Telekomunikacja - Warszawa

Telekomunikacja - Warszawa

Studia na kierunku telekomunikacja w Warszawie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Telekomunikacja stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 2 lata
forma: stacjonarne

Telekomunikacja w Warszawie - uczelnie publiczne


28.05.2024

Telekomunikacja studia Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

Telekomunikacja w Warszawie to 3,5-letnie studia I stopnia (inżynierskie) oraz 2-letnie studia II stopnia (magisterskie), których program oferuje 3 różne specjalności. Studia można podjąć na 1 uczelni w formie stacjonarnej (dziennej).

Telekomunikacja - Warszawa
Studia na kierunku telekomunikacja w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Opis kierunku

Telekomunikacja to kierunek stworzony z myślą o umysłach ścisłych. Studenci otrzymują obszerne wykształcenie inżynieryjne, ucząc się między innymi, jak powinno wyglądać sprawne przekazywanie informacji na odległość. Dziś bowiem każdego dnia posługujemy się zdobyczami współczesnej telekomunikacji – za każdym razem, gdy sięgamy po smartfony lub korzystamy z Internetu.

Studenci w trakcie studiów poznają metody pozwalające na tworzenie specjalistycznych oprogramowań wykorzystywanych w telekomunikacji. Na absolwentów tego kierunku czekać będzie praca w sektorze IT – firmach informatycznych czy telekomunikacyjnych.

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku telekomunikacja w Warszawie rozpocznie się 3 czerwca 2024 r. i potrwa do 28 sierpnia 2024 r. | Telekomunikacja Warszawa - terminy rekrutacji >

Gdzie studiować kierunek telekomunikacja w Warszawie

Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku telekomunikacja możesz podjąć na 1 uczelni publicznejPolitechnice Warszawskiej (Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych PW).

Kierunek telekomunikacja - uczelnie w Warszawie

Sprawdź

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek telekomunikacja w Warszawie

Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku telekomunikacja od kilku lat znajdują się w czołówce najpopularniejszych ścieżek kształcenia. W praktyce oznacza to, że liczba osób chętnych na rozpoczęcie studiów znacznie może przekraczać liczbę utworzonych miejsc. By znaleźć się w gronie osób przyjętych na studia telekomunikacyjne, swoje przygotowania do egzaminów maturalnych powinieneś zacząć odpowiednio wcześnie. Wśród przedmiotów, które będziesz zdawać na maturze, powinny się obligatoryjnie znaleźć: matematyka, fizyka lub fizyka oraz astronomia. Nie zapomnij również o jak najlepszym przygotowaniu z dowolnie wybranego języka obcego nowożytnego.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku telekomunikacja w Warszawie

Studia na kierunku telekomunikacja w Warszawie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają trzy i pół roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Poziom i tryb studiów

Uczelnie w Warszawie - kierunek telekomunikacja:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Warszawska (Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych PW) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Program studiów i przedmioty

Studia inżynierskie w Warszawie na kierunku telekomunikacja mają bardzo rozbudowaną podstawę programową. Musi ona obejmować bowiem podstawowe zagadnienia ścisłe związane z matematyką i fizyką. To obligatoryjny punkt wyjścia, którego dogłębne poznanie pozwoli na rozwijanie wiedzy i umiejętności ściśle związanej z telekomunikacją. W siatce dydaktycznej studiów telekomunikacyjnych znajdują się zatem przedmioty takie jak: systemy telekomunikacyjne, czy projektowanie urządzeń elektronicznych. Każdy, kto decyduje się na studia na kierunku telekomunikacja, musi mieć świadomość, że czeka go wiele fascynujących, ale przede wszystkim intensywnych godzin kształcenia.

W programie studiów na kierunku telekomunikacja znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • analiza matematyczna;
 • rachunek prawdopodobieństwa;
 • fizyka;
 • czy informatyka.

 

Doskonałe opanowanie podstaw ścisłych pozwoli studentom na świadome projektowanie, budowanie i rozwijanie sieci telekomunikacyjnych i teleinformatycznych. Przyszli inżynierowie podczas wszystkich lat nauki otrzymują unikatowe wykształcenie, które czyni ich ekspertami w świecie zdominowanym przez telekomunikację.

Studia telekomunikacyjne w Warszawie wiążą się także z wyborem ścieżki specjalizacyjnej, która znacznie ukierunkuje wykształcenie przyszłych inżynierów. W ofercie studiów na kierunku telekomunikacja znalazły się zatem specjalizacje takie jak:

 • techniki bezprzewodowe i multimedialne;
 • techniki teleinformatyczne.

 

To bardzo ważne, by wybrać specjalizację z myślą o przyszłym miejscu zatrudnienia.

Ile trwają studia na kierunku telekomunikacja w Warszawie

Ile trwają studia na kierunku telekomunikacja w Warszawie

Studia na kierunku telekomunikacja w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Sprawdź

Telekomunikacja w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier
studia II stopnia 2 lata magister inżynier
Jaka praca po telekomunikacji

Jaka praca po telekomunikacji

Osoby, które wybierają studia na kierunku telekomunikacja, nie powinny martwić się o swoje perspektywy zatrudnienia w przyszłości. Branża telekomunikacja nieustannie rozwija się nie tylko w Polsce, lecz przede wszystkim na arenie międzynarodowej, co otwiera przed absolwentami tego kierunku wiele interesujących możliwości zawodowego rozwoju.

