Psychologia kliniczna i psychoterapia
Warszawa
Pokaż
Dla kogo ten kierunek
Psychologia kliniczna i psychoterapia to jednolite studia magisterskie skierowane do wszystkich osób o zainteresowaniach psychologicznych, którzy chcieliby związać z nimi swoją przyszłość zawodową. Celem tego unikatowego i niezwykle interesującego kierunku jest wykształcenie profesjonalnych psychoterapeutów i psychologów .
Program studiów jest idealnie dopasowany do potrzeb współczesnego świata, dlatego też jego absolwenci bez problemu znajdą atrakcyjną i perspektywiczną pracę związaną ze zdobytymi kwalifikacjami. Jeżeli więc jesteś osobą o szerokich zainteresowaniach, empatyczną i lubiącą kontakt z innymi ludźmi, to studia na kierunku psychologia kliniczna i psychoterapia będą dla ciebie odpowiednim wyborem.
Czego nauczysz się na kierunku psychologia kliniczna i psychoterapia?
Ze względu na interdyscyplinarny i niezwykle złożony charakter studiów nauczysz się wielu istotnych rzeczy związanych z naukami psychologicznymi i innymi, powiązanymi z nimi, dziedzinami wiedzy. Jako student będziesz uczestniczył w licznych, rozwijających zajęciach, dzięki którym nauczysz się więcej na temat zaburzeń lękowych, psychoz oraz zaburzeń osobowości,a także zaznajomisz się z metodami i technikami efektywnego i skutecznego leczenia konkretnych chorób psychicznych.
Oprócz umiejętności twardych, zdobędziesz także kompetencje miękkie, takie jak zdolność komunikacji, które są niezwykle ważne w pracy z klientem i pacjentami. Ponadto, nauczysz się w jaki sposób prowadzić psychoterapię oraz stawiać odpowiednią diagnozę. Uzyskaną wiedzę będziesz mógł wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zyskasz doświadczenie i rozwiniesz swoje kompetencje.
Jaka praca po tym kierunku?
Jako absolwent tego niezwykle unikatowego i perspektywicznego kierunku, jakim jest psychologia kliniczna i psychoterapia będziesz miał wszechstronne wykształcenie i gruntowną wiedzę oscylującą wokół nauk psychologicznych i ich konkretnych subdyscyplin. Uzyskane kwalifikacje i kompetencje sprawią, że bez problemu znajdziesz atrakcyjną i perspektywiczną pracę w swoim zawodzie.
Przede wszystkim będziesz przygotowany do zatrudnienia na stanowisku psychoterapeuty we własnym gabinecie lub innych instytucjach. Będziesz także posiadał wszelkie kompetencje do pracy w poradniach młodzieżowych, rodzinnych i małżeńskich. Równie ciekawym rozwiązaniem jest związanie swojej przyszłości z centrami zdrowia psychicznego i poradniami psychologiczno-pedagogicznymi.
Ponadto możesz pracować w zawodzie pedagoga szkolnego na wszystkich szczeblach edukacji. Po ukończeniu studiów możesz kontynuować naukę na studiach podyplomowych lub doktoranckich i rozważyć rozpoczęcie działalności naukowej.
Aby zostać studentem kierunku psychologia kliniczna i psychoterapia powinieneś zdać maturę z języka polskiego, historii, geografii, języka obcego nowożytnego, wiedza o społeczeństwie lub matematyki.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Od zarania dziejów badacze różnych dziedzin nauki zastanawiali się nad biologicznymi i zdrowotnymi uwarunkowaniami funkcjonowania psychicznej sfery człowieka. Głównym celem powstania kierunku psychologia kliniczna i psychoterapia jest udzielenie odpowiedzi na rosnące zainteresowanie świeżo upieczonych absolwentów szkół średnich dziedzinami humanistycznymi i społecznymi. Jeżeli rozpoczniesz kształcenie kierunkowe, staniesz przed możliwością uzyskania wszechstronnej wiedzy dotyczącej funkcjonowania poszczególnych obszarów mózgu i układu nerwowego człowieka, wpływu dysfunkcji wymienionych obszarów na pogorszenie funkcjonowania psychicznego, a także diagnozowania chorób otępiennych i neurologicznych za pomocą specjalistycznych testów i narzędzi komputerowych.
Oprócz kompetencji ściśle związanych z wykonywaniem pracy psychologa i psychoterapeuty, pogłębisz warsztat kompetencji miękkich, takich jak na przykład zdolność do skutecznej komunikacji interpersonalnej, zadawania trafnych z diagnostycznego punktu widzenia pytań oraz wyciągania logicznych wniosków z psychologicznych i statystycznych przesłanek. Na stronie internetowej wybranej uczelni wyższej, która zdecydowała się na poszerzenie kanonu oferowanych kierunków o psychologię kliniczną i psychoterapię, znajdziesz szczegółowe informacje na temat prezentowanej siatki kształcenia oraz te dotyczące trybu kształcenia.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Psychologia kliniczna i psychoterapia to jednolite studia magisterskie, których czas trwania wynosi pięć lat. Po ukończeniu dziesięciu semestrów, pod warunkiem, że zdasz wszystkie egzaminy w terminie, zyskasz szansę na dalsze kształcenie na wybranych kierunkach podyplomowych. Będziesz mógł również podjąć pracę w zawodzie psychologa lub psychoterapeuty, po ukończeniu odpowiednich kursów doszkalających.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Miasta, które oferują studia na kierunku PSYCHOLOGIA KLINICZNA I PSYCHOTERAPIA
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia
Jestem psychologiem od 5 lat, teraz kończę podyplomówkę na WSKZ z psychologii klinicznej. Studia bardzo wpasowują się w moje zaineresowania i pasję, więc nauka idzie bardzo sprawnie :)
Czy tylko w Warszawie zrobię psychologię? A Wrocław?chciałabym zrobić studia,mam licencjata z innego kierunku i nie wiem czy trzeba od początku,arkusz robić całe 5 lat czy można krócej? Nie mam skąd się dowiedzieć co i jak.