PRAWO I FINANSE W BIZNESIE

PRAWO I FINANSE W BIZNESIE

Dodaj do ulubionych

PRAWO I FINANSE W BIZNESIE studia-kierunek studiów

Studia na kierunku Prawo i finanse w biznesie to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia możesz podjąć w trybie niestacjonarnym (zaocznym, wieczorowym)

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku prawo i finanse w biznesie powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego, historii, WOS-u, matematyki lub geografii.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PRAWO I FINANSE W BIZNESIE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   PRAWO I FINANSE W BIZNESIE - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i tryb studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku prawo i finanse w biznesie

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU PRAWO I FINANSE W BIZNESIE:

   Czego nauczysz się na kierunku prawo i finanse w biznesie?

   W trakcie studiów będziesz miał szansę zdobyć gruntowną wiedzę z obszaru nauk prawniczych i finansowych oraz zyskasz wszechstronne wykształcenie w tym kierunku.

   W trakcie kursu, dowiesz się więcej na temat prawa handlowego, finansowego, karnego i cywilnego oraz teorii i filozofii prawa. Ponadto, nauczysz się podstaw rachunkowości, marketingu oraz zasad tworzenia biznesplanu.

   Jako student będziesz uczęszczał na liczne, niezwykle ciekawe i rozwijające zajęcia i warsztaty, dzięki którym zyskasz bogatą wiedzę i umiejętności praktyczne.

   Zdobyte kompetencje będziesz mógł wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zyskasz cenne doświadczenie i kwalifikacje, które niewątpliwie zaprocentują w twojej karierze zawodowej.

   W ofercie studiów przewidziano także lektorat z wybranego przez ciebie języka obcego, którego poznanie zwiększy twoje perspektywy zawodowe i szansę na pracę na arenie międzynarodowej.

    

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie takim jak:

   • znajomość prawa finansowego
   • znajomość prawa konstytucyjnego
   • znajomość prawa karnego i cywilnego
   • znajomość prawa pracy
   • znajomość teorii i filozofii prawa
   • wiedza z zakresu finansów i rachunkowości
   • umiejętność tworzenia biznes planu
   • umiejętność wykonywania analizy finansowej
   • znajomość języka obcego
   • znajomość specjalistyczne terminologii prawniczej

   Jak wyglądają studia na kierunku prawo i finanse w biznesie?

    

   1. Tryb i typ studiów

   Kierunek prawo i finanse w biznesie można realizować tylko w trybie niestacjonarnym. Oznacza to, że zajęcia odbywają się w wybrane weekendy semestru. Jeżeli więc zależy Ci na zdobywaniu wykształcenia oraz podjęcia pracy zawodowe, to zdecyduj się na te innowacyjne studia zaoczne.

    

   Studia na kierunku Prawo i finanse w biznesie możemy podzielić na:

   1. Typ:

   • Studia I stopnia (licencjackie)

    

   2. Tryb:

   • studia niestacjonarne

    

   Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

   Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

   Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Prawo i finanse w biznesie to kierunek, który wyróżnia się ciekawym i interdyscyplinarnym programem nauczania, dzięki któremu studenci zdobędą wiedzę z obszaru nauk społecznych, prawniczych, administracyjnych i ekonomicznych i tym samym zwiększą swoje szansę na perspektywiczną prace.

   W trakcie studiów poznasz specyfikę funkcjonowania biznesu, wraz z jego uwarunkowaniami prawniczymi i ekonomicznymi oraz zaznajomisz się z zagadnieniem prawa finansowego i podatkowego.

   Co więcej, wykształcisz cenne umiejętności praktyczne i nauczysz się nowoczesnych technik zarządzania finansami i zespołem pracowniczym. Jako student dowiesz się w jaki sposób prowadzić księgo rachunkowe i sporządzać pisma w sprawach podatkowych, co z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej.

   Oprócz zajęć z bloku podstawowego, w programie nauczania znajdą się także obieralne moduły specjalizacyjne. Wszyscy studenci będą mogli dokonać wyboru dwóch specjalizacji, w ramach których zechcą się dalej kształcić. Ich aktualną listę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni.

    

   3. Dla kogo ten kierunek

   Prawo i finanse w biznesie to niezwykle innowacyjny i interesujący kierunek studiów, dostosowany do wymogów współczesnego świata i polskiego oraz międzynarodowego rynku pracy.

   Zarówno studia prawnicze, jak i z obszaru nauk finansowych od lat cieszą się dużą popularnością wśród studentów, którzy chcą zyskać wszechstronne i przyszłościowe wykształcenie, dzięki któremu zyskają szansę na zdobycie ciekawej i niezwykle rozwijającej pracy.

   Jednak dopiero połączenie tych dwóch dyscyplin daje efekt oraz zwiększa szansę na udaną karierę zawodową. Prawo i finanse w biznesie to nowoczesne studia, których zadaniem jest wykształcenie specjalistów z zakresu nauk prawniczych oraz rachunkowości.

   Jeżeli więc jesteś osobą o wielu zainteresowaniach i skonkretyzowanych planach zawodowych, to studia prawo i finanse w biznesie powinny być twoim wyborem.

    

   4. Gdzie studiować Prawo i finanse w biznesie

   Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Prawo i finanse w biznesie:

    

   Ile trwają studia?

   Studia na kierunku Prawo i finanse w biznesie trwają 3 lata (studia I stopnia).

   W aktualnej ofercie kształcenia wyższego znajdują się studia pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia. Jeżeli zdecydujesz się na realizacje kierunku prawo i finanse w biznesie w ramach studiów pierwszego stopnia, na naukę będziesz musiał poświęcić trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej uzyskasz tytuł licencjata, który będzie przepustką do dalszej nauki lub do kariery zawodowej.

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE PRACOWAĆ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU PRAWO I FINANSE W BIZNESIE:

   Jaka praca po tym kierunku?

   Jako absolwent studiów prawo i finanse w biznesie będziesz kompleksowo przygotowany do podjęcia atrakcyjnej i perspektywicznej pracy w wielu różnych branżach i dziedzinach.

   Po ukończeniu studiów zyskasz kompetencje i cenne doświadczenie, które sprawi że idealnie odnajdziesz się zarówno w sektorach prawniczych, jak i finansowych firm i dużych korporacji. Ponadto, możesz związać swoją przyszłość z zawodem prawnika, adwokata lub radcy prawnego.

   Wykształcenie z obszaru finansów i rachunkowości umożliwi Ci znalezienie pracy w działach marketingu i reklamy, a także na stanowiskach kierowniczych i menadżerskich. Równie ciekawym rozwiązaniem jest praca w administracji publicznej w działach związanych z pozyskiwaniem funduszy.

   Znajomość języka obcego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery. Co więcej, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i zdobywać dalsze wykształcenie kierunkowe, dzięki któremu zdobędziesz nowe perspektywy zawodowe.

    

   Absolwent kierunku Prawo i finanse w biznesie znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:
   • działy finansowe
   • działy prawnicze
   • radca prawny
   • adwokat
   • stanowiska kierownicze i menadżerskie
   • firmy i korporacje międzynarodowe

   Zobacz inne kierunki Prawnicze i administracja

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRAWO I FINANSE W BIZNESIE

   Komentarze (0)