Informatyka - Poznań

Informatyka - Poznań

Studia na kierunku informatyka w Poznaniu możesz podjąć na 2 uczelniach publicznych oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym), niestacjonarnym oraz online.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Politechnika Poznańska

Politechnika Poznańska

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Informatyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku informatyka

Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu

Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu

Informatyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne
Collegium Da Vinci w Poznaniu

Collegium Da Vinci w Poznaniu

Informatyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 3,5 roku
forma: stacjonarne, niestacjonarne, online

Ścieżki kształcenia na kierunku informatyka

Uczelnie, gdzie informatyka jako specjalność / ścieżka kształcenia

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Informatyka i ekonometria stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku informatyka i ekonometria

23.03.2024

Informatyka studia Poznań 2024 | woj. wielkopolskie

Informatyka w Poznaniu to 3,5-letnie lub 4-letnie studia I stopnia (inżynierskie) oraz 1,5-letnie lub 2-letnie studia II stopnia (magisterskie), których program oferuje 23 różne specjalności. Studia można podjąć na 4 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej i online). Ceny na informatyce w Poznaniu w 2024 r. zaczynają się od 6800 zł za pierwszy rok studiów, a próg punktowy na bezpłatne studia stacjonarne 2023/2024 wyniósł: na UAM 60 punktów, na PP 856 pkt.

Informatyka - Poznań
Studia na kierunku informatyka w Poznaniu
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne, online
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku informatyka w Poznaniu rozpocznie się 16 stycznia 2024 r. i potrwa do 16 października 2024 r. | Informatyka Poznań - terminy rekrutacji >

Gdzie studiować informatykę w Poznaniu

W Poznaniu informatykę możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 3 uczelniach publicznychPolitechnice Poznańskiej (Wydział Informatyki i Telekomunikacji PP), Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Matematyki i Informatyki UAM) oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Collegium Da Vinci w Poznaniu, Uniwersytecie WSB Merito w Poznaniu.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku informatyka, w roku akademickim 2023/2024, Politechnika Poznańska oferuje 210 miejsc, a Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu 100 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na PUT, UAM oraz uczelniach prywatnych. Ceny wahają się od 6800 zł do10200 zł za pierwszy rok studiów.

Kierunek informatyka - uczelnie w Poznaniu

Sprawdź

Jakie wymagania na kierunek informatyka w Poznaniu

W procesie rekrutacji na studia w Poznaniu na kierunku informatyka w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: informatyka, język obcy, matematyka. l informatyka poznań - przedmioty maturalne.

 

Informatyka Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - przedmioty maturalne

W rekrutacji na kierunek informatyka w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w roku 2024/2025 pod uwagę są brane dwa przedmioty maturalne. Kandydaci na ten kierunek studiów w tej uczelni wyższej muszą wykazać znajomością matematyki oraz jednego przedmiotu spośród: informatyka, chemia, fizyka lub fizyka i astronomia. dowiedz się więcej

Informatyka Politechnika Poznańska - przedmioty maturalne

Kandydaci na studia na kierunku informatyka w Politechnice Poznańskiej w rekrutacji 2024/2025 muszą przedstawić wyniki z trzech przedmiotów maturalnych: języka polskiego, języka obcego nowożytnego oraz matematyki. Ponadto brany pod uwagę jest również wynik z maksymalnie dwóch dodatkowych przedmiotów spośród: biologia, chemia, fizyka, informatyka. Kandydaci na ten kierunek zamiast przedmiotu dodatkowego mogą przedstawić wynik z egzaminu zawodowego lub z dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe kandydata. dowiedz się więcej

Rekrutacja na informatykę w uczelniach niepublicznych (prywatnych)

Uczelnie niepubliczne w Poznaniu przyjmują kandydatów najczęściej na podstawie kolejności zgłoszeń.

* Przed rekrutacją na wybrany kierunek należy wcześniej zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi w poszczególnych szkołach wyższych. Szczegółowe wytyczne znaleźć można na oficjalnych stronach rekrutacyjnych uczelni. Lista przedmiotów branych pod uwagę w rekrutacji może różnić się na poszczególnych uczelniach publicznych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku informatyka w Poznaniu

Informatyka to kierunek studiów, który oferuje zdobycie wiedzy z wielu dziedzin branży IT. W programie nauczania na studentów czekają zajęcia z programowania, projektowania stron internetowych i gier, a także administrowania sieciami. Rozbudowany charakter studiów daje przyszłym absolwentom wybór dostosowanej do niego ścieżki zawodowej kariery. W planie zajęciowym student może spodziewać się przedmiotów takich jak np.: podstawy kryptografii, bioinformatyka, teoria informacji i metody kompresji danych, projektowanie mikrosystemów czy grafika komputerowa i wizualizacja.

