Nauki farmaceutyczne studia – kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Farmacja przez wielu bywa nazywana „małą medycyną”. Nie bez powodu, bowiem materiał jaki trzeba przyswoić podczas edukacji na studiach farmaceutycznych nie różni się znacznie objętością i poziomem trudności od wykładanego na studiach medycznych. Pomimo faktu, że zarówno specyfika obu zawodów, jak i średnie zarobki znacznie się różnią, istnieje szereg chętnych do zgłębiania wszystkich tajników farmacji – dla nich właśnie powstały studia na kierunku nauki farmaceutyczne. Otwierają one furtkę do możliwości obcowania z preparatami pochodzenia naturalnego i chemicznego, wykorzystywanymi w profilaktyce zdrowotnej i leczeniu zarówno na wstępnych etapach produkcji, jak i sprzedaży, dystrybucji oraz wdrażania na rynek. Nauczyciele od zawsze chwalili twoje zdolności do nauki biologii i chemii? Jesteś zafascynowany wpływem niepozornych na pierwszy rzut oka roślin na ludzki organizm? Lubisz wyzwania i oczekujesz od studiów ich nowej dawki? Jeśli tak, to studia na kierunku nauki farmaceutyczne są stworzone dla ciebie!

 

Program studiów i przedmioty

Jaką wiedzą i umiejętnościami będziesz mógł się pochwalić po ukończeniu studiów na kierunku nauki farmaceutyczne? Bardzo obszerną i skomplikowaną, której prezentacja wzbudzi podziw u nie jednej osoby z nią skonfrontowanej. Będziesz musiał przygotować się na wyczerpujące godziny nauki złożonych medycznych przedmiotów, bez których twoja dalsza nauka kierunkowa nie miałaby prawa bytu. Zagłębisz anatomię, poznając funkcję skomplikowanych mechanizmów działających w ciele wszystkich organizmów żywych. Genetyka, uchodząca za największy postrach studentów medycyny także nie będzie mogła pozostać ci obca. Od podszewki poznasz fizjologię ludzką, co będzie filarem wiedzy czysto farmaceutycznej. Dzięki niej zrozumiesz przyczyny reakcji alergicznych na niektóre składniki leków, sposób funkcjonowania jednostki chorej oraz wpływ wybranych substancji chemicznych na samopoczucie pacjenta. Ważną rolę odgrywa poznanie podstawowych działań prewencyjnych poprzez stosowanie odpowiednich preparatów.

 

Praca po studiach

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent studiów na kierunku nauki farmaceutyczne? Kiedy już przejdziesz przez trudy nauki, będziesz mógł doświadczyć trudów wyboru dalszej ścieżki zawodowej, o ile nie jesteś jeszcze ukierunkowany w żadną jej stronę. Z powodzeniem podejmiesz pracę w laboratoriach medycznych, gdzie fachowym okiem ocenisz sens wprowadzania substancji o określonym składzie na rynek. Jeśli cenisz sobie kontakt z klientem, zostaniesz farmaceutą albo przedstawicielem handlowym reklamującym nowe preparaty zachwalając ich niemal cudowne właściwości. Będziesz mógł także zostać inspektorem farmaceutycznym w jednostkach kontrolno-pomiarowych i czuwać nad przestrzeganiem prawa w zakresie szeroko pojętego wdrażania leków do obrotu.

WAŻNE TEMATY

Co zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku nauki farmaceutyczne, w procesie rekrutacji na większości uczelni brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język obcy nowożytny, matematyka, biologia, chemia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK NAUKI FARMACEUTYCZNE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU NAUKI FARMACEUTYCZNE

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Medyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując nauki farmaceutyczne

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • kierowania zespołami oraz placówkami ochrony zdrowia publicznego,
 • wytwarzania leków i materiałów medycznych oraz badawczo-rozwojowymi,
 • inspekcji w obszarze farmacji i ochrony zdrowia
 • farmakologii, toksykologii, chemii
 • epidemiologii i higieny
 • biotechnologii farmaceutycznej

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku nauki farmaceutyczne

Absolwent kierunku nauki farmaceutyczne znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • aptece ogólnej oraz szpitalnej
 • hurtowni farmaceutycznej
 • zakładzie opieki zdrowotnej prowadzącym badania kliniczne
 • inspektor farmaceutyczny w jednostce kontrolno-pomiarowej
 • branży kosmetycznej
 • przedstawiciel handlowy zajmujący się wdrażaniem produktów farmaceutycznych na rynek

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU NAUKI FARMACEUTYCZNE

Komentarze (0)