Psychology studia – kierunek studiów
Dla kogo ten kierunek
Przyszło nam żyć w świecie, gdzie zwiększająca się świadomość istnienia problemów psychicznych sprzyja likwidacji tabu z nimi związanego. Liczne kampanie społeczne i reklamowe bombardują nas wiadomościami psychoedukacyjnymi, dzięki czemu dolegliwości natury psychicznej traktowane są na równi z tymi fizycznymi. To zjawisko implikuje wzrost zapotrzebowania na dobrze wykwalifikowanych psychologów, zdolnych do podjęcia się opieki nad potrzebującymi. Studia na kierunku psychology powstały w odpowiedzi na ciągle rosnące zainteresowanie młodych ludzi szeroko pojętymi procesami wewnętrznymi oraz środowiskowymi oddziałującymi na człowieka, biologicznym aspektem funkcjonowania układu nerwowego oraz chęcią podjęcia pracy związanej z pełnieniem roli psychologa. Od zawsze chciałeś być "lekarzem ludzkich dusz", a ponadto twoja biegłość językowa pozwoli na zrozumienie treści wykładów prowadzonych po angielsku? Jeśli tak, to bez wahania aplikuj na studia na kierunku psychology!
Program studiów i przedmioty
W jaką wiedzę i umiejętności zostaniesz uposażony przez studia na kierunku psychology? Będziesz miał okazję zagłębić bardzo szeroką dziedzinę nauki, obejmującą swoim spektrum zagadnienia biologiczne, medyczne, humanistyczne i społeczne. Dzięki temu staniesz się nie tylko świetnym praktykiem przyszłego zawodu, ale również będziesz bardziej świadomy funkcjonowania własnego i najbliższych ci osób. Zajęcia z etyki zawodu psychologa uchronią cię przed popełnieniem typowych błędów nowicjuszy, mogących nieść poważne konsekwencje w przyszłości. Teoretyczne wykłady o objawach chorób i zaburzeń psychicznych pozwolą ci na poprawne diagnozowanie przyszłych pacjentów, a przyswojenie biologicznych podstaw ludzkich zachowań umożliwi wykluczenie ewentualnych uszkodzeń organicznych dysfunkcyjnej osoby. Jako że kierunek prowadzony jest w całości po angielsku, wykształcisz w sobie gruntowną znajomość terminologii psychologicznej w tym języku, co uczyni cię najbardziej uniwersalnym pracownikiem światowego rynku pracy.
Praca po studiach
Gdzie będziesz mógł pracować jako absolwent studiów na kierunku psychology? W zależności od obranej podczas studiów specjalności, będziesz mógł wkroczyć na rozmaite ścieżki zawodowe. Zagłębienie klinicznego aspektu psychologii i związanej z nią wiedzy pozwoli ci objąć stanowiska wymagające ciągłego kontaktu z osobami zmagającymi się z psychosomatycznymi objawami różnorakich zaburzeń – znajdzie się dla ciebie miejsce w szpitalach, prywatnych i publicznych klinikach medycznych oraz w swoim własnym gabinecie, o ile zdecydujesz się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Kształcenie w kierunku doradztwa zawodowego otworzy przed tobą możliwość zatrudnienia w działach HR, a psychologia resocjalizacyjna otworzy ci furtkę do bardzo wymagającej i obciążającej, ale dającej wiele satysfakcji pracy w zakładach karnych, resocjalizacyjnych, domach poprawczych i domach dziecka. Dla zainteresowanych tematyką kryminalistyczną z pewnością znajdzie się miejsce w sądownictwie i prokuraturze.