Dynamiczny rozwój branży IT sprawia, że na rynku pracy poszukiwani są specjaliści z dziedzin informatyki. Absolwenci dzięki znajomości wielu języków programowania, mogą podjąć pracę na przykład w firmach wytwarzających oprogramowanie, czy wytwórniach gier komputerowych. Studia na kierunku informatyka pozwalają też na zdobycie niezbędnej wiedzy do przyszłej pracy administratora baz danych lub analityka systemowego. Ponadto absolwent może szukać zatrudnienia w organizacjach oraz przedsiębiorstwach korzystających z technologii komputerowych, np. banki, instytucje finansowe, administracja publiczna, opieka zdrowotna, sektor energetyczny, transport, branża ubezpieczeniowa.

 

Poziom i tryb studiów

 

Uczelnie w Poznaniu - kierunek informatyka:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Collegium Da Vinci w Poznaniu stacjonarne, niestacjonarne, online I stopnia, II stopnia więcej
Politechnika Poznańska (Wydział Informatyki i Telekomunikacji PP) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Matematyki i Informatyki UAM) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Program studiów i przedmioty

Program kształcenia uzależniony jest od wybranej uczelni. Przewidywane efekty edukacji w zakresie informatyki są zbliżone, ale siatki zajęć i propozycje specjalizacyjne mogą się różnić. Studenci uczęszczają na przedmioty obowiązkowe i fakultatywne, a także specjalnościowe, a wybór ścieżki kształcenia ma realny wpływ na dalszą drogę zawodową.

Studenci mają okazję opanować zagadnienia dotyczące sieci komputerowych, architektury systemów komputerowych, bazy danych, inżynierii oprogramowania. Studia informatyczne w Poznaniu umożliwiają zdobycie umiejętności programowania, pozwalają rozwijać zdolności graficznych, a także dają szansę, by nauczyć się projektowania stron WWW.

W programie studiów na kierunku Informatyka znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 

Nabywane umiejętności

Informatyka to dziedzina studiów, która zajmuje się m.in. nauką o przetwarzaniu informacji za pomocą komputerów. Programy na studiach informatycznych obejmują szeroki zakres przedmiotów, takich jak np.: programowanie komputerowe, systemy operacyjne, bazy danych, algorytmy, sieci komputerowe, teoria grafów, sztuczna inteligencja, projektowanie oprogramowania, bezpieczeństwo informatyczne, matematyka dyskretna, analiza danych, inżynieria oprogramowania i wiele innych. Studenci mogą również uczyć się różnych języków programowania oraz zdobywać wiedzę z zakresu technologii webowych, baz danych, projektowania interfejsów użytkownika i innych.

W trakcie studiów informatycznych studenci mają możliwość rozwijać swoje umiejętności programistyczne, rozwiązywać problemy techniczne, projektować i tworzyć oprogramowanie, zarządzać projektami informatycznymi, a także zdobywać wiedzę z zakresu zarządzania technologią, komunikacji i biznesu. Mogą pracować na rzeczywistych projektach informatycznych, zarówno indywidualnie, jak i w zespołach, co pozwala im na zdobycie doświadczenia i praktycznego przygotowania do pracy w branży IT.

Studia informatyczne dają również możliwość specjalizacji w określonych obszarach, takich jak programowanie, analiza danych, inżynieria oprogramowania, bezpieczeństwo sieci, sztuczna inteligencja, gry komputerowe, e-commerce czy big data. Po ukończeniu studiów informatycznych absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie np. w różnorodnych dziedzinach, takich jak oprogramowanie, rozwijanie aplikacji, zarządzanie bazami danych, sieci komputerowe, bezpieczeństwo informatyczne, analiza danych, sztuczna inteligencja, projektowanie stron internetowych, gry komputerowe, konsulting IT, a także założyć własne firmy informatyczne lub pracować jako freelancerzy.

Polecane:

 

Ile trwają studia na kierunku informatyka w Poznaniu?

Studia na kierunku Informatyka w Poznaniu, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Sprawdź

 

Jakie są specjalności na informatyce w Poznaniu

Współczesne studia z informatyki charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku informatyka w Poznaniu: software engineeringinternet rzeczy i sieci przyszłościsztuczna inteligencja outsourcingrozwiązań chmurowychprzetwarzanie brzegowe... specjalności na informatyce w Poznaniu.

