Grafika komputerowa studia - kierunek studiów

Grafika komputerowa to specjalność realizowana w ramach kierunku Nowe media, reklama, kultura współczesna. Jeśli nie podjąłeś jeszcze decyzji odnośnie studiów, ale w kręgu Twoich zainteresowań znajduje się szeroko rozumiana sztuka, być może zaciekawi Cię ta propozycja kształcenia. Jest to połączenie wiedzy na temat współczesnych mass mediów z rozwijaniem kompetencji w zakresie grafiki komputerowej. Jeśli uważasz, że charakteryzuje Cię otwartość umysłu i nieograniczona kreatywność, przeczytaj poniższy opis, bo być może jest to szansa, której poszukujesz dla siebie!

Jakie zagadnienia będziesz realizował w ramach specjalności Grafika komputerowa? Na pewno zapoznasz się z różnymi rodzajami grafiki, m.in. z animacyjną, wydawniczą czy wektorową. Dodatkowo nauczysz się pracować na specjalistycznych programach, jak również w ramach zajęć zapoznasz się z historią sztuki oraz grafiki. Oprócz obowiązkowych przedmiotów, będziesz miał możliwość wyboru dodatkowych zajęć np. fotografia ilustracyjna, grafika w Internecie czy grafika plakatowa.

Jak każdy zastanawiasz się, gdzie będziesz mógł pracować po ukończeniu studiów. Dlatego z chęcią podpowiemy Ci, w jakich miejscach absolwenci posiadający umiejętności w zakresie grafiki komputerowej, są chętnie zatrudniani. A zatem, nie powinieneś mieć trudności z podjęciem pracy w agencjach marketingowych oraz reklamowych. Inną alternatywą jest znalezienie zatrudnienia w wydawnictwach, redakcjach prasowych lub drukarniach. Ale to nie koniec możliwości, ponieważ swoją aktywność zawodową możesz rozpocząć jako projektant stron internetowych, jak również uzyskana wiedza pozwoli Ci na założenie własnej działalności gospodarczej. Wachlarz możliwości, jaki będziesz posiadać po ukończeniu studiów robi wrażenie prawda? Dlatego też, nie możesz pominąć tej propozycji kształcenia przy podejmowaniu decyzji odnośnie wyboru studiów

WAŻNE TEMATY

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK GRAFIKA KOMPUTEROWA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Artystyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Grafikę komputerową

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • znajomości technik graficznych
  • znajomości i korzystania z specjalistycznych programów graficznych
  • dysponowania wiadomościami z obszaru historii grafiki oraz sztuki
  • znajomości zagadnień związanych z fotografią reklamową

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Grafika komputerowa

Absolwent kierunku Grafika komputerowa znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • pracownik agencji marketingowych
  • pracownik agencji reklamowych
  • pracownik wydawnictw oraz drukarni
  • pracownik redakcji prasowych
  • projektant stron internetowych
  • własna działalność gospodarcza

 

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU GRAFIKA KOMPUTEROWA

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU GRAFIKA KOMPUTEROWA

Komentarze (2)

DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Witam! W ramach kampanii informacyjnej mam zaszczyt zostać Waszym Doradcą Online. Chętnie odpowiem na wszystkie nurtujące pytania dotyczące studiowania na naszej uczelni. Zachęcam do podjęcia dyskusji. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Karo odpowiedz

Witam, ja jestem w szkole policealnej żak na kierunku grafika komputerowa, Na chwilę obecną to jest to spełnienie moich marzeń i bardzo mi się podoba. Mam nadzieje, że ogarnę szybko pracę w zawodzie i nie stracę zapału :))