1. Tryb i typ studiów
Kierunek kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa można zrealizować zarówno w ramach studiów stacjonarnych, jak i niestacjonarnych. Studia stacjonarne będą odpowiednim wyborem dla osób, które mogą pozwolić sobie na codzienne uczęszczanie na zajęcia. Jeżeli natomiast zależy Ci na połączeniu nauki z innymi, codziennymi aktywnościami to zdecyduj się na studia niestacjonarne. Pamiętaj, że ta opcja nauczania wiąże się z koniecznością poniesienia dodatkowych opłat, których wysokość jest ustalana przez władze uczelni.
Studia na kierunku kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.
Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.
Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.
2. Nabywane umiejętności
Program nauczania na kierunku kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa jest w pełni dopasowany do realiów współczesnej rzeczywistości i obecnego rynku pracy. Zajęcia w większości mają wymiar praktyczny, dzięki czemu studenci mają szansę zdobyć kompleksowe przygotowanie zawodowe.
Jako student, wykształcisz cenne umiejętności i nauczysz się zabezpieczania śladów przestępstwa, dokonywania ekspertyz kryminalistycznych czy projektowania i wdrażania nowoczesnych systemów bezpieczeństwa.
Ponadto, dostaniesz możliwość korzystania z nowoczesnych technologii informatycznych i programów komputerowych, stosowanych podczas prac kryminalistycznych.
Program kształcenia zakłada także realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni. Integralną część studiów są praktyki zawodowe, które zrealizujesz w wyznaczonym do tego miejscu.
3. Dla kogo ten kierunek
Od zawsze fascynował cię świat opisywany w twoich ulubionych kryminałach? Lubiłeś panującą w nich atmosferę tajemniczości, a skomplikowane zagadki kryminalistyczne rozwiązywałeś razem z głównym bohaterem? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na powyższe pytania, to powstał kierunek idealnie dopasowany do twoich potrzeb i zainteresowań.
Kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa to niezwykle nowoczesne i perspektywiczne studia skierowane do wszystkich tych, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę z zakresu przestępczości kryminalnej oraz poznać sposoby przeciwdziałania tego typu zachowaniom.
Jeżeli zawsze marzyłeś o interesującej pracy, która będzie przypominać tę z realiów powieści i filmów kryminalistyczno-detektywistycznych to studia na kierunku kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa powinny być twoim wyborem.
Weź udział w rekrutacji i przekonaj się że studia to nie tylko długie wykłady i godziny spędzone w wydziałowej bibliotece, ale przede wszystkim wspaniała przygoda, która umożliwi ci rozwinąć swoje zainteresowania i zdobyć nowe pasje.
4. Gdzie studiować kryminalistykę i systemy bezpieczeństwa
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek kryminalistyka i systemy bezpieczeństwa: