DIETETYKA - STUDIA ONLINE

DIETETYKA - STUDIA ONLINE

Dodaj do ulubionych

Dietetyka studia online

Studia na kierunku dietetyka studia online to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku dietetyka - studia online
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów online
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku dietetyka - studia online rozpocznie się 1 marca 2023 r. i potrwa do 30 października 2023 r. | dietetyka - studia online - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności dietetyka - studia online możesz podjąć na 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie online | dietetyka - studia online - uczelnie >

Opis kierunku

Dietetyka studia online to kierunek zadedykowany osobom, które chciałyby zadbać o większą elastyczność w trakcie kształcenia. Zajęcia w większości odbywać się będą za pośrednictwem platformy e-learningowej. To tam studenci będą mieć dostęp do materiałów dydaktycznych i będą mogli uczestniczyć w wykładach online.

 

Praca po studiach

Kierunki takie jak dietetyka pozwalają zdobyć rozbudowaną wiedzę medyczną. Studenci uczą się między innymi anatomii i fizjologii człowieka. Najważniejszy będzie jednak rozwój kompetencji kierunkowych związanych z umiejętnym planowaniem żywienia i układaniem zbilansowanych jadłospisów dostosowanych do potrzeb pacjentów. Absolwenci znajdą zatrudnienie między innymi w gabinetach dietetycznych.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku dietetyka – studia online, powinieneś przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych o tematyce związanej z żywieniem.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK DIETETYKA - STUDIA ONLINE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
niestacjonarne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  poziom studiów
  niestacjonarne

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   DIETETYKA - STUDIA ONLINE - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i forma studiów

   Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

   Dietetyka - studia online studia I stopnia

   Dietetyka - studia online studia II stopnia

   CZĘSTO WYBIERANE

   Miasto
   SORTOWANIE:

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku dietetyka - studia online

   niestacjonarne
   Poziom studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU DIETETYKA – STUDIA ONLINE:

   Czego nauczysz się na kierunku dietetyka – studia online?

   Treści programowe na kierunku dietetyka – studia online będą oscylować głównie wokół nauk medycznych, biologicznych, ścisłych czy przyrodniczych.

   Studenci będą mieli okazję ugruntować oraz rozwinąć swoją wiedzę, zdobytą podczas poprzednich etapów nauczania. Dużym ułatwieniem jest fakt, że wszystkie zajęcia teoretyczne będą realizowane za pomocą specjalistycznej platformy e-learningowej. Natomiast warsztaty praktyczne odbędą się podczas zjazdów w wybrane piątki, soboty i niedziele semestru.

   Ponadto, w czasie studiów będziesz musiał dokonać wyboru ścieżki kształcenia, która będzie najlepiej dopasowana do twoich potrzeb, zainteresowań i planów zawodowych. Uzyskaną wiedzę i kompetencje wykorzystasz podczas praktyk lub stażu w szpitalu klinicznym lub prywatnych klinikach dietetycznych.

    

   W programie studiów na kierunku dietetyka studia online znajdziesz takie przedmioty jak np.:

   • Jakość i bezpieczeństwo żywności
   • Demografia i epidemiologia żywieniowa z elementami statystyki
   • Wybrane problemy alergologii z elemenatmi immunologii
   • Wybrane zagadnienia anatomii, fizjologii i kondycji zdrowotnej człowieka
   • Zdrowie publiczne
   • Planowanie diet leczniczych
   • Metodologia badań
   • Diagnostyka labolatoryjna
   • Procesy technologiczne w produkcji żywności
   • Dietetyka w treningu

    

   Absolwent powinien posiadać:

   • wiedzę medyczną
   • wiedzę biologiczną
   • poradnictwa dietetycznego
   • umiejętność układania planów żywieniowych
   • umiejętność oceny sposobu żywienia
   • umiejętność prowadzenia edukacji żywieniowej
   • korzystania z profesjonalnych programów dla dietetyków
   • wiedzę z zakresu nauk o zdrowiu
   • wiedzę psychologiczną

   Jak wyglądają studia na kierunku dietetyka – studia online?