 

Po jakim profilu na kierunek informatyka w Poznaniu

Informatyka nie jest najprostrzym kierunkiem studiów. Warto więc mieć jakąś wiedzę na jej temat, wybierając te studia. Dlatego najlepiej przygotowywać się do tych studiów, ucząc się w technikum informatycznym. Szkoły te zapewniają nie tylko naukę przedmiotów wymaganych na maturze, ale przekazują podstawy z programowania, baz danych czy projektowania sieci informatycznych.

 

Nauka w technikum informatycznym nie jest jednak koniecznością. Dobrze na studiach z tej dziedziny odnajdą się także absolwenci liceów ogólnokształcących. Szczególnie łatwo będą mieli o to byli uczniowie klas matematyczno-fizycznych, matematyczno-informatycznych, czy fizyczno-informatycznych.

Sprawdź 

 

Czy studia na kierunku informatyka w Poznaniu są trudne

Informatyka to bardzo obszerna dziedzina. Główną trudnością na tym kierunku jest jednak to, że dziedzina ta w znacznym stopniu polega na dokonaniach matematyki. Dlatego idąc na te studia, warto kierować się swoimi predyspozycjami do nauki przedmiotów ścisłych. Z pewnością pomoże to z poznawaniu podstaw programowania, baz danych czy algorytmiki.

Obszerny materiał na studiach sprawia jednak, że każdy kandydat na ten kierunek znajdzie coś dla siebie. Studia te poruszają tematy związane z cyberbezpieczeństwem, sztuczną inteligencją, grafiką komputerową, czy projektowaniem aplikacji internetowych.

 

Jaki jest najtrudniejszy przedmiot na informatyce w Poznaniu

Wszystko zależy od predyspozycji i informatycznych zainteresowań studentów. Osoby myślące o tym kierunku, często mają już pomysł na to, w jaką stronę chcą rozwijać swoją informatyczną wiedzę. Niezależnie od obranej ścieżki, zawsze znajdzie się jakiś trudniejszy przedmiot.

Są jednak też takie zajęcia, które zazwyczaj zmuszają studentów do intensywnej nauki. Są to między innymi podstawy programowania, które szczególnie trudne są dla osób, które nie miały z tym wcześniej styczności. Postrachem studentów jest także analiza matematyczna, przez którą przebrnąć będą musieli wszyscy, którzy myślą o studiach z informatyki.

 

Czy studia na kierunku informatyka w Poznaniu to studia z przyszłością

Trudno znaleźć kierunek studiów, który bardziej kojarzy się z przyszłością niż informatyka. Dziedzina ta obecna jest niemal wszędzie, otacza nasze życie codzienne oraz wykorzystywana jest w prawie każdej branży. Absolwenci informatyki w Poznaniu mają zatem zapewnioną przyszłość. Ważne jest jednak zaangażowanie, bo duża liczba kandydatów na te studia sprawia, że rynek pracy pełen jest konkiurencji.

Absolwenci tych studiów mogą wykorzystywać swoją wiedzę i umiejętności np w firmach, które zajmują się wytwarzaniem systemów informatycznych, aplikacji czy oprogramowania. Specjaliści do baz danych sprawdzają się za to np. w bankach i innych instytucjach, które opierają się na zbieraniu danych. Przyszłość czeka także grafików, projektantów stron internetowych czy gier.

Sprawdź

 

Jak trudno się dostać na studia na informatykę w Poznaniu

Informatyka to bardzo przyszłościowa dziedzina, dlatego też co roku na ten kierunek studiów decyduje się bardzo dużo kandydatów. To sprawia, że wymagania rekrutacyjne na informatykę mogą być bardzo wysokie. Kluczem jest dobrze zdana matura na poziomie rozszerzonym. Najważniejsze przedmioty uwzględniane w rekrutacji to matematyka, język obcy czy informatyka.

Na pewne miejsce na studiach mogą liczyć za to finaliści i laureaci niektórych olimpiad przedmiotowych. Ulga przypada za sukces w olimpiadach: fizycznych, chemicznych, informatycznych czy matematycznych.

Sprawdź

 

Czy na studiach na kierunku informatyka w Poznaniu jest matematyka

To oczywiste, że studenci informatyki muszą orientować się w matematyce. Dziedzina ta jest podstawą tego kierunku. Wiedza matematyczna wykorzystywana jest w programowaniu, bazach danych czy analizie danych informatycznych. Dlatego też studenci nie mają wyboru i muszą uczestniczyć w zajęciach poświęconych matematyce.

