PRAWO I FINANSE W BIZNESIE

PRAWO I FINANSE W BIZNESIE

PRAWO I FINANSE W BIZNESIE studia-kierunek studiów

 

Prawo i finanse w biznesie to niezwykle innowacyjny i interesujący kierunek studiów, dostosowany do wymogów współczesnego świata i polskiego oraz międzynarodowego rynku pracy. Zarówno studia prawnicze, jak i z obszaru nauk finansowych od lat cieszą się dużą popularnością wśród studentów, którzy chcą zyskać wszechstronne i przyszłościowe wykształcenie, dzięki któremu zyskają szansę na zdobycie ciekawej i niezwykle rozwijającej pracy.

Jednak dopiero połączenie tych dwóch dyscyplin daje efekt oraz zwiększa szansę na udaną karierę zawodową. Prawo i finanse w biznesie to nowoczesne studia, których zadaniem jest wykształcenie specjalistów z zakresu nauk prawniczych oraz rachunkowości. Jeżeli więc jesteś osobą o wielu zainteresowaniach i skonkretyzowanych planach zawodowych, to studia prawo i finanse w biznesie powinny być twoim wyborem.

 

Czego nauczysz się na kierunku prawo i finanse w biznesie?

 

W trakcie studiów będziesz miał szansę zdobyć gruntowną wiedzę z obszaru nauk prawniczych i finansowych oraz zyskasz wszechstronne wykształcenie w tym kierunku.

W trakcie kursu, dowiesz się więcej na temat prawa handlowego, finansowego, karnego i cywilnego oraz teorii i filozofii prawa. Ponadto, nauczysz się podstaw rachunkowości, marketingu oraz zasad tworzenia biznesplanu. Jako student będziesz uczęszczał na liczne, niezwykle ciekawe i rozwijające zajęcia i warsztaty, dzięki którym zyskasz bogatą wiedzę i umiejętności praktyczne. Zdobyte kompetencje będziesz mógł wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zyskasz cenne doświadczenie i kwalifikacje, które niewątpliwie zaprocentują w twojej karierze zawodowej.

W ofercie studiów przewidziano także lektorat z wybranego przez ciebie języka obcego, którego poznanie zwiększy twoje perspektywy zawodowe i szansę na pracę na arenie międzynarodowej.

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

Jako absolwent studiów prawo i finanse w biznesie będziesz kompleksowo przygotowany do podjęcia atrakcyjnej i perspektywicznej pracy w wielu różnych branżach i dziedzinach. Po ukończeniu studiów zyskasz kompetencje i cenne doświadczenie, które sprawi że idealnie odnajdziesz się zarówno w sektorach prawniczych, jak i finansowych firm i dużych korporacji. Ponadto, możesz związać swoją przyszłość z zawodem prawnika, adwokata lub radcy prawnego.

Wykształcenie z obszaru finansów i rachunkowości umożliwi Ci znalezienie pracy w działach marketingu i reklamy, a także na stanowiskach kierowniczych i menadżerskich. Równie ciekawym rozwiązaniem jest praca w administracji publicznej w działach związanych z pozyskiwaniem funduszy. Znajomość języka obcego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery. Co więcej, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i zdobywać dalsze wykształcenie kierunkowe, dzięki któremu zdobędziesz nowe perspektywy zawodowe.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku prawo i finanse w biznesie powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego, historii, WOS-u, matematyki lub geografii.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PRAWO I FINANSE W BIZNESIE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Prawnicze

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU PRAWO I FINANSE W BIZNESIE:

 • znajomość prawa finansowego
 • znajomość prawa konstytucyjnego
 • znajomość prawa karnego i cywilnego
 • znajomość prawa pracy
 • znajomość teorii i filozofii prawa
 • wiedza z zakresu finansów i rachunkowości
 • umiejętność tworzenia biznes planu
 • umiejętność wykonywania analizy finansowej
 • znajomość języka obcego
 • znajomość specjalistyczne terminologii prawniczej

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE PRACOWAĆ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU PRAWO I FINANSE W BIZNESIE:

 • działy finansowe
 • działy prawnicze
 • radca prawny
 • adwokat
 • stanowiska kierownicze i menadżerskie
 • firmy i korporacje międzynarodowe

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRAWO I FINANSE W BIZNESIE

Komentarze (0)