    

   1. Tryb i typ studiów

   Dietetyka – studia online to bardzo ciekawa, idąca z duchem czasu forma kształcenia. Zajęcia teoretyczne odbywają się za pośrednictwem platformy e-learningowej podczas zjazdów w piątek, sobotę i niedzielę. Zajęcia praktyczne mają swoje miejsce bezpośrednio na uczelni. Kierunek realizowany jest przede wszystkim jako studia online.

    

   Studia na kierunku dietetyka - studia online możemy podzielić na:

   1. Poziom:

    

   2. Forma:

    

   Studia medyczne w zakresie dietetyki odpowiadają na zapotrzebowania aktualnego rynku pracy. Zajęcia praktyczne odbywają się w specjalistycznych pracowniach dietetycznych bądź technologii żywności, a także w laboratoriach chemicznych.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Studenci realizują najważniejsze dla kierunku przedmioty, takie jak na przykład:

   • chemia i biochemia ogólna i żywności,
   • fizjologia człowieka,
   • mikrobiologia,
   • żywienie kliniczne,
   • kliniczny zarys chorób,
   • toksykologia żywności,
   • edukacja żywieniowa,
   • suplementy diety.

    

   Program kształcenia uwzględnia przedmioty obligatoryjne i specjalnościowe.

    

   3. Nabywane umiejętności

   Studenci uczą się obsługi specjalistycznych programów komputerowych dla dietetyków, które umożliwią stworzenie zaawansowanych jadłospisów dietetycznych.

   Zdobywana wiedza i umiejętności pomagają również opracowywać diety uzależnione od jednostki chorobowej i potrzeb pacjenta.

   Rozwinięte zdolności komunikacyjne i chęć współpracy w grupie ułatwiają prowadzenie warsztatów, szkoleń, spotkań edukacyjnych w zakresie prawidłowego odżywiania.

   Studenci zdobywają potrzebne informacje do tego, by zajmować się ogólnie pojmowanym zdrowym żywieniem, a także dietetyką w odnowie biologicznej i w sporcie bądź dietetyką dziecięcą.

    

   4. Dla kogo ten kierunek

   Współcześnie, zdrowy tryb życia zyskuje coraz więcej zwolenników na całym świecie. Korzyści płynące z aktywności fizycznej oraz zdrowej i zbilansowanej diety są bardzo duże, a zmiana codziennych nawyków może odmienić nasze życie na lepsze.

   Dlatego też, ludzie coraz częściej korzystają z siłowni, klubów fitness, ale także z usług gabinetów dietetycznych, w których mogą liczyć na pomoc specjalistów z zakresu zdrowego żywienia. Biorąc pod uwagę tego typu tendencje, nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na profesjonalnych dietetyków, którzy posiadaliby wszechstronne wykształcenie oraz gruntowne przygotowanie zawodowe.

   Dla absolwentów studiów pierwszego stopnia o tematyce bezpośrednio związanej z żywieniem, powstały studia magisterskie dietetyka online. Ich innowacyjny program nauczania, umożliwia zrealizowanie zajęć teoretycznych online, za pomocą specjalnej platformy e-learningowej, dzięki czemu możesz zyskać więcej czasu na inne aktywności. 

   Jeżeli więc interesujesz się naukami medycznymi, biologicznymi czy naukami o zdrowiu, chciałbyś dzielić się swoją pasję do zdrowego trybu życia, a jednocześnie zależy Ci na jak największej swobodzie studiowania, to kierunek dietetyka – studia online będzie dla Ciebie idealnym wyborem.

    

   5. Gdzie studiować dietetykę - studia online

   Popularne uczelnie na których można studiować kierunek dietetyka - studia online:

   Ile trwają studia na kierunku dietetyka – studia online?

