Grafika komputerowa studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Jeśli nie podjąłeś jeszcze decyzji odnośnie studiów, ale w kręgu Twoich zainteresowań znajduje się szeroko rozumiana sztuka, być może zaciekawi Cię ta propozycja kształcenia. Jest to połączenie wiedzy na temat współczesnych mass mediów z rozwijaniem kompetencji w zakresie grafiki komputerowej. Jeśli uważasz, że charakteryzuje Cię otwartość umysłu i nieograniczona kreatywność, przeczytaj poniższy opis, bo być może jest to szansa, której poszukujesz dla siebie!

 

Program studiów i przedmioty

Jakie zagadnienia będziesz realizował w ramach kierunku Grafika komputerowa? Na pewno zapoznasz się z różnymi rodzajami grafiki, m.in. z animacyjną, wydawniczą czy wektorową. Dodatkowo nauczysz się pracować na specjalistycznych programach, jak również w ramach zajęć zapoznasz się z historią sztuki oraz grafiki. Oprócz obowiązkowych przedmiotów, będziesz miał możliwość wyboru dodatkowych zajęć np. fotografia ilustracyjna, grafika w Internecie czy grafika plakatowa.

 

Praca po studiach

Jak każdy zastanawiasz się, gdzie będziesz mógł pracować po ukończeniu studiów. Dlatego z chęcią podpowiemy Ci, w jakich miejscach absolwenci posiadający umiejętności w zakresie grafiki komputerowej, są chętnie zatrudniani. A zatem, nie powinieneś mieć trudności z podjęciem pracy w agencjach marketingowych oraz reklamowych. Inną alternatywą jest znalezienie zatrudnienia w wydawnictwach, redakcjach prasowych lub drukarniach. Ale to nie koniec możliwości, ponieważ swoją aktywność zawodową możesz rozpocząć jako projektant stron internetowych, jak również uzyskana wiedza pozwoli Ci na założenie własnej działalności gospodarczej. Wachlarz możliwości, jaki będziesz posiadać po ukończeniu studiów robi wrażenie prawda? Dlatego też, nie możesz pominąć tej propozycji kształcenia przy podejmowaniu decyzji odnośnie wyboru studiów

WAŻNE TEMATY

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK GRAFIKA KOMPUTEROWA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

UCZELNIE, GDZIE GRAFIKA KOMPUTEROWA JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

Ścieżki kształcenia na kierunku informatyka

Ścieżki kształcenia na kierunku informatyka

Ścieżki kształcenia na kierunku informatyka

Specjalności na kierunku informatyka

Specjalności na kierunku informatyka

Specjalności na kierunku informatyka

Specjalności na kierunku informatyka

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU GRAFIKA KOMPUTEROWA

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Artystyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Grafikę komputerową

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • znajomości technik graficznych
 • znajomości i korzystania z specjalistycznych programów graficznych
 • dysponowania wiadomościami z obszaru historii grafiki oraz sztuki
 • znajomości zagadnień związanych z fotografią reklamową

Jak wyglądają studia na kierunku grafika komputerowa?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek grafika komputerowa można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. W przypadku pierwszej opcji zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku. Jeżeli natomiast zdecydujesz się na studia zaoczne, na naukę poświęcisz wybrane weekendy semestru. Taka opcja kształcenia będzie idealnym wyborem dla osób, którym zależy na połączeniu studiów z innymi aktywnościami.

Tematyka zajęć będzie oscylować wokół nauk informatycznych, ścisłych oraz artystycznych.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako student powyższego kierunku lub specjalizacji będziesz miał okazję rozwinąć swoją wiedzę informatyczną. Ponadto dowiesz się więcej na temat grafiki komputerowej, technik multimedialnych czy animacji. Program kształcenia zakłada realizacje wielu interesujących przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką, między innymi takich jak:

 • Kompozycja obrazu i zarządzanie barwą
 • Programowanie wirtualnej rzeczywistości
 • Grafika reklamowa

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie studiów na kierunku grafika komputerowa rozwiniesz wiele cennych umiejętności praktycznych, które wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim nauczysz się projektowania stron internetowych oraz specjalistycznej kompozycji obrazu graficznego. Studenci dowiedzą się także, w jaki sposób tworzyć animacje czy multimedia, a także grafikę 3D. Co więcej będziesz mógł korzystać z narzędzi informatycznych, takich jak: Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe InDesign.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

GRAFIKA KOMPUTEROWA STUDIA NIESTACJONARNE

GRAFIKA KOMPUTEROWA STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia pierwszego stopnia na kierunku grafika komputerowa będą trwały trzy i pół roku, czyli siedem semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł inżyniera. Jeżeli zdecydujesz się na studia drugiego stopnia, na naukę poświęcisz półtora roku, czyli trzy semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędziesz tytuł magistra.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

GRAFIKA KOMPUTEROWA STUDIA I STOPNIA

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Grafika komputerowa

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Grafika komputerowa

Absolwent kierunku Grafika komputerowa znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • pracownik agencji marketingowych
 • pracownik agencji reklamowych
 • pracownik wydawnictw oraz drukarni
 • pracownik redakcji prasowych
 • projektant stron internetowych
 • własna działalność gospodarcza

 

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU GRAFIKA KOMPUTEROWA

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU GRAFIKA KOMPUTEROWA

Komentarze (3)

DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Witam! Uczelnie Vistula ponownie otwierają Biuro Rekrutacji. Od 27 maja bieżącego roku możecie zapisać się na Wasze wymarzone studia. Jesteśmy dostępni dla Was od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących studiowania na naszej uczelni - jestem tu dla Was. Zachęcam do podjęcia dyskusji. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Witam! W ramach kampanii informacyjnej mam zaszczyt zostać Waszym Doradcą Online. Chętnie odpowiem na wszystkie nurtujące pytania dotyczące studiowania na naszej uczelni. Zachęcam do podjęcia dyskusji. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Karo odpowiedz

Witam, ja jestem w szkole policealnej żak na kierunku grafika komputerowa, Na chwilę obecną to jest to spełnienie moich marzeń i bardzo mi się podoba. Mam nadzieje, że ogarnę szybko pracę w zawodzie i nie stracę zapału :))