Specjaliści do spraw telekomunikacji otrzymują szeroki wachlarz umiejętności związany z projektowaniem, programowaniem i eksploatacją urządzeń elektronicznych oraz rozbudowanych systemów telekomunikacyjnych. Osoby, które kończą studia na tym kierunku, świetnie odnajdą się w wielu różnorodnych instytucjach, gdzie dominującą rolę odgrywają aspekty telekomunikacyjne.

Studia w Warszawie na kierunku telekomunikacja przygotowują przykładowo do pracy w:

 • przedsiębiorstwach telekomunikacyjnych;
 • firmach świadczących usługi telekomunikacyjne (operatorzy sieci komórkowych itd.);
 • ośrodkach naukowo-badawczych;
 • instytucjach wdrożeniowych;
 • centrach przetwarzania informacji;
 • firmach informatycznych;
 • biurach projektujących specjalistyczne oprogramowania itd.

 

Pamiętaj, że twoja kariera jako specjalisty do spraw telekomunikacji zależeć będzie od twoich indywidualnych ambicji oraz zainteresowań, a swoją karierę będziesz mógł z powodzeniem rozwijać na arenie międzynarodowej.

 

Ile zarabiają absolwenci kierunku studiów telekomunikacja

Po ukończeniu studiów na kierunku Telekomunikacja absolwenci mają przed sobą wiele możliwości zawodowych. Do najczęściej wybieranych miejsc pracy możemy zaliczyć m.in. firmy telekomunikacyjne i informatyczne, centra przetwarzania informacji, ośrodki naukowo-badawcze, przedsiębiorstwa świadczące usługi telekomunikacyjne, biurach odpowiedzialnych za oprogramowania, a także w instytucjach wdrożeniowych. Część studentów decyduje się również na karierę naukową. Niektóre z zawodów wybierane przez studentów Telekomunikacji to m.in. specjalista do spraw telekomunikacji, a także pracownik naukowo-badawczy. Czym zajmują się na co dzień oraz ile wynoszą ich średnie miesięczne wynagrodzenia?

 

Specjalista do spraw telekomunikacji

Po ukończeniu studiów na kierunku Telekomunikacja jako absolwent możesz podjąć zatrudnienie jako specjalista do spraw telekomunikacji. Czym się zajmuje? Specjalista do spraw telekomunikacji odpowiada m.in. za tworzenie, a także konfigurację systemów telekomunikacyjnych. Może on również udzielać wsparcia technicznego w sytuacjach pojawiających się np. problemów z siecią. Mediana zarobków elektronika wynosi około 5580 zł brutto miesięcznie.

 

Pracownik naukowo-badawczy 

Absolwenci kierunku studiów Telekomunikacja mogą również podjąć zatrudnienie na uczelni i kontynuować ścieżkę naukową. Pracownik naukowo-badawczy na co dzień zajmuje się pracą nad podjętymi badaniami naukowymi oraz prowadzeniem zajęć dydaktycznych dla studentów. Pracownicy naukowi mogą również brać udział w konferencjach naukowych. Mediana zarobków pracownika naukowo-badawczego wynosi około 5370 zł brutto miesięcznie.

Źródło: wynagrodzenia.pl (listopad 2021)  

 

*Pamiętaj, że są to tylko orientacyjne zarobki i w rzeczywistości mogą się one różnić pomiędzy sobą. Wpływ na to ma wiele czynników. Wahania pomiędzy stawkami uzależnione są m.in. od wykształcenia, stażu pracy, doświadczenia, znajomości języków lub nawet miejsca pracy. Wynagrodzenia mogą różnić się między poszczególnymi województwami, a nawet miastami. 

Jak wygląda rekrutacja na telekomunikację w Warszawie

Telekomunikacja - rekrutacja na uczelniach w Warszawie:

sprawdź rekrutacja na studia w Warszawie

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Telekomunikacja Warszawa studia i stopnia

Telekomunikacja Warszawa studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Telekomunikacja Warszawa studia stacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku telekomunikacja w Warszawie

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Telekomunikacja w Warszawie

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

Pokaż wszystkie

Jakie opinie mają studia na kierunku telekomunikacja w Warszawie?

Studia na kierunku telekomunikacja to bez wątpienia jedna z najbardziej przyszłościowych ścieżek kształcenia.

Patrycja, studentka drugiego roku, przekonuje:

Chciałabym zachęcić więcej dziewczyn do podejmowania studiów takich jak telekomunikacja. To czas, który wypełniają inspirujące zajęcia. Wiem, że jestem dobra w tym, co robię, matematyka i fizyka od zawsze były moją mocną stroną. Poza tym na uczelni panuje atmosfera wsparcia i pomocy, więc tym bardziej nie ma żadnych powodów do obaw!

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Telekomunikacja w miastach

Nadchodzące wydarzenia