Podstawą obecną już od pierwszych semestrów jest analiza matematyczna. Ponadto programy studiów zakładają naukę logiki. Dużo wspólnego z matematyką mają też zajęcia z algorytmów i struktury danych, wstępu do informatyki czy programowania.

 

Informatyka studia podyplomowe w Poznaniu

Absolwenci studiów licencjackich lub magisterskich (dowolnego kierunku studiów) mogą uzupełnić lub zdobyć nowe kwalifikacje uczęszczając na studia podyplomowe z zakresu informatyki. Są to zazwyczaj studia płatne, które trawją od 2 do 4 semestrów.

Sprawdź

Jaka praca po informatyce

Studenci kierunku informatyka nauczą się administrowania sieciami informatycznymi oraz programowania. Ponadto rozwiną zdolności z zakresu tworzenia grafiki komputerowej i baz danych, prowadzenia sklepów internetowych, czy projektowania stron internetowych, gier komputerowych i aplikacji mobilnych.

Absolwenci znajdą zatrudnienie w zawodzie programisty, analityka komputerowego, projektanta stron internetowych i aplikacji mobilnych, czy grafika komputerowego. Ponadto mogą podjąć pracę w firmach informatycznych, wydawnictwach, bankowości oraz w zawodzie nauczyciela informatyki.

Czytaj dalej praca po informatyce

 

Czy trudno jest znaleźć pracę po informatyce w Poznaniu

Absolwenci studiów informatycznych mają pracę w kieszeni. Niemal każda firma potrzebuje w swoim zespole informatyka. Liczba ofert pracy, zależy od specjalności w której będziesz się rozwijał. Najbardziej uniwersalna wydaje się umiejętność programowania. Jest ono niezbędne zarówno do tworzenia oprogramowania, ale także do projektowania stron internetowych, czy nawet tworzenia gier.

Na rynku pracy każdy informatyk jest jednak na miarę złota. Poszukiwani są administratorzy sieci, graficy, czy osoby, które zajmują się badaniem doświadczeń użytkowników stron internetowych czy aplikacji. Absolwenci informatyki mają też wszelkie podstawy do tego by prowadzić własną działalność gospodarczą.

Jak wygląda rekrutacja na informatykę

Informatyka należy do najpopularniejszych kierunków w Polsce. W roku akademickim 2023/2024 na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych studiach magisterskich wybrana była przez ponad 43,5 tys. kandydatów (o 2965 więcej niż rok wcześniej).

Informatyka - rekrutacja na uczelniach w Poznaniu:

sprawdź rekrutacja na studia w Poznaniu

 

Ile osób na miejsce na informatykę w Poznaniu

Informatyka w Poznaniu należy do jednego z najbardziej popularnych kierunków w Poznaniu. O przyjęcie na studia stacjonarne w 2023 roku na Politechnikę Poznańską aplikowało 1948 kandydatów co oznacza, że o jedno miejsce ubiegało się 9 kandydatów, natomiast na Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu aplikowało 682 kandydatów co oznacza, że o jedno miejsce ubiegało się 7 kandydatów.

 

Jakie przedmioty liczą się na informatykę w Poznaniu

Planowanie studiów, to proces, który rozpoczyna się najpóźniej przy wyborze przedmiotów maturalnych. Aby zwiększyć swoje szanse na dostanie się na wymarzone studia, przy deklaracji maturalnej warto przemyśleć wybór przedmiotów rozszerzonych.

W przypadku studiów na kierunku informatyka na Politechnice Poznańskiej podczas rekrutacji uwzględniane są wyniki z egzaminu z matematyki, języka obcego, informatyki, fizyki, chemii, biologii oraz języka polskiego. Podczas rekrutacji na Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu najwyżej punktowane są wyniki z matematyki na poziomie rozszerzonym. Dodatkowo liczą się wyniki z egzaminów z informatyki, chemii lub fizyki.

 

Jakie progi na informatykę w Poznaniu

 

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne na informatykę na rok 2023/2024 musieli uzyskać co najmniej: na Politechnice Poznańskiej 856 punktów, na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu 60 pkt.

 czytaj dalej 

 

Limity miejsc

Rekrutacja na poszczególne kierunku studiów odbywa się w ramach postępowania kwalifikacyjnego. Kandydaci przyjmowani są na studia na podstawie listy rankingowej i w oparciu o określony limit miejsc.