   Studia na kierunku dietetyka - studia online trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

   Studia medyczne na kierunku dietetyka, które są realizowane w alternatywnej formie online, możesz odbyć w ramach drugiego stopnia. Studia magisterskie trwają dwa lata, czyli cztery semestry, i kończą się egzaminem magisterskim.

   Tytuł magistra umożliwia podjęcie pracy zawodowej bardzo często związanej z realizowaną na studiach specjalnością. Studia magisterskie stanowią uzupełnienie dla studiów pierwszego stopnia, które możesz realizować na innych kierunkach medycznych bądź w obrębie dietetyki stacjonarnej.

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU DIETETYKA – STUDIA ONLINE

   Jaka praca po tym kierunku?

   Absolwenci studiów medycznych, dzięki wszechstronnemu wykształceniu i gruntownemu przygotowaniu zawodowemu, bez problemu odnajdują się zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy. Dlatego też po ukończeniu kierunku dietetyka – studia online, będziesz miał wiele możliwości rozwoju zawodowego.

   Przede wszystkim, po ukończeniu studiów, będziesz mógł związać swoją zawodową przyszłość z prywatnymi gabinetami i poradniami dietetycznymi oraz ze szpitalami klinicznymi. Uzyskaną wiedzę u umiejętności wykorzystasz także podczas pracy w sanatoriach, domach opieki, klubach sportowych czy ośrodkach odnowy biologicznej.

   Równie ciekawą opcją może być zatrudnienie w instytucjach badawczych, laboratoriach, zakładach przetwórstwa żywności i firmach produkujących żywność. Absolwenci często decydują się także na założenie własnej działalności gospodarczej lub rozpoczęcie kariery międzynarodowej.

    

   Absolwenci kierunku dietetyka mogą znaleźć zatrudnienie takich miejscach jak:

   • gabinety i poradnie dietetyczne
   • szpitale kliniczne
   • ośrodki spa i wellness
   • kluby sportowe
   • sanatoria
   • domy opieki
   • instytucje badawcze
   • zakłady przetwórstwa żywności
   • firmy cateringowe
   • szkoły i przedszkola
   • własna działalność gospodarcza

   Zobacz inne kierunki Medyczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Zobacz inne kierunki Medyczne - podyplomowe

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU DIETETYKA - STUDIA ONLINE

   Komentarze (26)

   Gosp odpowiedz

   Czy po ekonomii mogę podjąć studia II stopnia na kierunku Dietetyka ?

   Natalia odpowiedz

   Witam, czy mając ukończone studia I go stopnia z ochrony środowiska, można rozpocząć studia magisterskie z dietetyki?

   Monika odpowiedz

   Witam, czy mając ukończone studia na kierunku zdrowie publiczne można studiować dietetykę online?

   Karolina odpowiedz

   Witam, czy po licencjacie ze zdrowia publicznego można skorzystać ze studiów magisterskich online?

   PB26 odpowiedz

   witam czy po studiach podyplomowych z dietetyki oraz licencjat z kosmetologii można skorzystać ze studiów magisterskich online?

   Ewa odpowiedz pokaż odpowiedzi (2)

   Witam, czyli studia online na kierunku dietetyka są tylko magisterskie. Najpierw trzeba mieć licencjat tak?

   gosć W odpowiedzi do: Ewa odpowiedz

   tak

   Ewa W odpowiedzi do: gosć odpowiedz

   Dzięki :)

   melba9 odpowiedz

   Witam interesuje mnie kierunek studiow dietetyka online jakie warunki trzeba spelnic aby tak studiowac

   DoradcaOnlineVistula odpowiedz pokaż odpowiedzi (6)

   Witam! W ramach kampanii informacyjnej mam zaszczyt zostać Waszym doradcą online. Chętnie odpowiem na wszystkie nurtujące pytania dotyczące studiowania na naszej uczelni. Zachęcam do podjęcia dyskusji. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

   Irka W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

   Jak wygląda oferta studiów zaoczonych 1 stopnia na tej uczelni? Jakie są stawki czesnego?

   DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Irka odpowiedz

   Witaj, Irka! Jaki kierunek studiów Cię interesuje? Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

   Nati W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

   @irka najlepiej wejdź sobie na ich stronę i zobacz tak będzie najlepiej przy okazji możesz sobie przeczytać o tych kierunkach co nieco

   aza W odpowiedzi do: Nati odpowiedz

   A czy ktoś z Was może się wypowiedzieć nt dietetyki na Vistuli? Jestem ciekawa opinii ;)

   kompas W odpowiedzi do: aza odpowiedz

   @aza jestem zadowolony z wyboru kierunku jak i uczelni :) polecam

   DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: kompas odpowiedz

   Witaj, kompas! Cieszę się, że jesteś zadowolony z wyboru uczelni! Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

   Ola odpowiedz pokaż odpowiedzi (9)

   Nie żałuje, że wybrałam ten kierunek. Jest to temat bardzo popularny i mam nadzieję, że będę się rozwijać w tym kierunku

   Nana W odpowiedzi do: Ola odpowiedz

   Kierunek bardzo przyszłościowy i daje ogromne możliwości rozwoju. Też jestem zadowolona :)

   DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Ola odpowiedz

   Witaj, Ola! Tematyka zdrowego stylu życia jest w dzisiejszych czasach zdecydowanie bardzo ważna. Jaką uczelnię wybrałaś? Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

   DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Nana odpowiedz

   Witaj, Nana! Cieszę się, że jesteś zadowolona z wyboru kierunku studiów. Jaką uczelnię wybrałaś? Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

   Irka W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

   Czy Vistual oferuje taki kierunek jak dietetyka?

   DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Irka odpowiedz

   Witaj, Irka! Tak, taki kierunek jest dostępny w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Czy planujesz rozpocząć swoją przygodę na tym kierunku? Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

   Ola W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

   @Nana też tak myślę co prawda to dopiero I stopień, a co potem wybiorę jeszcze się nie zastanawiałam

   aza W odpowiedzi do: Ola odpowiedz

   @Doradca a czy macie jakiś kierunek nie stricte dietetyczny, ale połączenie tego zagadnienia z prowadzeniem zdrowego trybu życia, aktywności fizycznej itd?

   boa W odpowiedzi do: aza odpowiedz

   @aza dość obszerne wymagania masz :P sam jestem ciekaw czy coś takiego jest.

   DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: aza odpowiedz

   Witaj, aza! Prowadzimy kierunek ''Coaching stylu życia'' który łączy ze sobą wszystkie elementy, które wypisałaś. Czy jesteś zainteresowana? Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

   Popularne

   studia

   matura 2023

    

    

   Teraz najważniejsze

   matura 2023

   zmiany na maturze 2023

   arkusze maturalne

   wyniki matur 2022

   rekrutacja na studia

   studia

   kierunki studiów

   studia podyplomowe

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować

    

    

   Nadchodzące wydarzenia

   • ul. Plac Polski 3/4 50-156 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJFcT9oH7CD0cR7RuVE8m7mEU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a332-asp-worclaw.jpg Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
   • Drzwi otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ0Z9P6HfLHkcRaeqX_nj9aBE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/166b7-wsr-studia-warszawa.jpg Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie
   • ul. Krupnicza 33, 31-123 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJC0cMNgxbFkcRB9jDVXm1yK8 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/3f77d-uj-krakow.jpg Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
   • Drzwi Otwarte Wydziału Filologicznego https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJCxKWr2NXIkcRYECcap5lmJQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/99092-umcs-kierunki.jpg Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
   • ul. Koszykowa 86 w Warszawie https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ9fSNrpbMHkcR9efpda02X_0 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6fd17-polsko-japońska-akademia-technik-komputerowych.jpg Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
   • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku