu podejmiesz pracę jako "wolny strzelec" w branży malarskiej oraz fotograficznej. Jeśli lepiej czujesz się w bardziej pragmatycznej i praktycznej stronie sztuki - podejmiesz współpracę z firmami zajmującymi się produkcją mebli i innych przedmiotów używanych w gospodarstwie domowym. Pracodawcy z kręgu IT docenią twoją pomoc przy tworzeniu wizualnego aspektu stron internetowych.

WAŻNE TEMATY

Co jest uwzględniane w procesie rekrutacyjnym?

Żeby dostać się na studia na kierunku art&design należy zaprezentować komisji zestaw prac zawierających wybrane prace prezentujące umiejętności i zainteresowania kandydata z zakresu sztuk wizualnych. Należy również odbyć rozmowę kwalifikacyjną.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ART&DESIGN

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Biologiczne i przyrodnicze

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku art&design

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • projektowania nadruków i nanoszenia ich na odzież metodą sitodruku
 • wykonywania przedmiotów użytkowych gospodarstwa domowego
 • projektowania przy użyciu programów graficznych
 • typografii
 • tworzenia ręcznych i komputerowych ilustracji
 • projektowania przestrzeni
 • fotografii artystycznej
 • rejestracji i montażu wideo

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku art&design?

Absolwent kierunku art&design znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • projektant wnętrz
 • projektant i wytwórca przedmiotów użytkowych
 • malarz
 • fotograf
 • grafik komputerowy
 • twórca ilustracji

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ART&DESIGN

Komentarze (0)