Telekomunikacja studia - kierunek studiów

Sieci stacjonane oraz mobilne, a także multimedia stosowane w telekomuniakcji to jedne z wielu przykładów zastosowania tej dziedziny nauki. Analizowanie oraz przetwarzanie sygnałów czy projektowanie sieci telekomunikacyjnych to jedne z zadań, które czekają na Ciebie w ramach studiów na kierunku Telekomunikacja! Jeżeli zatem Twoją mocną strona są nauki ścisłe to Telekomunikacja może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Telekomunikacja? Studia kształcą w zakresie szeroko pojętej telekomunikacji z naciskiem na rozwiązywanie problemów w zakresie projektowania cyfrowych urządzeń, układów, a także systemów telekomunikacyjnych, do czego konieczna jest znajomość nowczesnych technologii oraz umiejętności przetwarzania sygnałów transmisji. Do wyboru będziesz mieć kilka ciekawych specjalności, na przykład: Telekomunikacja mobilna, Sieci teleinformatyczne czy Multimedia w komunikacji. W ramach kierunku przewidziane są także studia magisterskie jako kontynuacja studiów licencjackich.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent Telekomunikacji? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować jako specjalista od utrzymania sieci radiokomunikacyjnej, kierownik projektów radiokomunikacyjnych, pracownik biura projektowego czy programista układów w technologii FPGA, programista C/C++/Java. Twój zawód zależeć będzie w dużym stopniu od wybranej specjalności. Jeżeli zatem nie są Ci obce technologie informatyczne to Telekomunikacja może być świetnym początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej w tej dziedzinie!

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku telekomunikacja, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: matematyka, fizyka z astronomią, informatyka, język obcy.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK TELEKOMUNIKACJA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Wrocławska

Politechnika Wrocławska

Politechnika Wrocławska

Kierunek telekomunikacja prowadzony jest przez:

Wydział Elektroniki

POPULARNE MIASTA

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Inżynierskie - techniczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując telekomunikację

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • matematyki, fizyki oraz metodyki programowania,
  • projektowania struktur układowych realizujcych załoone funkcje; analizowania właciwoci w zakresie pracy stałoprdowej, w dziedzinach czasu i czstotliwoci;
  • techniki obliczeniowej: stosowania metod numerycznych i symulacyjnych do zadań inżynierskich w elektronice i telekomunikacji,
  • elementów elektronicznych: zasad działania, niezawodnego uytkowania i stosowania półprzewodnikowych elementów elektronicznych,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku telekomunikacja

Absolwent kierunku telekomunikacja znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • specjalista od utrzymania sieci radiokomunikacyjnej,
  • pracownik biura projektowego,
  • kierownik projektów radiokomunikacyjnych,
  • projektant systemów i sieci radiokomunikacyjnych,
  • kierownik projektów radiowych.

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU TELEKOMUNIKACJA

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU TELEKOMUNIKACJA

Komentarze (0)