Limity miejsc na kierunku informatyka w Poznaniu:

 • Politechnika Poznańska: 210
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu: 100

*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Terminy poszczególnych etapów rekrutacji są indywidualne dla poszczególnych szkół wyższych. Informacje na temat wyników rekrutacji są publikowane w prywatnym profilu kandydata w systemie IRK lub ERK – kandydaci zostają poinformowani o tym, czy zakwalifikowali się na wybrane studia oraz ile punktów uzyskali w procesie rekrutacyjnym.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2024 w uczelniach publicznych w Poznaniu:

 • Politechnika Poznańska – lipiec 2024
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – lipiec 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Kandydaci na studia, którzy zostali przyjęci na wybrany kierunek, mogą złożyć komplet dokumentów rekrutacyjnych zazwyczaj bezpośrednio w siedzibie uczelni. Niektóre szkoły wyższe preferują jednak pośrednie formy przekazania niezbędnych dokumentów – np. za pomocą poczty tradycyjnej lub elektronicznej.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Zakwalifikowani kandydaci zazwyczaj mają kilka dni na dostarczenie wymaganych dokumentów do wybranej uczelni – najczęściej mogą to robić tuż po ogłoszeniu wyników rekrutacji. Kandydaci powinni zatem się pospieszyć! Spóźnienie lub dostarczenie niekompletnego zestawu dokumentów może zakończyć się skreśleniem z listy osób, które zostały przyjęte na studia.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Terminy składania dokumentów na studia 2024 w uczelniach publicznych w Poznaniu:

 • Politechnika Poznańska – lipiec 2024
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – lipiec 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Ile kosztują studia na kierunku informatyka w Poznaniu

Studia stacjonarne na kierunku informatykę w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Ile kosztują studia na informatyce w Poznaniu? Ceny wahają się od 6800 zł do 10200 zł za pierwszy rok studiów.

Sprawdź

Informatyka studia w Poznaniu - ceny 2023

 • Collegium Da Vinci w Poznaniu – od 10200 zł
 • Politechnika Poznańska – 6800 zł
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – 10000 zł
 • Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu – od 8600 zł

*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2023/2024). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie studiować informatykę w Poznaniu

W Poznaniu informatykę można studiować na 3 uczelniach publicznych: Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Politechnice Poznańskiej oraz na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, a także na 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Colledium Da Vinci w Poznaniu oraz Uniwersytecie WSB Merito w Poznaniu.

Gdzie studiować informatykę bezpłatnie w Poznaniu

Informatykę w Poznaniu można studiować bezpłatnie tylko w formie stacjonarnej na 2 uczelniach publicznych, są to: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Politechnika Poznańska.

Gdzie studiować informatykę niestacjonarnie w Poznaniu

Studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku informatyka w Poznaniu można podjąć na kilku uczelniach:

 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • Politechnka Poznańska
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu (jako specjalość)
 • Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu
 • Colledium Da Vinci w Poznaniu 

Ile kosztują studia niestacjonarne na informatyce w Poznaniu

Studia niestacjonarne na uczelniach publicznych i prywatnych są płatne. Ceny za jeden rok akademicki na kierunku informatyka w Poznaniu wahają się od 6800 zł do 10200 zł za pierwszy rok studiów.  

Czy są studia niestacjonarne bezpłatne

Studia niestacjonarne, które oferowane są przez uczelnie publiczne i niepubliczne są płatne. Wyjątkiem są jedynie studnia stacjonarne na uczelniach publicznych. 

Pokaż wszystkie

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Informatyka Poznań studia i stopnia

Informatyka Poznań studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Informatyka Poznań studia stacjonarne

Informatyka Poznań studia niestacjonarne

Informatyka w Poznaniu

Aktualności rekrutacyjne

Popularne kierunki informatyczne niestacjonarne w Poznaniu

Jakie opinie mają studia na kierunku Informatyka w Poznaniu?

Podejmowanie decyzji odnośnie własnej przyszłości bywa niełatwe. Nawet jeśli wybrało się już kierunek kształcenia, to pozostaje pytanie, w którym mieście podjąć studia? Jeśli w orbicie Waszych zainteresowań znajduję się stolica Wielkopolski, warto zagaić pytanie: Jakie ma kierunek Informatyka w Poznaniu opinie?

 

Bartłomiej, student pierwszego roku Informatyki w Poznaniu, mówi:

„Studia w Poznaniu to świetna zabawa. Chociaż nie brzmi to poważnie, to naprawdę tak jest. Uczę się rzeczy, które mnie pasjonują. Poznaję rozwiązania, o których niejednokrotnie myślałem. Studiuję najfajniejszy kierunek na świecie w najfajniejszym mieście. Czy to nie brzmi jak dobra zabawa? Polecam każdemu takie studia. Polecam każdemu studiować w Poznaniu.”

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu


 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia