ELEKTROMOBILNOŚĆ studia - kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Elektromobilność to nowo powstałe, innowacyjne studia inżynierskie, których program jest w pełni dopasowany do potrzeb współczesnego, dynamicznie rozwijającego się świata i rynku pracy. Obecnie, w dobie rozwoju gospodarczego, elektryczność jest czymś oczywistym i niezbędnym w codziennym życiu i już nikt z nas nie potrafi sobie wyobrazić bez niej normalnego funkcjonowania.
Jednak z drugiej strony, popularność ekologii i działań skupionych wokół ochrony środowiska, znacząco wpływa na zmiany zachodzące w tej dziedzinie nauki. Dlatego też, biorąc pod uwagę tego typu tendencje, wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z tego obszaru, którzy dysponowaliby wszechstronną i nowoczesną wiedzą oraz potrafiliby zastosować ją w praktyce. Jeżeli więc jesteś osobą o dużych zdolnościach związanych z naukami ścisłymi i chciałbyś rozwijać się w tym kierunku, to studia elektromobilność będą dla ciebie bardzo dobrym wyborem.
 
Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku elektromobilność?
Jako student tego niezwykle przyszłościowego i interesującego kierunku studiów będziesz miał okazję ugruntować swoją dotychczasową wiedzę i wzbogacić ją o zupełnie nowe, istotne elementy. Już na pierwszym roku studiów dowiesz się więcej na temat fizyki, matematyki czy inżynierii chemicznej.
Ponadto, zaznajomisz sie z niezwykle złożonymi i zarazem ciekawymi zagadnieniami, jakimi są podstawy programowania, elektronika oraz energoelektronika. Co więcej nauczysz się skomplikowanej budowy, konstrukcji oraz zasad projektowania maszyn i pojazdów z napędem elektrycznym, co niewątpliwie zaprocentuje podczas twojej przyszłej pracy zawodowej.
Oprócz wiedzy teoretycznej, zyskasz także cenne umiejętności praktyczne i nauczysz sie je stosować podczas samodzielnego prowadzenia projektów naukowych czy obowiązkowych praktyk studenckich. Jako że w dzisiejszych czasach wykształcenie kompetencji językowych jest niezwykle istotne, to w programie studiów przewidziano lektorat z wybranego języka obcego, dzięki któremu będziesz mógł realnie zwiększyć swoje szanse na międzynarodową karierę.
 
Jaka praca po tym kierunku?
Po zakończeniu studiów na kierunku elektromobilność będziesz miał wszechstronną i gruntowną wiedzę z obszaru nauk ścisłych, elektroenergetyki, elektroniki i innych istotnych zagadnień. Uzyskane kompetencje i kwalifikacje zawodowe sprawią, że bez problemu znajdziesz atrakcyjną i rozwijającą pracę dopasowaną do twojego wykształcenia.
Jako absolwent możesz związać swoją przyszłość z przemysłem związanym z elektromobilnością. Ponadto, idealnie odnajdziesz się jako pracownik biur projektowych czy placówek serwisowych. Równie ciekawą opcją jest znalezienie zatrudnienia w firmach zajmujących się produkcją sprzętu i maszyn z napędem elektrycznym. Co więcej, bardzo dobra znajomość ogólnego i specjalistycznego języka obcego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery, zarówno w polskich oddziałach światowych firm i korporacji, jak i poza granicami kraju. Dodatkowo, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zwiększyć swoje perspektywy zawodowe.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego perspektywicznego kierunku powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, matematyki, fizyki, chemii lub informatyki.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ELEKTROMOBILNOŚĆ

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

UCZELNIE, GDZIE ELEKTROMOBILNOŚĆ JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

Specjalności na kierunku transport

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU ELEKTROMOBILNOŚĆ

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Inżynierskie i techniczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU ELEKTROMOBILNOŚĆ:

 • wiedza matematyczna
 • wiedza fizyczna
 • podstawy programowania
 • znajomość podstaw mechaniki pojazdów
 • wiedza z obszaru elektroniki i energoelektroniki
 • znajomość języka obcego
 • znajomość budowy maszyn i pojazdów z napędem elektrycznym
 • znajomość specjalistycznej terminologii branżowej
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

Jak wyglądają studia na kierunku elektromobliność?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek elektromobliność jest dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.

Osoby, które aplikują na powyższe studia zdobędą wszechstronne wykształcenie z obszaru nauk technicznych i ścisłych.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako student kierunku elektromobliność będziesz miał okazję rozwinąć specjalistyczną wiedzę z zakresu matematyki, fizyki czy elektrotechniki. Program kształcenia zakłada realizacje wielu interesujących przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:

 • Układy sensoryczne pojazdów samochodowych
 • Podstawy napędu elektrycznego
 • Interfejsy komunikacyjne w pojazdach
 • Automatyka przekształtnikowych układów napędowych

 

3. Nabywane umiejętności

Studenci, którzy aplikują na kierunek elektromobilność wykształcą wiele cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim nauczysz się projektowania, konstrukcji i budowy pojazdów z napędem elektrycznym. Ponadto poznasz podstawy wykonywania rysunku technicznego i specyfikę programu CAD. Program nauczania zakłada także realizacje lektoratu z języka obcego, który umożliwi Ci doskonalenie swoich zdolności językowych.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

ELEKTROMOBILNOŚĆ STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia pierwszego stopnia na kierunku elektromobilność będą trwały trzy i pół roku, czyli siedem semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł inżyniera.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

ELEKTROMOBILNOŚĆ STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU ELEKTROMOBILNOŚĆ:

 • przemysł związany z elektromobilnością
 • placówki serwisowe
 • placówki związane z produkcją sprzętu z napędem elektrycznym
 • biura projektowe
 • firmy i korporacje międzynarodowe

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ELEKTROMOBILNOŚĆ

Komentarze (0)