Dodaj do ulubionych

NAUKI PRAWNE studia - kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Nauki prawne to niezwykle prestiżowe i atrakcyjne studia doktoranckie, których program skierowany jest do wszystkich absolwentów studiów magisterskich z zakresu pokrewnych nauk, chcących zdobywać dalsze wykształcenie i rozwijać swoje zainteresowania oraz pasje naukowe. Znajomość prawa i powiązanych z nim dyscyplin jest w dzisiejszych czasach, nastawionych na współpracę międzynarodową i rozwój gospodarczy, bardzo ważny.
Dlatego tez rynek pracy coraz bardziej otwiera się na specjalistów z tego obszaru, którzy posiadaliby wszechstronną wiedzę na ten temat i potrafiliby wykorzystać ją podczas swojej drogi zawodowej. Dla tych szczególnie ambitnych i marzących o karierze naukowej osób powstały właśnie te studia trzeciego stopnia, które umożliwią im nieustanne samodoskonalenie oraz zdobycie wszechstronnego i niezwykle perspektywicznego wykształcenia. Jeżeli więc jesteś absolwentem studiów wyższych z zakresu nauk prawniczych i chciałbyś rozwijać się w tym kierunku, to koniecznie weź udział w rekrutacji na te prestiżowe studia.
 
 
Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku nauki prawne?
Jako student tych niezwykle prestiżowych studiów doktoranckich będziesz miał okazję zdobyć wszechstronną i gruntowną wiedzę z obszaru nauk prawnych. W ofercie kształcenia przewidziano wiele rozwijających zajęć i warsztatów, na których dowiesz się więcej na temat różnych obszarów i gałęzi prawa. Jednak zdecydowanie najwięcej czasu poświęcisz swojej pracy dyplomowej, która zakończy ten etap nauki. W tym celu zaznajomisz się z zasadami tworzenia i redagowania większych tekstów i artykułów naukowych oraz dowiesz się w jak efektywny i skuteczny sposób gromadzić materiał naukowy.
W trakcie kursu zdobędziesz także przygotowanie dydaktyczne i metodyczne, które wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, polegających na samodzielnym prowadzeniu zajęć akademickich. Co więcej, wszyscy doktoranci będą mogli brać udział w licznych konferencjach naukowych, dzięki którym zyskają wiedzę z obszaru najnowszych badań związanych z naukami prawnymi. Oprócz wiedzy teoretycznej ugruntujesz także swoje umiejętności językowe i tym samym zwiększysz swoje szanse na międzynarodową karierę.
 
 
Jaka praca po tym kierunku?
Po ukończeniu studiów na kierunku nauki prawne będziesz miał wszechstronną wiedzę z obszaru nauk prawnych i powiązanych z nimi dziedzin naukowych. Uzyskana wiedza oraz kompetencje sprawią, że bez problemu znajdziesz zatrudnienie w wielu prężnie działających branżach. Przede wszystkim będziesz kompleksowo przygotowany do rozpoczęcia kariery badawczo-naukowej i związania swojej przyszłości z polskimi i międzynarodowymi uczelniami wyższymi oraz ośrodkami badawczymi.
Ponadto, będziesz miał wszelkie kompetencje do objęcia stanowiska prawnika, adwokata lub radcy prawnego. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości ze specjalistycznymi wydawnictwami naukowymi, redakcjami czasopism lub mediami. Co więcej, bardzo dobra znajomość języka obcego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku nauki prawne musisz spełnić szereg warunków. Najważniejszym z nich jest przedstawienie dyplomu ukończenia studiów magisterskich. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą potwierdzić znajomość wybranych języków obcych na poziomie zaawansowanych oraz przejść rozmowę kwalifikacyjną w trakcie której opowiedzą o swoich zainteresowaniach i planach naukowych.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK NAUKI PRAWNE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku nauki prawne

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Zobacz inne kierunki Prawnicze i administracja

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU NAUKI PRAWNE

   • wiedza prawnicza
   • znajomość polskiego i międzynarodowego prawa
   • umiejętność tworzenia i redagowania tekstów naukowych
   • znajomość języka obcego
   • umiejętności pedagogiczne i dydaktyczne
   • umiejętność praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy
   • znajomość specjalistycznej terminologii branżowej

   Czas trwania studiów na kierunku nauki prawne na poszczególnych uczelniach

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miejscowość
   Województwo
   SORTOWANIE:
   I stopnia II stopnia jednolite

   Brak wyników

   Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU NAUKI PRAWNE

   • prawnik
   • adwokat
   • radca prawny
   • działy prawnicze w firmach i korporacjach
   • kariera naukowo-badawcza
   • uczelnie wyższe (polskie i międzynarodowe)
   • specjalistyczne wydawnictwa
   • firmy i korporacje międzynarodowe
   • media redakcje czasopism

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU NAUKI PRAWNE

   Komentarze (0)