1. Typ i tryb studiów
Kierunek grafika komputerowa można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. W przypadku studiów stacjonarnych zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku. Jeżeli natomiast zdecydujesz się na studia niestacjonarne, na naukę poświęcisz wybrane weekendy semestru. Taka opcja kształcenia będzie idealnym wyborem dla osób, którym zależy na połączeniu studiów z innymi aktywnościami.
Tematyka zajęć będzie oscylować wokół nauk informatycznych, ścisłych oraz artystycznych.
Studia na kierunku Grafika komputerowa możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.
Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.
Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.
2. Program studiów i przedmioty
Jako student powyższego kierunku lub specjalizacji będziesz miał okazję rozwinąć swoją wiedzę informatyczną. Ponadto dowiesz się więcej na temat grafiki komputerowej, technik multimedialnych czy animacji. Program kształcenia zakłada realizacje wielu interesujących przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką, między innymi takich jak:
-
Grafika reklamowa
-
Kompozycja obrazu i zarządzanie barwą
-
Programowanie wirtualnej rzeczywistości
3. Nabywane umiejętności
W czasie studiów na kierunku grafika komputerowa rozwiniesz wiele cennych umiejętności praktycznych, które wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim nauczysz się projektowania stron internetowych oraz specjalistycznej kompozycji obrazu graficznego.
Studenci dowiedzą się także, w jaki sposób tworzyć animacje czy multimedia, a także grafikę 3D. Co więcej będziesz mógł korzystać z narzędzi informatycznych, takich jak: Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe InDesign.
4. Dla kogo ten kierunek
Jeśli nie podjąłeś jeszcze decyzji odnośnie studiów, ale w kręgu Twoich zainteresowań znajduje się szeroko rozumiana sztuka, być może zaciekawi Cię ta propozycja kształcenia. Jest to połączenie wiedzy na temat współczesnych mass mediów z rozwijaniem kompetencji w zakresie grafiki komputerowej.
Jeśli uważasz, że charakteryzuje Cię otwartość umysłu i nieograniczona kreatywność, przeczytaj poniższy opis, bo być może jest to szansa, której poszukujesz dla siebie!