Studia I i II stopnia zaoczne Kraków

Studia I i II stopnia zaoczne Kraków

Studia I i II stopnia zaoczne Kraków

Studia zaoczne

w Krakowie 2021

Odkryj kierunki niestacjonarne w Krakowie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia zaoczne Kraków (niestacjonarne)

Studia niestacjonarne (zaoczne, wieczorowe) w Krakowie to studia licencjackie, inżynierskie oraz magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 do 6 lat i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub inżyniera lub magistra).

Ukończenie studiów I stopnia (od 6 do 8 semestrów) umożliwia podjęcie studiów II stopnia (od 3 do 4 semestrów) na tym samym kierunku lub kierunkach pokrewnych. Studia jednolite magisterskie natomiast trwają zazwyczaj od 9 do 12 semestrów.

Na studia I stopnia oraz jednolite magisterskie przyjmowane są osoby posiadające świadectwo dojrzałości. Natomiast studia II stopnia skierowane są do osób posiadających już dyplom ukończenia uczelni wyższej.

Studia niestacjonarne są studiami płatnymi, a ich program kształecenia realizowany jest zazwyczaj w formie weekendowych zjazdów, co dwa tygodnie. Niektóre kierunki studiów niestacjonarnych mogą być realizowane od poniedziałku do piątku razem ze studentami studiów stacjonarnych np. kierunek lekarski, prawo.

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Popularne zaoczne kierunki studiów w Krakowie

Wszystkie zaoczne kierunki studiów w Krakowie

Grupa kierunków
Typ studiów
Uczelnia

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Uczelnie w Krakowie

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Kierunki studiów: 26

Studia podyplomowe: 22

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1 30-705 Kraków POKAŻ WIĘCEJ

Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia

Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia

Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia

Kierunki studiów: 4

Studia podyplomowe: 11

al. A. Grottgera 1/5, 30-035 Kraków e-mail: info@kwspz.pl POKAŻ WIĘCEJ

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie

Kierunki studiów: 23

Studia podyplomowe: 15

ul. Kanonicza 25, 31-002 Kraków E-mail: rekrutacja@upjp2.edu.pl POKAŻ WIĘCEJ

Studia podyplomowe online - kierunki w Krakowie

Grupa kierunków
Typ studiów
Uczelnia

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Jak wyglądają studia niestacjonarne w Krakowie

Kraków jest jednym z najstarszych polskich miast, które przez lata pełniło funkcję stołeczną i było siedzibą władców polskich. Współcześnie miejsce to jest areną wielu istotnych wydarzeń politycznych i kulturalnych oraz celem podróży dla turystów z całego świata. Jednak to nie tylko wspaniała architektura, muzea czy miejsca historyczne są wizytówką miasta. Kraków to także kolebka nauki. To właśnie tutaj powstała w 1364 roku pierwsza uczelnia wyższa w Polsce oraz jedna z najstarszych na całym świecie.

Mowa oczywiście o Uniwersytecie Jagiellońskim, kilkakrotnie uznawanym za najlepszą polską akademię. Nic dziwnego, że z roku na rok w Krakowie pojawią się coraz więcej studentów, których wyborem jest właśnie Uniwersytet Jagielloński. Przyszli studenci będą mogli wybierać także spośród innych krakowskich ośrodków akademickich. Współcześnie, wiele uczelni decyduje się na wprowadzenie do swojej oferty kierunków realizowanych w trybie niestacjonarnym, co jest dużym ułatwieniem dla osób chcących połączyć naukę z innymi aktywnościami, między innymi z pracą zawodową.

Uczelnie wychodzą naprzeciw potrzebom studentów, poszerzając swoje programy kształcenia o wiele ciekawych kierunków, dzięki czemu każdy znajdzie w nich coś dla siebie. Idealnym wyborem dla miłośników nauk humanistycznych, filologicznych, społecznych oraz pedagogicznych będzie Uniwersytet Jagielloński, Społeczna Akademia Nauk czy Uniwersytet Pedagogiczny. Politechnika Krakowska oraz Akademia Górniczo-Hutnicza to uczelnie, na których odnajdą się pasjonaci nauk ścisłych i technicznych. Jeżeli natomiast marzy Ci się kariera w branży finansowej, to koniecznie wybierz Uniwersytet Ekonomiczny. Kraków oferuje także coś dla osób chcących związać swoją przyszłość z rolnictwem, mianowicie interesujące kierunki dostępne na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja. Duży wybór, długoletnia tradycja, bogata oferta kształcenia i program nauczania dopasowany do realiów współczesnego świata. Oto czynniki, które składają się na sukces krakowskich uczelni.

Studenci chętnie korzystają z bogatej oferty uczelni wyższych w Krakowie. Jednak nieprzerwanie od lat największą popularnością cieszą się takie kierunki, jak: filologia, pedagogika, ekonomia, informatyka, architektura, psychologia, zarządzanie czy finanse i rachunkowość. Wszystkie powyższe kierunki można realizować w trybie niestacjonarnym, zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu, co daje wiele możliwości rozwoju. Jeżeli zależy Ci na zdobyciu wszechstronnego wykształcenia, które otworzy Ci wiele zawodowych drzwi, zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej, to wybierz studia w Krakowie, a na pewno w przyszłości podziękujesz sobie za podjęcie tej decyzji!

 

Komentarze (0)