Archiwistyka i elektroniczne zarządzanie dokumentacją

Archiwistyka i elektroniczne zarządzanie dokumentacją

Studia na kierunku archiwistyka i elektroniczne zarządzanie dokumentacją możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Archiwistyka i elektroniczne zarządzanie dokumentacją stopień: (II), czas trwania: 2 lata
forma: stacjonarne

Archiwistyka i elektroniczne zarządzanie dokumentacją – kierunek studiów

Studia na kierunku archiwistyka i elektroniczne zarządzanie dokumentacją to studia magisterskie, których program kształcenia trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Studia na kierunku archiwistyka i elektroniczne zarządzanie dokumentacją
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku archiwistyka i elektroniczne zarządzanie dokumentacją rozpocznie się 17 kwietnia 2024 r. i potrwa do 10 lipca 2024 r. | archiwistyka i elektroniczne zarządzanie dokumentacją - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku archiwistyka i elektroniczne zarządzanie dokumentacją możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | archiwistyka i elektroniczne zarządzanie dokumentacją - uczelnie >

Opis kierunku

Podczas studiów na kierunku archiwistyka i elektroniczne zarządzanie dokumentacją uczestnicy uczą się tradycyjnych metod zarządzania archiwami oraz nowoczesnych technologii informatycznych. Zdobywają wiedzę na temat historii archiwistyki, teorii archiwistyki, metodyki opracowywania i przechowywania dokumentów, a także prawa archiwalnego i etyki zawodowej. Program kształcenia obejmuje też naukę zarządzania zasobami archiwalnymi, w tym selekcji, klasyfikacji, katalogowania, interwencji i digitalizacji dokumentów archiwalnych.

Praca po studiach

Studia na tym kierunku przygotowują absolwentów do pracy w różnych sektorach i instytucjach, które wymagają profesjonalnego zarządzania dokumentacją. Znajdą zatrudnienie w instytucjach archiwalnych takich, jak archiwa państwowe, miejskie, gdzie będą odpowiedzialni za gromadzenie, przechowywanie, opracowywanie i udostępnianie dokumentów archiwalnych. Odnajdą się również w firmach i instytucjach finansowych, gdzie będą zarządzać dokumentacją papierową i elektroniczną.

Wymagania rekrutacyjne

Rekrutacja na studia na kierunku archiwistyka i elektroniczne zarządzanie dokumentacją skierowana jest do absolwentów studiów wyższych po pokrewnej ścieżce kształcenia. Kwalifikacja ma formę konkursu dyplomów.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Archiwistyka i elektroniczne zarządzanie dokumentacją - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Jak wyglądają studia na kierunku archiwistyka i elektroniczne zarządzanie do-kumentacją?

W trakcie studiów na tym kierunku studenci zdobywają wiedzę na temat historii archiwistyki, teorii archiwistyki, metodyki opracowywania i przechowywania dokumentów czy prawa archiwalnego. Program kształcenia obejmuje także naukę zarządzania zasobami archiwalnymi, w tym selekcji, klasyfikacji i digitalizacji dokumentów archiwalnych.

Kierunki studiów związane z archiwistyką i elektronicznym zarządzaniem dokumentacją obejmują także naukę zastosowania nowoczesnych technologii informatycznych, systemów zarządzania treścią, zarządzania dokumentacją czy cyfrowych odbitek do zarządzania dokumentacją elektroniczną.

Kształcenie obejmuje też naukę zasad bezpieczeństwa informacji, ochrony danych osobowych, prawa autorskiego oraz zagadnień związanych z zachowaniem integralności i poufności dokumentów.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku archiwistyka i elektroniczne zarządzanie dokumentacją możemy podzielić na:

1. Typ:

2. Forma:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Absolwenci mają wiedzę na temat historii archiwistyki, teorii zarządzania dokumentacją oraz metodologii przechowywania, klasyfikacji i udostępniania dokumentów. Mają także umiejętności związane z analizą różnych dokumentów – zarówno tradycyjnych, jak i elektronicznych, co pozwala im skutecznie interpretować zawarte w nich informacje oraz identyfikować wartościowe treści.

Wyróżnia ich też umiejętność korzystania z nowoczesnych technologii informatycznych związanych z zarządzaniem dokumentacją elektroniczną, w tym systemami zarządzania treści, bazami danych i systemami archiwizacji elektronicznej.

Ile trwają studia na kierunku archiwistyka i elektroniczne zarządzanie doku-mentacją?

Studia na kierunku archiwistyka i elektroniczne zarządzanie dokumentacją trwają 2 lata (studia II stopnia).

Jaka praca po studiach na kierunku archiwistyka i elektroniczne zarządzanie dokumentacją?

Absolwenci są przygotowani do pracy w instytucjach archiwalnych takich, jak archiwa państwowe, miejskie czy firmowe, gdzie będą odpowiadać za gromadzenie i przechowywanie dokumentów archiwalnych.

Znajdą zatrudnienie również w firmach, korporacjach, instytucjach finansowych, publicznych, gdzie mogą zarządzać dokumentacją papierową i elektroniczną, wdrażać systemy zarządzania dokumentacją czy opracowywać procedury archiwizacji.

Absolwent odnajdzie się też w roli doradcy do spraw bezpieczeństwa informacji, gdzie zajmie się analizą ryzyka, ochroną danych osobowych, zarządzaniem bezpieczeństwem informacji i audytami zabezpieczeń.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku archiwistyka i elektroniczne zarządzanie dokumentacją

 • archiwista,
 • specjalista do spraw zarządzania dokumentacją,
 • doradca do spraw bezpieczeństwa informacji,
 • specjalista do spraw digitalizacji,
 • administrator baz danych,
 • specjalista do spraw compilance,
 • ekspert do spraw oceny dokumentacji.

Dzięki studiom z archiwistyki i elektronicznego zarządzania dokumentacją absolwenci są przygotowani do pracy w różnych sektorach, gdzie ich umiejętności są niezbędne do skutecznego zarządzania dokumentacją i odpowiedzi na wyzwania związane z digitalizacją czy cyfryzacją danych.

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Archiwistyka i elektroniczne zarządzanie dokumentacją studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Archiwistyka i elektroniczne zarządzanie dokumentacją studia II stopnia

Zobacz inne kierunki biologiczne i przyrodnicze

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki biologiczne i przyrodnicze - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku Archiwistyka i elektroniczne zarządzanie dokumentacją

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (0)