PSYCHOLOGIA KLINICZNA I PSYCHOTERAPIA

PSYCHOLOGIA KLINICZNA I PSYCHOTERAPIA

Dodaj do ulubionych

PSYCHOLOGIA KLINICZNA I PSYCHOTERAPIA studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Psychologia kliniczna i psychoterapia to jednolite studia magisterskie skierowane do wszystkich osób o zainteresowaniach psychologicznych, którzy chcieliby związać z nimi swoją przyszłość zawodową. Celem tego unikatowego i niezwykle interesującego kierunku jest wykształcenie profesjonalnych psychoterapeutów i psychologów .

Program studiów jest idealnie dopasowany do potrzeb współczesnego świata, dlatego też jego absolwenci bez problemu znajdą atrakcyjną i perspektywiczną pracę związaną ze zdobytymi kwalifikacjami. Jeżeli więc jesteś osobą o szerokich zainteresowaniach, empatyczną i lubiącą kontakt z innymi ludźmi, to studia na kierunku psychologia kliniczna i psychoterapia będą dla ciebie odpowiednim wyborem.

 

Czego nauczysz się na kierunku psychologia kliniczna i psychoterapia?

 

Ze względu na interdyscyplinarny i niezwykle złożony charakter studiów nauczysz się wielu istotnych rzeczy związanych z naukami psychologicznymi i innymi, powiązanymi z nimi, dziedzinami wiedzy. Jako student będziesz uczestniczył w licznych, rozwijających zajęciach, dzięki którym nauczysz się więcej na temat zaburzeń lękowych, psychoz oraz zaburzeń osobowości,a także zaznajomisz się z metodami i technikami efektywnego i skutecznego leczenia konkretnych chorób psychicznych.

Oprócz umiejętności twardych, zdobędziesz także kompetencje miękkie, takie jak zdolność komunikacji, które są niezwykle ważne w pracy z klientem i pacjentami. Ponadto, nauczysz się w jaki sposób prowadzić psychoterapię oraz stawiać odpowiednią diagnozę. Uzyskaną wiedzę będziesz mógł wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zyskasz doświadczenie i rozwiniesz swoje kompetencje.

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

Jako absolwent tego niezwykle unikatowego i perspektywicznego kierunku, jakim jest psychologia kliniczna i psychoterapia będziesz miał wszechstronne wykształcenie i gruntowną wiedzę oscylującą wokół nauk psychologicznych i ich konkretnych subdyscyplin. Uzyskane kwalifikacje i kompetencje sprawią, że bez problemu znajdziesz atrakcyjną i perspektywiczną pracę w swoim zawodzie.

Przede wszystkim będziesz przygotowany do zatrudnienia na stanowisku psychoterapeuty we własnym gabinecie lub innych instytucjach. Będziesz także posiadał wszelkie kompetencje do pracy w poradniach młodzieżowych, rodzinnych i małżeńskich. Równie ciekawym rozwiązaniem jest związanie swojej przyszłości z centrami zdrowia psychicznego i poradniami psychologiczno-pedagogicznymi.

Ponadto możesz pracować w zawodzie pedagoga szkolnego na wszystkich szczeblach edukacji. Po ukończeniu studiów możesz kontynuować naukę na studiach podyplomowych lub doktoranckich i rozważyć rozpoczęcie działalności naukowej.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku psychologia kliniczna i psychoterapia powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, historii, WOS-u, geografii lub matematyki.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PSYCHOLOGIA KLINICZNA I PSYCHOTERAPIA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku psychologia kliniczna i psychoterapia

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Psychologiczne i społeczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA KLINICZNA I PSYCHOTERAPIA:

   • umiejętność stawiania diagnozy psychologicznej
   • umiejętność prowadzenia terapii dzieci, młodzieży i całej rodziny
   • umiejętność wspomagania procesu nauczania
   • wiedza psychologiczna
   • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy
   • umiejętności mediacyjne
   • umiejętności komunikacyjne
   • wiedza z zakresu psychologii klinicznej
   • umiejętność opracowywania ekspertyz sądowych
   • znajomość specjalistycznej terminologii naukowej
   • znajomość języka obcego

   Jak wyglądają studia na kierunku psychologia kliniczna i psychoterapia?

   Od zarania dziejów badacze różnych dziedzin nauki zastanawiali się nad biologicznymi i zdrowotnymi uwarunkowaniami funkcjonowania psychicznej sfery człowieka. Głównym celem powstania kierunku psychologia kliniczna i psychoterapia jest udzielenie odpowiedzi na rosnące zainteresowanie świeżo upieczonych absolwentów szkół średnich dziedzinami humanistycznymi i społecznymi. Jeżeli rozpoczniesz kształcenie kierunkowe, staniesz przed możliwością uzyskania wszechstronnej wiedzy dotyczącej funkcjonowania poszczególnych obszarów mózgu i układu nerwowego człowieka, wpływu dysfunkcji wymienionych obszarów na pogorszenie funkcjonowania psychicznego, a także diagnozowania chorób otępiennych i neurologicznych za pomocą specjalistycznych testów i narzędzi komputerowych.

   Oprócz kompetencji ściśle związanych z wykonywaniem pracy psychologa i psychoterapeuty, pogłębisz warsztat kompetencji miękkich, takich jak na przykład zdolność do skutecznej komunikacji interpersonalnej, zadawania trafnych z diagnostycznego punktu widzenia pytań oraz wyciągania logicznych wniosków z psychologicznych i statystycznych przesłanek. Na stronie internetowej wybranej uczelni wyższej, która zdecydowała się na poszerzenie kanonu oferowanych kierunków o psychologię kliniczną i psychoterapię, znajdziesz szczegółowe informacje na temat prezentowanej siatki kształcenia oraz te dotyczące trybu kształcenia.

   Ile trwają studia na kierunku psychologia kliniczna i psychoterapia?

   Psychologia kliniczna i psychoterapia to jednolite studia magisterskie, których czas trwania wynosi pięć lat. Po ukończeniu dziesięciu semestrów, pod warunkiem, że zdasz wszystkie egzaminy w terminie, zyskasz szansę na dalsze kształcenie na wybranych kierunkach podyplomowych. Będziesz mógł również podjąć pracę w zawodzie psychologa lub psychoterapeuty, po ukończeniu odpowiednich kursów doszkalających.

   Czas trwania studiów na kierunku psychologia kliniczna i psychoterapia na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA KLINICZNA I PSYCHOTERAPIA:

   • ośrodki psychoterapii
   • psychoterapeuta
   • ośrodki wychowawcze
   • pedagog szkolny
   • psycholog
   • firmy psychoedukacyjne i
   • przychodnie
   • kliniki i szpitale psychiatryczne
   • centra zdrowia psychicznego

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PSYCHOLOGIA KLINICZNA I PSYCHOTERAPIA

   Komentarze (0)