Elektromobilność - Warszawa

Elektromobilność - Warszawa

Studia na kierunku elektromobilność w Warszawie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Elektromobilność stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
forma: stacjonarne

Uczelnie, gdzie elektromobilność jako specjalność / ścieżka kształcenia

Uczelnia Techniczno - Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie

Uczelnia Techniczno - Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie

Transport stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 2 lata • 3,5 roku
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku transport

15.01.2024

Elektromobilność studia Warszawa 2024| woj. mazowieckie

Studia na kierunku Elektromobilność w Warszawie to studia inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistra inżynieraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

Elektromobilność - Warszawa
Studia na kierunku elektromobilność w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku elektromobilność w Warszawie rozpocznie się 6 maja 2024 r. i potrwa do 27 września 2024 r. | Elektromobilność Warszawa - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku elektromobilność możesz podjąć w ramach kierunku lub specjalności na 1 uczelni publicznejPolitechnice Warszawskiej (Wydział Elektryczny PW) oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej w Warszawie.
 

Opis kierunku

Elektromobilność to studia zadedykowane umysłom ścisłym. To kierunek, dzięki któremu można zdobyć interdyscyplinarną wiedzę z pogranicza matematyki, fizyki czy informatyki. Stabilne podstawy teoretyczne będą bowiem niezbędne podczas rozwijania praktycznych umiejętności kierunkowych. Kwalifikacje te będą związane z projektowaniem nowoczesnych rozwiązań motoryzacyjnych wykorzystujących między innymi napędy elektryczne. Studenci zapoznają się z zagadnieniami związanymi między innymi z konstrukcją silników elektrycznych oraz ich wykorzystaniem w napędach pojazdów elektrycznych, dziedziną sensorów, optoelektroniki oraz zastosowaniem układów inteligentnych w mobilnych technologiach. 

 

Praca po studiach

Elektromobilność to studia, które przygotowują do pracy przede wszystkim w sektorze przedsiębiorstw motoryzacyjnych. Na absolwentów czekać będą stanowiska programistów, projektantów czy konstruktorów nowoczesnych urządzeń, mechanizmów czy pojazdów. Część absolwentów będzie mogła też rozwijać się zawodowo w ośrodkach badawczo-rozwojowych. Inżynierowie znajdują zatrudnienie np. w firmach zajmujących się serwisem i utrzymaniem pojazdów elektrycznych, a także infrastrukturą elektromobilności, oraz w przedsiębiorstwach specjalizujących się w projektowaniu układów i systemów zasilania dla pojazdów elektrycznych.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na studia na kierunku elektromobilność w Warszawie?

Wszyscy absolwenci szkół średnich, którzy chcieliby rozpocząć kształcenie inżynierskie, muszą mieć świadomość, że ten profil dydaktyczny jest niezwykle wymagający. Szansę na studia otrzymują zatem wyłącznie najlepsi absolwenci szkół średnich.

Nic nie stoi na przeszkodzie, byś i ty był jednym z nich. Po prostu odpowiednio wcześnie zacznij przygotowania do rekrutacji. Podczas nauki uwzględnij szczególnie przedmioty takie jak: matematyka oraz fizyka.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ELEKTROMOBILNOŚĆ?

Współcześnie stykamy się z wieloma wyzwaniami, które związane są z eksploatacją środowiska. Nieustannie czerpiemy z zasobów naturalnych, co skutkuje pogorszeniem kondycji życia na naszej plancie. Jesteśmy świadkami druzgoczących zmian klimatycznych, zmagamy się ze smogiem, powiększającą czarną dziurą, intensywnymi promieniami UV. Sami przyczyniamy się do rozszerzania skutków ubocznych naszego skoku cywilizacyjnego. W praktyce oznacza to, że inżynierowie mają ręce pełne pracy. To oni muszą bowiem dbać o nieustanny rozwój technologiczny przy jednoczesnym dbaniu o zasoby naturalne ziemi.

Elektromobilność to stosunkowo nowa dziedzina inżynieryjna, która zajmuje się projektowaniem rozwiązań elektrycznych dla pojazdów mechanicznych. Dzięki tym innowacyjnym działaniom można choć odrobinę ograniczyć negatywne działanie zmian klimatycznych. Jeśli czujesz, że masz duszę innowacyjnego konstruktora, nie boisz się intelektualnych wyzwań i jednocześnie dostrzegasz, jak ważna jest dbałość o zasoby naturalne ziemi, to studia na kierunku elektromobilność czekają właśnie na ciebie.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku elektromobilność możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (inżynierskie)
2. Tryb:
  • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku elektromobilność w Warszawie realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają trzy i pół roku.

Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Uczelnie w Warszawie wychodzą naprzeciw oczekiwaniom współczesnego świata i dostrzegają zagrożenia, jakie płyną ze zbyt znacznej eksploatacji środowiska. Dlatego też kierunki studiów takie jak elektromobilność stają się naturalną popozycją kształcenia na polskim rynku akademickim. Jeśli interesuje cię nauka wyższa w stolicy, to również otrzymasz taką możliwość, ponieważ ta innowacyjna propozycja znalazła się w ofercie uczelni, które znajdziesz w dziale poniżej.

Na studiach o tym profilu otrzymasz innowacyjne wykształcenie inżynierskie, które niesie ze sobą wyjątkowo dużo perspektyw. W programie kształcenia zostało ujętych wiele zróżnicowanych treści, dzięki którym będziesz wiedział, jak skutecznie wcielać w życie rozwiązania elektryczne w przemyśle motoryzacyjnym. Wśród przedmiotów znalazły się przykładowo:

  • systemy programowe i sensoryka pojazdowa
  • elektronika z techniką cyfrową
  • pojazdy autonomiczne

 

Możesz mieć pewność, że czeka cię czas wzmożonych aktywności intelektualnych.

Uczelnie w Warszawie - kierunek elektromobilność:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Warszawska (Wydział Elektryczny PW) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku elektromobilność w Warszawie?

Studia na kierunku Elektromobilność w Warszawie trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

Elektromobilność w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier
studia II stopnia 1,5 roku magister inżynier

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ELEKTROMOBILNOŚĆ?

Nikogo nie trzeba przekonywać, że to właśnie inżynierowie stanowią jedną z najbardziej pożądanych grup na aktualnym rynku zatrudnienia. To oni tworzę tę grupę specjalistów, dzięki którym towarzyszy nam nieustanny rozwój technologiczny. Zależy nam bowiem na doskonaleniu rzeczywistości, coraz częściej dostrzegamy również jak ważna jest dbałość o środowisko naturalne, dlatego też dziś zdobycze elektromobilności zaczną być wykorzystywane na masową skalę.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent tego kierunku? Czekają na ciebie przede wszystkim te sektory gospodarcze, które zajmują się motoryzacją. W swojej pracy zajmować się będziesz przede wszystkim:

  • projektowaniem
  • konstruowaniem
  • programowaniem 

 

Rozwiązań elektromobilnych dla pojazdów.

Możesz także pomyśleć o pracy w różnego rodzaju ośrodkach testowych czy instytucjach badawczych. Kierunki studiów takie jak elektromobilność przygotują cię również do pracy na arenie międzynarodowej.

Gdzie studiować na kierunku elektromobilność w Warszawie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Politechnice Warszawskiej.

Uczelnie na których można studiować kierunek elektromobilność w Warszawie

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Elektromobilność w Warszawie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Elektromobilność Warszawa studia i stopnia

Elektromobilność Warszawa studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Elektromobilność Warszawa studia stacjonarne

Elektromobilność w Warszawie

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

Pokaż wszystkie

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia