Zarządzanie i inżynieria produkcji studia zaoczne Warszawa

Zarządzanie i inżynieria produkcji studia zaoczne Warszawa

Zarządzanie i inżynieria produkcji studia zaoczne Warszawa

Studia zaoczne w Warszawie

zarządzanie i inżynieria produkcji

Odkryj zarządzanie i inżynierię produkcji w Warszawie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Zarządzanie i inżynieria produkcji - studia niestacjonarne (zaoczne) Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Warszawie to studia inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Zarządzanie i inżynieria produkcji studia zaoczne Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Jednostka prowadząca

Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Jednostka prowadząca

Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie

Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie

Jednostka prowadząca

Zarządzanie i inżynieria produkcji +

Filia w Bełchatowie stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku,
tryb: niestacjonarne

Zarządzanie i inżynieria produkcji stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku,
tryb: niestacjonarne

Ile kosztują studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Warszawie

Opłaty za niektóre studia niestacjonarne mogą okazać się wysokie, dlatego jeżeli marzysz o zaocznym kształceniu na Zarządzaniu i inżynierii produkcji, przygotuj wystarczająco duże zaplecze finansowe, aby uniknąć przykrych konsekwencji i skreślenia z listy studentów. Pamiętaj, że zdecydowana większość uczelni umożliwia uiszczanie opłat ratalnych, które zdecydowanie odciążają budżet studentów. Średni koszt nauki na tym kierunku nie powie wiele o kosztach odbycia edukacji na jednej z uczelni, dlatego jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, zapoznaj się z regulaminem zamieszczonym na stronie internetowej uczelni lub zadzwoń pod numer podany na stronie.

 

pokaż ceny na poszczególnych uczelniach

Zarządzanie i inżynieria produkcji w Warszawie - zasady rekrutacji

Gdzie studiować na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji w Warszawie

 • Politechnika Warszawska
 • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie

 

Jak wyglądają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Warszawie

Mimo faktu, że zdecydowana większość świeżo upieczonych maturzystów decyduje się na podjęcie studiów w trybie stacjonarnym, to zaoczny tryb kształcenia cieszy się coraz większą popularnością. Wiele uczelni postanowiło zwiększyć komfort swoich studentów, dlatego zaproponowało edukację na Zarządzaniu i inżynierii produkcji pierwszego i drugiego stopnia, zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. Specyfika studiów niestacjonarnych polega na weekendowych zjazdach, podczas których studenci stają przed wymagającym zadaniem przyswojenia względnie dużej porcji materiału, skoncentrowanego w taki sposób, aby był możliwy do zaprezentowania podczas kilkugodzinnego posiedzenia.

Mimo oczywistych różnic, jakie występują pomiędzy trybem zaocznym i dziennym, wszyscy studenci zostają zaopatrzeni w taki sam zestaw kompetencji, dlatego obawy w kwestii lepszych perspektyw absolwentów studiów stacjonarnych są nieuzasadnione.

Studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji stanowią stosunkowo nową propozycję w ofercie edukacyjnej warszawskich uczelni, jednak mimo tego przyciąga wielu kandydatów marzących o zdobyciu interdyscyplinarnej wiedzy technicznej, uzupełnionej kompetencjami menedżerskimi, które można wykorzystać na stanowiskach kierowniczych w różnych firmach na szczeblu krajowym i międzynarodowym.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od trzech i pół roku do czterech lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata lub półtora roku.

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Dla kogo te studia

Zarządzanie i inżynieria produkcji stanowi bardzo atrakcyjną propozycję w ofercie studiów wyższych, którą chciałoby zgłębiać wielu przyszłych kandydatów. Z niewiadomych przyczyn studia te stają się obiektem zainteresowania również takich osób, których zainteresowania i zdolności całkowicie mijają się ze specyfiką kształcenia kierunkowego. Zatem czy istnieje zestaw cech, jakie powinien wykazywać doskonały aplikant na ten kierunek?

Jedną i najważniejszą z nich jest zamiłowanie do nauk ścisłych. Bez niego codzienna nauka skomplikowanych zagadnień matematycznych będzie męczarnią, a okres studiowania stanie się całkowicie pozbawiony przyjemności. Ponadto przyszłym studentom przyda się nieco pewności siebie i wrodzonej charyzmy, które ułatwią poszerzanie cennych kompetencji interpersonalnych, będących podstawą umiejętności menedżerskich. Jeśli jesteś pewien, że Zarządzanie i inżynieria produkcji to propozycja stworzona dla ciebie, pozostanie ci już tylko aplikować i cieszyć się swoim wyborem!

 

3. Program studiów

Głównym filarem dla wszystkich kierunków inżynierskich jest oczywiście matematyka. Żaden student Zarządzania i inżynierii produkcji nie powinien czuć awersji do tego przedmiotu, gdyż stanowi bazę pod zdecydowaną większość przedmiotów, obecnych w siatce studiów. Wyjątkowość opisywanego kierunku polega na umiejętności znalezienia złotego środka pomiędzy pragmatyczną dziedziną techniczną, a zgłębianiem kompetencji menedżerskich, ułatwiających zdobycie pracy na wysokich stanowiskach nawet na samym początku swojej zawodowej kariery.

Studenci uczą się, w jaki sposób przebiegają procesy produkcyjne, zdobywają umiejętności odnoszące się do ich planowania, kontrolowania i modyfikowania, poszerzają posiadane kompetencje interpersonalne, uczą się nawiązywania efektywnej współpracy z podwykonawcami pokrewnych dziedzin, a ponadto zdobywają zdolności do rozwiązywania technicznych problemów w zakresie inżynierii produkcji.

Ile trwają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Warszawie

Takie kierunki studiów w Warszawiejak Zarządzanie i inżynieria produkcji, zgodnie z samą nazwą, zostają zwieńczone dyplomem inżyniera, potwierdzającym gruntowne przygotowanie techniczne do podjęcia pracy w różnorakich fabrykach i przedsiębiorstwach. Na ukończenie studiów pierwszego stopnia należy zagospodarować trzy i pół roku. Po tym czasie wielu inżynierów planuje wzbogacenie wachlarza posiadanych kompetencji, dlatego decyduje się na przystąpienie do studiów magisterskich drugiego stopnia. Trwają one półtora roku i znacząco poszerzają spektrum możliwości zatrudnienia zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Zarządzanie i inżynieria produkcji w Warszawie

W procesie rekrutacji na kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:

 • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
 • kolejność złożenia wymaganych dokumentów

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Zarządzanie i inżynieria produkcji w Warszawie

Z pewnością niejednokrotnie zastanawiałeś się, jaką wiedzę powinien posiąść każdy z przyszłych studentów, myślący o kierunkach technicznych. Poza kwestiami związanymi z procesem rekrutacji, powinieneś upewnić się, czy wybrany kierunek jest stworzony dla ciebie. Jeśli Zarządzanie i inżynieria produkcji wydaje ci się ciekawą propozycją, zastanów się, czy:

 • Nauka matematyki jest dla ciebie czystą przyjemnością?
 • Cenisz swoje kompetencje interpersonalne i chciałbyś je rozwijać?
 • Interdyscyplinarny kierunek studiów byłby dla ciebie idealny?

 

Wobec tego pamiętaj, że do nauki na Zarządzaniu i inżynierii produkcji, nawet w trybie niestacjonarnym, samo złożenie aplikacji może nie wystarczyć. Kierunek ten cieszy się niesłabnącą popularnością, a uczelnie starają się kwalifikować jedynie najlepszych, dlatego bardzo często decydują się na wprowadzenie konkursu świadectw. Zatem aby zwiększyć swoje szanse na rozpoczęcie opisywanego kierunku, postaraj się o wysokie wyniki z matury z matematyki, fizyki, informatyki oraz języka angielskiego. Każda uczelnia może ustalać inne wymagania kwalifikacyjne, dlatego odwiedź stronę internetową tych, które najbardziej cię interesują, celem zgłębienia potrzebnych informacji.

 

Zapisy na studia

Elektroniczna rejestracja kandydatów powinna być doskonale znana wszystkim tym, którzy wcześniej aplikowali do szkół średnich. Przebieg rejestracji na studia jest analogiczny – należy stworzyć profil kandydata i uzupełnić go takimi informacjami, jak swoje dane, numer świadectwa maturalnego oraz wyniki uzyskane na tym egzaminie. Po pozytywnym przejściu tego etapu rekrutacji, obowiązkiem osób zakwalifikowanych jest dostarczenie na biurko wyznaczonej komisji następujących dokumentów w odgórnie ustalonym terminie:

 • fotografii do legitymacji,
 • dowodu osobistego,
 • kserokopii świadectwa maturalnego,
 • zaświadczeń lekarskich, o ile są wymagane.

Jaka praca po studiach niestacjonarnych (zaocznych) na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Warszawie

Niewątpliwym atutem wszystkich studiów inżynierskich jest możliwość zdobycia dobrze płatnego zatrudnienia tuż po ich ukończeniu. Współczesny rynek pracy nieustannie potrzebuje specjalistów, zdolnych do nadzoru procesów produkcyjnych, usprawniania działania maszyn i mechanizmów, a także naprawy uszkodzonych podzespołów i systemów. Jeżeli umiejętności te połączymy z szeroką wiedzą menedżerską, otrzymujemy zestaw pożądany przez wielu pracodawców.

Inżynierowie produkcji znajdą zatrudnienie w międzynarodowych fabrykach, związanych na przykład z przemysłem samochodowym, lotniczym, komputerowym, czy przemysłowym. Studia inżynierskie zapewnią gruntowne przygotowanie do pełnienia tej roli zawodowej. Dzięki posiadaniu dobrze rozwiniętych kompetencji interpersonalnych, absolwenci odnajdą się na stanowiskach kierowniczych nawet bez posiadania wcześniejszego doświadczenia na podobnym szczeblu.

Abiturienci Zarządzania i inżynierii produkcji w Warszawie znajdują zatrudnienie jako specjaliści do spraw zarządzania procesami produkcyjnymi, prowadzą prace badawczo-rozwojowe, pełnią rolę doradców technicznych i organizacyjnych na płaszczyźnie związanej z inżynierią wytwarzania, a także odnajdują się na stanowiskach kierowniczych w firmach logistycznych oraz spedycyjnych.

Jakie opinie mają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Warszawie

Bogata oferta, jaką prezentują uczelnie w Warszawie w zakresie Zarządzania i inżynierii produkcji, pozwala na zdobycie interdyscyplinarnych kompetencji kierunkowych. Zainteresowanie tymi studiami jest ogromne, a kandydaci mają solidne podstawy, aby je wybierać.

Dominika, studentka trzeciego roku Zarządzania i inżynierii produkcji w Warszawie, mówi:

„Od studiów oczekiwałam solidnego przygotowania technicznego do pracy na arenie międzynarodowej. Zarządzanie i inżynieria produkcji nie tylko uposaża w wiedzę z zakresu przedmiotów ścisłych, ale również oferuje zdobycie cennych kompetencji menedżerskich.”

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

POKAŻ WSZYSTKIE

Kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

fotonika
informatyka
Rozwiń

Komentarze (0)