GRAFIKA ARTYSTYCZNA studia - kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Studia na kierunku grafika artystyczna skierowane są do wszystkich, którzy pasjonują się sztuką i chcą związać z nią swoją przyszłość. Zawsze byłeś osobą z dużym poczuciem estetyki i zmysłem artystycznym, ale zawsze sądziłeś , że podobne pasje nie zapewnią Ci przyszłościowego zawodu? Nic bardziej mylnego! W dzisiejszych czasach, zawód grafika jest niezwykle przyszłościowy i doceniany n rynku pracy.

Jeżeli więc chciałbyś połączyć swoje zainteresowania z nauką umiejętności praktycznych, powinieneś rozważyć wybór studiów na tym kierunku. Dzięki nim zdobędziesz bezcenne doświadczenie i dostaniesz szansę na rozwijanie swoich największych pasji. Jeżeli chcesz się przekonać, że studia to nie tylko godziny spędzone w bibliotekach i na wykładach, a także wspaniała przygoda, nie wahaj się i aplikuj już dziś!

 

Czego nauczysz się na kierunku grafika artystyczna?

Interdyscyplinarny charakter studiów sprawia, że będziesz mieć możliwość przyswojenia wiedzy z zakresu wielu zagadnie, związanych z szeroko pojętą sztuką i grafiką. Jako student będziesz uczestniczył w zajęciach, skupionych wokół kilku pracowni zajmującymi się: wypukłodrukiem, wklęsłodrukiem, litografią, serigrafią, offsetem i grafiką cyfrową. Ta niezwykle bogata oferta edukacyjna, umożliwi Ci zdobycie dogłębnego wykształcenia i kwalifikacji z kilku dziedzin.

Na pierwszym roku studiów, przyswoisz wiedzę z podstaw projektowania oraz grafiki komputerowej. Program studiów skupia się przede wszystkim na kształtowaniu umiejętności praktycznych, dlatego też studenci tworzą samodzielne projekty i dostają możliwość udziału w licznych warsztatach i konferencjach. Wszystkie, zarówno teoretyczne, jak i praktyczne zajęcia będą prowadzone przez wybitnych specjalistów z konkretnych dziedzin, którzy chętnie podzielą się z tobą swoją wiedzą i metodami pracy.

W trakcie kursu będziesz mógł zapoznać się z rożnymi technikami grafiki artystycznej oraz poznasz tajniki malarstwa, rysunku i rzeźby oraz będziesz miał możliwość uczestniczenia w dodatkowych zajęciach i warsztatach, wybranych z bogatej oferty przedmiotów fakultatywnych. Dzięki temu zyskasz kompleksowe i wszechstronne doświadczenie, które niewątpliwie zaprocentuje w twojej przyszłej pracy zawodowej.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu studiów na kierunku grafika artystyczna będziesz miał wiedzę z zakresu podstaw projektowania, grafiki komputerowej, rysunku, malarstwa oraz rzeźby. Uzyskane kwalifikacje umożliwią Ci podjęcie pracy w wielu instytucjach i przedsiębiorstwach, zatrudniających specjalistów z tych dziedzin. Z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w działach marketingu i reklamy.

Co więcej, idealnie sprawdzisz się na stanowisku Visual Designera oraz Product Designera czy grafika kreatywnego. Równie ciekawą opcją jest rozpoczęcie kariery w wydawnictwach i redakcjach, jako ilustrator lub grafik. Po zakończeniu studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich lub podyplomowych i zdobywać dalsze wykształcenie.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku grafika artystyczna, podczas rekrutacji musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych o podobnym kierunku.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK GRAFIKA ARTYSTYCZNA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku grafika

Specjalności na kierunku grafika

Specjalności na kierunku grafika

Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

Jednostka prowadząca / profil kierunku

Grafika artystyczna  stopień: (II)  (Jednolite)

Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku

Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku

Jednostka prowadząca / profil kierunku

Grafika  stopień: (I)  (II)

Specjalności na kierunku grafika

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU GRAFIKA ARTYSTYCZNA

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Artystyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU GRAFIKA ARTYSTYCZNA:

 • różnorodne techniki graficzne
 • podstawy projektowania
 • podstawy grafiki komputerowej
 • wiedza z zakresu poligrafii
 • wiedza z zakresu malarstwa, rysunku i rzeźby
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

GRAFIKA ARTYSTYCZNA STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

GRAFIKA ARTYSTYCZNA STUDIA II STOPNIA

GRAFIKA ARTYSTYCZNA STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU GRAFIKA ARTYSTYCZNA:

 • wydawnictwa
 • redakcje czasopism
 • agencje reklamowe
 • działy marketingu
 • galerie sztuki
 • Visual Designer
 • Product Designer

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU GRAFIKA ARTYSTYCZNA

Komentarze (1)

DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Witam! W ramach kampanii informacyjnej mam przyjemność być Waszym Doradcą Online. Chętnie odpowiem na wszystkie nurtujące pytania dotyczące studiowania na naszej uczelni. Zachęcam do podjęcia dyskusji. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online Akademia Finansów i Biznesu Vistula https://www.vistula.edu.pl/